Skocz do zawartości

zestawik na dzień dobry :)


Rekomendowane odpowiedzi

witam gorąco i serdecznie Jakiś czas temu podjarałem się jazdą na desce. Był to sprzęt pożyczany. W sumie zaliczyłem 4 wypady na stok. Obiecałem sobie, że jak zacznę zarabiać to zakupię w końcu własny snowboard. Tej zimy chciałbym pragnienie zrealizować. Na pewno ekspertem w tej dziedzinie nie jestem bo i mało jeździłem i mało mam wiedzy na ten temat. Dlatego prośba do Was bardziej doświadczonych o polecenie jakiegoś godziwego sprzęciwa. Decha rzecz jasna do nauki i spokojnej jazdy. Dysponuję hajsikiem na poziomie 1000zł-1300zł. Moje parametry --> 190cm/95kg. but-45

 

Napiszcie proszę na co zwracać uwagę przy doborze deski,wiązań,butów.

 

W jednym sklepie sprzedawca zaproponował mi taki oto zestaw:

 

Deska - Atomic PIQ Wide (165cm)

Wiązania - Raiden Strike

Buciwa - DeeLuxe Dragon Boa

 

całość 1100zł. Czy na początku taki zestaw byłby odpowiedni do pogłębiania tajników snowboardu? Będę bardzo dźwięczny za wszelkie porady,sugestie oraz uwagi.

 

P.S. Jak ktoś ma parametry wyżej wspomnianej dechy to prosiłbym o wrzucenie bo na necie nie znalazłem. Jedynie lakoniczne opisy na allegro

 

Pozdro. Trombel

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atomic robi dobre deski, bedzie ok.

Wiazania choc ich nie znam, to po zdjeciach wyglada ciekawie. Nie jakies wypasne, ale za te pieniadze wydaja sie fajne :)

Buty... ja nie lubie systemu BOA poniewaz powoduje u mnie bol w okolicach kostki i dolnej czesci golenia (przednia czesc lydki).

Sprzet jest nowy? Jesli tak, to nie masz na co zwracac uwagi :) Buty jedynie nie moga byc za duze (rozbija sie jeszcze 0.5cm i bedzie problem) ani duzo za male. I nie pod zadnym pozorem, nie moze wystepowac nawet najmniejszy ruch w kostce! Jesli kostka rusza Ci sie w bucie, mozesz sobie darowac zakup.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Atomic robi dobre deski, bedzie ok.

Wiazania choc ich nie znam, to po zdjeciach wyglada ciekawie. Nie jakies wypasne, ale za te pieniadze wydaja sie fajne :)

Buty... ja nie lubie systemu BOA poniewaz powoduje u mnie bol w okolicach kostki i dolnej czesci golenia (przednia czesc lydki).

Sprzet jest nowy? Jesli tak, to nie masz na co zwracac uwagi :) Buty jedynie nie moga byc za duze (rozbija sie jeszcze 0.5cm i bedzie problem) ani duzo za male. I nie pod zadnym pozorem, nie moze wystepowac nawet najmniejszy ruch w kostce! Jesli kostka rusza Ci sie w bucie, mozesz sobie darowac zakup.

 

jeśli chodzi o sprzęt to deska i buciwa nówka sztuka. A wiązania używki.

Owe buty przymierzałem. Są takie w sam raz dopasowane tak więc po rozbiciu i dopasowaniu do stopy powinny być niemal wzorcowe. Kostka w bucie się nie rusza i pięta też się nie unosi w górę :wink:

 

coraz bardziej się przekonuję choć jeśli ktoś ma jakieś sugestie to chętnie poczytam.

 

Aha. Jak najlepiej ustawić kąty wiązań do początków i nauki?? I Jak przykręcić wiązania jako początkujący rider? równomiernie (proporcjonalnie na środku)? czy bardziej w stronę dzioba czy raczej bardziej w stronę ogona?

 

Czekam na porady

 

Pozdro. Trombel

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień wiązań to na początek ustawienia na kaczkę (czyli obydwie stopy maja palce skierowane na zewnątrz) i tu bym proponował ustawienia w okolicach 15 / -6 (przednia noga 15 stopni do przodu, a tylna 6 do tyłu). Wiązania mniej więcej na środku insertów bo do przodu się raczej nie stosuje a do tyłu to do freeride są.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matzel chodziło mi bardziej czy się nada na pierwsze kroki na desce i jak się ma do wspomnianego wcześniej Atomica, a nie do czego jest porównywalna. Bo, że porównywalna do pulse to mi nic nie mówi. Za mało było desek na nogach aby samemu cokolwiek móc porównać :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można było ale matzel lubi mówić jak pro :D Co do deseczki to naprawdę dobry blat. I pouczysz się dobrej jazdy na krawędziach i pouczysz prostych tricków na hopkach. Tylko zwróć uwagę że masz but 45 a stroke nie jest wide'owy. W sumie nie powinieneś jeszcze zahaczać (wide właśnie od 45 rozmiaru jest) ale to już musisz iść do jakiegoś sklepu, poprosić deskę z normalnym, nie wide'owym, taliowaniem, wskoczyć w buty i wiązania, i popatrzeć czy nie zahacza.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pod mój wzrost i wagę to raczej bym brał Voelkla 164cm co daje w talii 259mm. Atomic PiQ Wide ma w talii 270mm czyli jest to kwestia centymetra. Hmmm sądzicie, że styknie aby nie haczyć butami? Choć i tak najlepiej będzie tak jak pisał Goornik..przymierzyć i sprawdzić. Zawsze można też chyba lekko kąty zwiększyć

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęt zakupiony:

 

Decha: Voelkl Stroke

Wiązania: Voelkl Straptec

Buty: DeeLuxe Dragon Boa

 

wszystko nóweczka i za całość 1200zł

 

Teraz pierwsza wolna chwila i śmigam testować :wink:

 

Swoją drogą polecam zakupy w "3 Style" w Krakowie. Miła i fachowa obsługa na najwyższym poziomie

 

Pozdro Trombel

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...