Skocz do zawartości

Jak dbać o sprzęt


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Jak dbać o sprzęt do snowboardu? Jak często smarować, na gorąco/zimno? Inaczej mówiąc: co trzeba robić z deską, wiązaniami, butami aby służyły nam jak najdłużej?

 

--

Pozdrawiam

StaSZek

 

Generalnie przy śmiganiu na stoku wystarczy przesmarować raz na tydzień jazdy, jeśli czujesz, że juz krawędzie się zdarły zalecane częściej ;)

Wiązania&buty - niech leżą po za sezonem, a w sezonie na używać ile wlezie :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sens. Jeśli masz jakieś 15 min do wyjazdu na stok i nie ma pod ręką innej opcji smarowania, albo jak jesteś na ostatnim dniu wyjazdu i nie chce Ci się smarować na gorąco lub wydawać kasy na kogoś kto może to zrobić. IMHO: Zimne ToKo starcza na jakieś 3-4 zjazdy, innych nie testowałem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarowac jak najczesciej, sam smaruje co 3-4 dni zabawy a znam ludzi co robia to codziennie.

Krawedzie wycierac z wody, nie trzymac sprzetu w wilgoci, w miare mozliwosci to samo robic z wiazaniami.

Ciuchow z membranami pod zadnym pozorem NIE PRAC!

Buty do pralki tez sie nie nadaja, wiec ew. mycie wewnetrznego kapcia.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to nie tak że nie prać. Raz na jakiś czas jak się zabrudzi, czy po sezonie trzeba tą membrankę też przeprać.

 

Jak upierzesz membranę w zwykłym proszku to ją zapchasz i ewentualnie zniszczysz(zapchana = tez zniszczona w sumie..). W efekcie końcowym właściwości materiału zostaną bezpowrotnie utracone a gwarancja tego raczej nie obejmie, uznane zostanie to zapewne za użycie niezgodne z przeznaczeniem itp. Kiedyś kupowałem w bergsonie jakiś softshell (który notabene 4ry razy dałem do naprawy na gwarancji bo sie ciągle coś rozłaziło) i kupiłem preparat woly sport do prania membran razem z nim. Działa ok a kosztował coś ok 30 pln za 250 ml.. pewnie do bardziej pro membran są droższe preparaty.

Buty można czyścić z zewnątrz a do środka to tylko jakiś wywabiacz smrodów w sprayu, bo prania bęben nie wytrzyma ;) Może producent coś zaleca?

wewnętrzny jak najbardziej do prania chyba że producent inaczej każe.. (jak zrobisz po swojemu to pewnie bye bye gwarancja)

Na wyjazd przydają się suszarki do butów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prac nie mozna poniewaz przy kotlowaniu w bebnie membrana sie rozbija i żadne srodki temu nie zapobiegaja w 100%. Tak samo goretex w rekawicy, po tygodniu go nie ma.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...