Skocz do zawartości

Wiązania za około 500zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Możecie mi doradzić jakie mogę dobrać wiązania do deski voelkl spade '11 ???

Co myślicie o tych - http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=3300 .

Próbowałem znaleźć jakieś opinie na necie ale nic specjalnego nie ma.

 

albo coś takiego - http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=2255

 

[ Dodano: 13 Grudzień 10, 16:13 ]

Zauważyłem że sztywność wiązań podaje się w zakresie 0-6.. Jaka byłyby dla mnie najodpowiedniejsza?

Czy twardość wiązań dobiera się do twardości deski???

Flex mojej deski 5/10 jakby co.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twardosc/miekkosc deski i wiazan to drugorzedna sprawa.

Porownywalne wiazania, bym mogl sam wybrac musialbym je pomacac. Ale to juz niezle wiazania.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłacze się pod w/w post. Szukam porady w doborze dla mnie odpowiednich wiazań. Waze 87 kg, na stoku jestem 3 sezon. Czasami lubie sobie poskakac. Do tej pory jezdzilem na wiazaniach snow-pro, ale w tym sezonie pierwszy wypad na stok, piersza wywrotka na pelnej predkosci i podstawa wiazania nogi prowadzacej pekla, wiazanie rozpadlo sie. Prosze o ewentualna porade i wskazanie dobrego wiazania w cenie okolo 300 zlotych, max 500 zl.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto tak odpowiedzial?

Jesli to do mnie to wiedz, ze nie mam zamiaru w kazdym poscie pisac monologow, bo by mi musieli placic za to.

Co do burkow, maja moim zdaniem z dupy cala konstrukcje, beznadziejne przednie paski i odkrecajace sie srubki. Pomiedzy romami nie widze roznicy bo jej pewnie nie ma.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy tylko siedzę na necie i szukam informacji, opinii na temat różnych wiązań, czego jest naprawdę mało, do tego są powierzchowne i ogólnikowe - coś w stylu pierwszej wypowiedzi.

Sorki, ale jak zobaczyłem Twoją odpowiedź to mnie krew zalała. Po co wtedy jest takie wypowiadanie się? Jeżeli się już wypowiadasz, to napisz dlaczego coś jest dobre / słabe, zaproponuj coś innego. Wydawało mi się, że po to jest forum, by osoby, które "siedzą" w tym temacie dłużej od innych, mogły doradzić początkującym. Doradzić tak, byśmy i MY mogli kiedyś też doradzić, nie tylko mówiąc, że Deska XXX jest beznadziejna, bo tak mówili na mieście. Do tego jesteś jeszcze moderatorem forum, a to do czegoś jednak zobowiązuje.

 

Aha.. Fajnie, że dopisałeś co nie co o tych Burkach.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romy, znacznie lepsza konstrukcja, ulatwiajaca jazde na backside, freestylowa lyzka, wygladaja na wygodne, chyba maja amortyzowane pedaly gazu, ale kiepsko widac na zdjeciach :) co do wagi nie mam pojecia czy to lekkie czy ciezkie.

 

Rozumiem Cie, ale dziennie odpowiadam na kilka PW, na gadu nie wchodze, bo sie boje fali wiadomosci a do tego kilka watkow dziennie przybywa :) poprostu nie chce mi sie i nie mam czasu rozpisywac sie na kazdy temat dokladnie :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te burtony nie są złe ale w tej kwocie mysle że znajdzie się lepsze wiązania. Śmigałem na burton freestyle z przed dwóch sezonów gdzie montowali jeszcze capstrap tak jak w tych customach. Jak dla mnie to wiązania nie trzymały dobrze buta, tzn przy normalnej jeździe spoko ale przy jakiejś zabawie na stoku, obroty, buttery - but sie minimalnie przemieszczał w wiązaniu pomimo że był na maksa zapięty. Capstrap przeciera się po pewnym czasie (jeśli zdarza sie zaryc butem o śnieg).

 

Odnośnie Rome to United to całkiem solidne i dobre wiązanka, dobrze trzyma buta, pompki ładnie działają, wygodne paski, dolny pasek możesz zapiąć na czubek buta i ładnie go trzyma. Wykonanie bardzo dobre, jakość materiałów też bez zarzutów.

 

Ciekawe są też wiązania Drake Fifty z tego sezonu. W stosunku do wiązań tej firmy z poprzednich sezonów zrobili postępy i wiązania straciły na wadze, miękka wyściółka na całej podstawie wiązania, wygodne strapy, pompki bardzo sprawnie chodza. Pełna regulacja. http://proboarder.pl/p/3/1016/drake-fifty-2011-wiazania.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym zdjeciu (specjalnie dla Ciebie poszukalem), dopatrzylem sie fajnego wysokiego pedala gazu i lyzka jest chyba regulowana bez potrzeby srubokreta (jak dla mnie dosc wazny aspekt)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...