Skocz do zawartości

Deski sapient


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna deski, będzie to mój 4 sezon. Już mniej więcej wiem co lubie, intyeresują mnie szybkie zjazdy, dynamiczne skręty, ewentualnie jakieś hopki jesli chodzi o snowpark.

 

Czytałem artykuły i wyszło mi że oplaca się kupić sapienta. Do wydania mam max 1500 złoty na wszystko.

 

 

I teraz pytanie jakiego sapienta wybrać. Zastanawiam się między

 

1. Sapienc coast 2007 czy tam 2009 rożnica w cenie to jakies 200 zloty i tu moje pytanie czy jest sens doplacać?

 

2. sapient pnb2 2007 lub który również jest w korzystnej cenie czy też droższy sapient pnb2 2009- tu jest pytanie czy jest sens doplacac i czy jestem gotowy na ta deche, ten coast wydaje sie bezpieczniejszy

 

tu jest link do tych sapientów - http://proboarder.pl/s/0/12/0/0/0/0/0/0/1/deski/Sapient/0/0/0/0/0,0.html

 

 

I teraz jaką twardość buta należy wybrac do tych desek czy "średnie" mogą być? wypatrzylem sobie buty snowboardowe Thirty Two Prospect ze wczesiejszym sezonów w dobrej cenie

 

 

Jakie wiązania dać do tych desek? Czytalem ze kingi odpadją, moze podstawowy model heda albo strapteci , lub tez takie w zestawie juz? -> i pytanie czy sie bedą nadawac do tej deski czy nie sa za miekie, moze te Flite 3 FLOW 2010? a moze te ? ( tu w zestawie )

 

http://allegro.pl/nowy-sapient-coast-156cm-sp-brotherhood-i1335816575.html

 

 

Bardzo prosze o opinie.

 

[ Dodano: 30 Listopad 10, 19:49 ]

zero opini?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem miesiac temu sapienta pnb2 2009. nie mialem jeszcze okazji go sprawdzic ale z tego co czytalem i pytalem, najlepszy stosunek jakosci do ceny. Różnica miedzy modelami (przynajmniej w pnb2) jest taka ze starszy rocznik ma jednolity flex i inny ksztalt niz te nowsze. 2009 ma rozny flex w zaleznosci od miejsca na desce. to sie nazywa chyba progresywny slizg czy jakos tak. Pnb2 jest bardziej wymagający od coasta i jest deską dosyc twardą. Po dłuuugich poszukiwaniach zdecydowałem sie własnie na pnb2 2009, poniewaz niczego lepszego dla siebie nie znalazłem.

Z wiązań osobiscie kupiłem drake ale nie kingi tylko mentory. z tego co wiem wady to luzujace sie sruby i problemy z paskami. Śruby jakos przezyje. i tak zawsze jezdzilem ze srubokrętem, a paski podobno pasuja te od burtonow.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki. Niestety nie stac mnie na wiązania za 500 stów. i te rossi by mi starczyly na ten sezon. Wtedy w nastepnym bym sobie kupił juz porzadne. Z tego co mówisz to chyba jakbym kupil sapienta to byłoby to bardziej perspekywiczne. Tyle czy ja sobie poradze na takie desce jak to moj 4 sezon? I jaki zamowic rozmiar mam 180 i 80 kg wyszli mi w kalkulatorze od 159 do 161

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cos takiego powinienes wziasc. Nie musisz wziasc wiazan za 500zl, jest wiele tanszych a dobrych np Sp albo Drake takie robi.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

eeee dzięki :) ale iso 7100 ( w sklepach podają 7400) tzn spiekany czy grafitowy?

 

raz pisa ze grafitowy, innym razem ze spiekany z domieszka grafitu.

-moge się domyślać,że będzie wymagał częstej konserwacji... ale czy na 6dniowym wypadzie jedno smarowanko na ciepło mu wystarczy?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to 7400 :) za bardzo nie pamietam tych cyferek :P

dla mnie nie ma grafitowy, spiekany, tloczony bla bla bla... te cyferki oznaczaja gestosc slizgu, im wiecej tym lepiej :) Zazwyczaj producenci w topowych modelach maja okolo 4k.

Starczy mu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...