Skocz do zawartości

Prosba w skomponowaniu zestawu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otoz borykam sie z problemem skomponowania zestawu ;] Prosilbym o pomoc.. bo im wiecej czytam.. tym bardziej cos mi nie pasuje ;]

 

Dane :

Wzrost - 186 cm

Waga - 100 kg.. jednak taka docelowa na przyszly rok 95 : P i o nia bym sie opieral.. jezeli to cos zmienia oczywiscie ;]]

Dlugosc wkladki buta - 295,300 mm

Doswiadczenie - 20h na wypozyczonym.. jednak juz poruszam sie swobodnie i pewnie po stoku.. mam zajawke i szybko sie ucze. Podstawowe tricki odziwo w miare opanowane.

Przeznaczenie - Freestyle.. jakies male / srednie hopy.. i wszystkie tricki co sie robi w trakcie jazdy na glebie.. to bedzie moj worek trickow ;] a i obolaly czasem sobie zjade po stoku.

 

Kwota jaka moge wydac 1400-1600 zl.

Pozdrawiam, Aleanth ;]

 

[ Dodano: 29 Listopad 10, 03:50 ]

Po chyba 50tym podejsciu.. najbardziej sensownego co skomponowalem to :

 

Deska : Head True XL Black 163W ( mialem po glowie wczesniej Voelkle.. rozne inne salomony.. ale chyba sa za waskie w talii dla buta 295 - 300.. a salomon ace magnum taki do ogarniecia to tylko 166.. chbya za duzy.)

http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=2054

 

Wiazania : head next fursion nx. jak sie domyslam to xl ? twardosc 2/5.. wygladaja na pozadne i kosztuja 329 zl.

http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=3975

 

Buty : No i tutaj totalny brak rozeznania.. ale tak zeby byl set to wybralem http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=3334

 

Koszt calkowity : 1577 zl.

Prosilbym kogos bardziej doswiadczonego i obeznanego o wyrazenie opinii na temat tego zestawu, pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deska ok, dlugosc tez. No chyba, ze planujesz ostry fs i zrzucenie z wagi tak do 90kg to 159w :)

Wiazania jednej z lepszych w tych cenach.

Butki trzeba przymierzyc moim zdaniem, ale jesli sklep ma mozliwosc by w ciagu 14 dni odeslac im sprzet to mozesz zaryzykowac :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to si, thx [; Slusznie mam nie ogladac sie za deskami, ktore sa w talii wezsze niz 26 cm ? I z tymi dlugosciami.. znalazlem jakis kalkulator , ktory mi wyliczyl.. ze optymalna dla mnie deska bedzie o dlugoscia 161 cm ;] true ? i jezeli tak , to czy jest jakas sensowna wide w granicach 800 zl ? i w ogole , czy jakis konkurentow ma ten head true black xl ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. 90 kg.. obawiam sie, ze to niemozliwe ;] mysle, ze w tym sezonie i tak bedzie rekord jak bede wirowal w 95 - 100 kg.. w nastepnym pewnie bede chcial zbic wage do 90 kg.. na to trzeba jednak troche czasu.. a ida swieta = food ;] za rok pewnie puszcze ja za jakies 400 zl.. i kupie cos innego.. jak schudne ;] pzdr.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. tak sobie mysle.. jak juz za rok mialbym zmieniac deske.. to nie lepije by bylo dolozyc do kompletu 500 zl i kupic do head true black xl.. burton custom wiazania i buty burton moto ? czy to nie ma wiekszego sensu przy moim stopniu umiejetnosci ? ;] przynajmniej bym mial z glowy buty i wiazania mam nadzieje na 3-4 lata ;] a i jeszcze jedno.. jakies opinie moze o deskach k2 anagram ? bo moze i do deski tez doloze te 200.. i zamiast heada true xl kupie.. jezlei by byla jakas wieksza roznica. i pytanie.. jakbym kupil juz 159 w.. wazac jednak te 102 kg.. jak sie wazylem : P z ciuchami pewnie wiecej.. czy czyms to grozi dla deski ? ze sie zlamie nie wiem.. przy manualu.. przy czymkolwiek ? czy jakos bedzie negatywnie wplywala na pracowanie deski ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlamac sie nie zlamie, tyle, ze im jestes ciezszy tym bardziej dociskasz deske i dlatego im wiecej sie wazy tym wieksza (dluzsza) deske sie bierze.

Co do Burtona nie mnie pytaj, ja sie na nim nie znam ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem niedawno taką właśnie deskę dzięki pomocy kolegów z forum plus wiązania drake fifty i mam nadzieję cieszyć się z jazdy na niej ... tym bardziej, że moja waga również oscyluje w granicach 100 plus 10 kg !!! :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...