Skocz do zawartości

Ochraniacze


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem tu nowy i chciałbym zacząć przygode z freestyle'em . Jak wiaddomo z tematu chciałem się dowiedzieć co myslicie o tym żeby jeździć w ochraniaczach takich jak są do rolek ? Jest to wygodne ? Moze uniemożliwia wykonywanie niektórych tricków ? Z góry dzieki za odpowiedź ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że dodatkowy balast na sobie to dodatkowa niewygoda, ale jeżeli chodzi o ochraniacze (szczególnie jeżeli masz zamiar próbować swoich w sił we freestylu/jibbingu) to nie radziłbym Ci patrzeć na to wszystko od strony wygody. Druga oczywista oczywistość to taka, że im więcej ochraniaczy tym większe bezpieczeństwo (oczywiście bez przesady ;)). Najważniejszy jest kask. Bez niego nawet nie zaczynaj. Potem zaopatrz się w ochraniacze na kolana i nadgarstki (po upadku z hopki miałem kontuzje kolana na ponad pół roku; natomiast stłuczony/zwichnięty nadgarstek to niezbyt przyjemna sprawa, uwierz). Jeśli bierzesz pod uwagę jeszcze jakieś boxy, raile to zastanów sie nad ochraniaczem na kręgosłup. To chyba tyle. Jeśli o czymś zapomniałem to zapewne koledzy mnie tu zaraz poprawią.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy railach najwazniejszy jak dla mnie jest tylek, kregoslup i glowa, a normalne hopki glowa ;) mam to szczescie, ze na kolana sie nie wywracam a nadgarstkow nie obijam ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem o ochraniaczu o tyłek. ;)

Przywalić ogonową w raila to zapewne nic miłego. Jeszcze mi się nic takiego nie zdarzyło, ale moja przygoda z railami jest bardzo krótka więc nic straconego ;>

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ochraniacze są błogosławieństwem w parku. Podczas początkowej nauki warto mieć miękki ochraniacz na tyłek i kolana. Później kask, kask, kask oraz zółw z ochraniaczem TWARDYM na kość ogonową.

 

Lepiej nie ryzykować bo kości i zdrowie się ma jedno :) Dodatkowo jak nauka nie boli to jest przyjemniejsza i chce się iść coraz dalej i dalej ...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...