Skocz do zawartości

Deska dla juniora pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój syn ma 11 lat, 40kg wagi i 144cm wzrostu.

 

Od 2 lat jeździ na desce do tej pory był to burek model Chopper (ma zawinięte krawędzie)

 

Jeździ dosyć dobrze - instruktorzy na stoku niczego więcej go już nie naucza :)

 

skacze po muldach jakieś obroty 180 st podczas jazy, manual itp.

 

deska z zeszłego roku 125cm sięga mu do brody

 

W tym roku chcę mu kopić nową deskę już bardziej zaawansowaną (nie na wyrost tylko na ten sezon)

 

Problem w tym że nie wiem jaką długość mam wybrać, pisałem do kilku sklepów z poradą ale tu była taka rozbieżność że zgłupiałem.

 

Podawali od 120cm poprzez 132 aż do 140, proszę pomóżcie mi rozwiązać ta zagadkę

 

Nie wiem czy długość dobierać: wzrost minus ileś tam centymetrów (ale czy wzrost w butach czy bez)

 

Wstępnie wybrałem K2 Vandal 132 ale nie wiem czy nie za długa: http://k2snowboarding.com/snowboards/vandal

 

A i jeszcze jedno, jaka konstrukcja deski jest teraz ok chamber, zero chamber czy rocker

 

 

Pooommmooocy :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz kazda firma ma swoja game camberow. Plaskie sa dobre do nauki, rockery zapewniaja latwo inicjacje skretu i sa dobre w parku, standardowe rockery sa dobre na stok, fr, puch, pipe.

Salomon ma np 5 stopni rockera.

A dlugosc 132 bedzie dobra.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

132 będzie na tą chwile ciut za długa ale pewnie chlopak szybko rośnie i jeżeli ma pojeździć na niej dłużej to na 132 sobie poradzi. 140 to zdecydowanie za dużo jak dla niego.

 

A deska K2 Vandal będzie dobrym wyborem dla chłopaka.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...