Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze zestawu ALL/FR.


Rekomendowane odpowiedzi

Interesuję mnie zakup całego zestawu (deska+wziązania+trzewiki). Jeżdze 2 sezony, i całkiem nieźle to idzie, doszedłem do wniosku żeby zakupić swój własny sprzęt, a nie latać po wyporzyczalniach. Chciałbym coś uniwersalnego, no i co tu dużo mówić coś co starczy mi na parę sezonów.

 

Będzie to mój pierwszy zakup, a w temacie sprzetu nie bardzo się orientuje, chcę też uniknąć jakiegoś kota w worku itp. więc zamierzam zdać się na wasze rady i sugestie i nie oczekuje że za mnie wybierzecie sprzęt.

 

Waga: 81 kg Waga wciąż maleje wiec trzeba wziaźć poprawke, zatrzyma się na około 76-78 kg.

Wzrost: 173 cm

 

 

Co do sprzętu to ostatnim czasem rozmawiałem z pewnym sprzedawcą i chciałbym zacząc moje pytania od sprzętu poleconego przez niego. Więc cały sprzęt był Burtona

i wychodziło to no około 3000 - 3500 zł no cena wydała mi się zabójcza (co to samo jeździ ?), jak to ze sprzedawacami czesto bywa, gdy znajdą człowieka nie posiadającego odpowiedniej wiedzy naciagają go.

 

Sprzęt:

 

Deska: Burton Process

 

http://allegro.pl/deska-burton-process-159-wysylka-free-i1340728272.html

 

Wiązania: Burton Custom EST

 

http://allegro.pl/wiazania-burton-custom-est-m-wysyl-free-i1326476030.html

 

Trzewiki: Ruler/Imperial

 

http://allegro.pl/buty-burton-ruler-11-5-wysylka-za-free-i1342041970.html Ruler

 

http://www.snowboardshop.pl/buty-burton-imperial-black-2011-p-3804.html Imperial

 

Dobra buty mozna jeszcze zrozumieć bo na tym nie ma co oszczędzać bo w tym się sprzedza X godzin na stoku, więc tu hcodzi o komfort i bezpieczeństwo, sam byłem hokeistą więc wiem że buty powinny być nowe i na tym nie powinno się oszczędzać. Ale na tym moja wiedza się kończy ^^

 

No to tyle. Nie wiem czy to wszystko ze sobą współgra. Prosze o rady, sugestie sprzęt może być z zupełnie innej firmy etc.

 

Pozdrawiam

 

Jurek

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogi sprzet. Po kolei:

Burton jest drogi, ale dobry, ale wcale nie lepszy od innych firm. No i burton ma takie patenty, by pasowaly tylko rzeczy od nich (system est i takie tam), wiec jesli za X la zechcesz zmienic np wiazania, to mozesz miec problem.

Buty trzeba przymierzyc i Salomon jest moim zdaniem liderem wsrod butow. Przymierzalem wiele butow, burkow, nideckerow, salomonow, vansow itd. Salomon zreszta specjalizuje sie w butach.

Jak dla Ciebie bylby dobry Salomon Synapse (sam mam) albo Savage (miekszy but od Synapse), ew. Dialogue do FS.

Deska (do czego ma byc?)

Wiazania, tutaj rowniez Salomon :) Macalem flowy, SP, nideckery oraz salomony i rossignole. Nawet podstawowy model salomona (patriot) polyka topowy model nideckera. Flowy i SP maja taka wade, ze w puchu i na stromym stoku ich nie zapmniesz i do FS (szczegolnie flowy) sie nie nadaja. Salomon patriot Ci spokojnie wystarcza, a jesli bedziesz chcial cos lepszego to Code albo Chief.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak Matzel powiedział że Burton jest drogi .. cenią się i to bardzo a te niższe modele to żadna rewelacja.

 

Co do długośći deski to troche pojechałeś:P Dla Ciebie to 155 a nie powyżej 160 ...

 

co do konkretnych desek to K2 ma kilka bardzo dobrych desek, Rome tak samo, Sapienty stoją w bardzo okazyjnych cenach i są to tęz naprawde dobre dechy am/fr

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decha:

 

Burton Process - zdecydowanie za miękka decha jak na FR AM i na pewno nie za te pieniadze.. za ta kase znajdziesz duzo lepsza deske Burtona.

Zobacz na Burton Vapor - wyzsza polka- chociaz ta nie znajdziesz w tej kasie, no chyba ze uzywke, albo model 2009, ale deska świetna, dlugo bys sie nia cieszyl.

Burton Custom - bardzo dobra decha do AM - w normalniejszej cenie..

Oprocz tego - BURTON Malolo z naciskiem na FR.

Chociaz szerze mowiac nie placilbym takich pieniadzy za najnowsze modele ktore w wiekszym stopniu roznia tylko kolorystycznie niz technologicznie. No chyba ze mowimy tutaj o EST, co bardziej wydaje sie 'chwytem' burtona. Deski z poprzedniego sezonu mozesz kupic duzo taniej.. :

 

Wiazania:

 

Burton P1.1, Burton Triad, Burton Mission (Mission nie duzo twardszy od Custom)

Burton Cartel - z twardszych - flex 7/10

Jak znajdziesz deche to do jej twardości dobierzesz wiązania.

 

Buty:

 

Burton Ruler jest OK. Tylko drogi jak na flex 6/10

Ewentualnie Burton Jeremy Jones

 

O technologiach nie chce mi sie pisac, sam sobie poczytac, pewnie w aukcji bedzie opisane.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...