Skocz do zawartości

Burton Clash, Rossignol Circuit, Rossignol Temptation


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam 22 lata, 178cm wzrostu, ważę 62kg. Szukam męskiej deski allmountain (umiem jeździć w stopniu podstawowym - około 7 dni spędzonych na stoku w zeszłym sezonie). Jeszcze nie wiem czy będę jeździł głównie w parku czy po puchu. Myślę że trochę tu i tu. Dlatego też szukam deski allmountain.

Nie szastam kasą, jednak zawszę wolę kupić coś lepszej jakości.

Zastanawiam się nad wyborem 3 desek:

- Burton Clash z sezonu 2010 http://allegro.pl/snowboard-burton-clash-okazja-i1334606656.html

Można ją dostać w cenie 900-950zł

- Rossignol Circuit http://allegro.pl/deska-snowboardowa-rossignol-circuit-mw-161-i1292905168.html

700zł z wiązaniami, lub 500zł(ostatnie sztuki dzisiaj widziałem w sklepie)-600zł bez wiązań

- Rossignol Temptation http://allegro.pl/rossignol-temptation-153-cm-wiazania-sp-sd236-i1313183901.html

700zł z wiązaniami, lub 500zł(ostatnie sztuki dzisiaj widziałem w sklepie)-600zł.

Zastanawiam się czy warto dać prawie dwa razy więcej za burtona niż za rossignol'a? (tak jak napisałem już burtona można dostać za około 900-950zł a rossignol'a już za 500zł).

Zależy mi na tym aby deska była dobrej jakości. Jednak bez przesady gdyż dopiero się uczę i na pewno deskę trochę zniszczę.

Czy deska Burtona ma lepsze właściwości/jakość? Czy płaci się w tym wypadku tylko za markę?

Pozdrawiam

Piotrek

 

[ Dodano: 22 Listopad 10, 22:00 ]

Hej, chciałbym jeszcze dodać żebyście nie sugerowali się rozmiarami i cenami w ofertach z allegro które podałem. Dałem linki tylko orientacyjnie.

Chciałbym dodać że mój budżet na deskę to do 1000zł.

Jeżeli macie pomysł na inną deche to również będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie jesteś stokowym szpanerem odrzuć burtona - dechy są świetne, ale za takie ceny kupisz to samo z wiązaniami z innej firmy;)

 

o rossignolach które podałeś słyszałem dobre opinie ale temptation chyba jest dla kobiet?

 

co z butami?;> co z wiązaniami?;>

 

na samą dechę 1000zł to dużo!:D można spokojnie dobrać lepszy model kolekcji 2009/10

obczaj np sapient element to ode mnie

 

zaraz pewnie wpadnie matzel i zarzuci konkretnymi ofertami;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie wiem czy będę jeździł głównie w parku czy po puchu.

Błąd w rozumowaniu. Przeznaczeniem desek AM jest przygotowana trasa. Nie sprawdzają się one ani w głębokim puchu, ani w parku. Aby poszaleć trzeba zdecydować się na kompromis pomiędzy m.in. rozmieszczeniem insertów, konstrukcją i oczywiście ceną. Nie ma desek uniwersalnych, a nieumiejętny, nieodpowiedni dobór potrafi skutecznie utrudnić(o ile nie zatrzymać) rozwój ridera. Niemniej z braku laku można używa się ich wszędzie.

 

Burek produkuje bardzo dobry sprzęt. Jakość clasha będzie znacznie lepsza aniżeli rossiego. Niestety jest to deska entry-level i nie pozwoli ci się rozwijać. Imo nie warta swojej ceny. Rossi z kolei świetnie nadaje się do nauki i oferuje przyzwoitą jakość w stosunku do ceny. Jeśli jednak chcesz iść w kierunku fs, to po jednym sezonie nawet jej nie sprzedasz. Poza tym circut jest szalenie sztywna(z perspektywy fs).

 

Na koniec ponawiam pytanie kolegi:

co z butami?;> co z wiązaniami?;>

 

na samą dechę 1000zł to dużo!:D można spokojnie dobrać lepszy model kolekcji 2009/10

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burton mym zdaniem nie wart swej ceny jest :)

Rossignole beda dobre na poczatek.

Z sapienta:

http://proboarder.pl/p/1/13/sapient-coast-2007-deski.html

 

Z salomona moge polecic jakies zeszloroczne modele:

Ace (AM), Scout (FS), Salvadore(FS), Drift (FS)

 

Z Voelkla

Stroke, Spade, Dash

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie zdecydowałem jakie buty i wiązania, myśle ze wiązania za około 400zł i buty tak samo. Myśle iść z deską do sklepu jak kupię i dobrać coś na miejscu żeby było wygodne i dobrze pasowało do nogi:)

Jeśli nie chcesz wyjść na durnia, do weź z sobą tylko nogi. Powiedz typowi, że masz taką i taką deskę, i że chcesz do niej dobrać sprzęt. Powinno wystarczyć.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie zdecydowałem jakie buty i wiązania, myśle ze wiązania za około 400zł i buty tak samo. Myśle iść z deską do sklepu jak kupię i dobrać coś na miejscu żeby było wygodne i dobrze pasowało do nogi:)

Jeśli nie chcesz wyjść na durnia, do weź z sobą tylko nogi. Powiedz typowi, że masz taką i taką deskę, i że chcesz do niej dobrać sprzęt. Powinno wystarczyć.

 

nie widzę w tym nic dziwnego... przecież w sklepie od razu skręcą Ci wiązania do dechy, poustawiają przód i tył, żeby pasował do buta więc idź z deską i miej w dupie to, co powie Ci ktoś, kto widzi Cię pierwszy i możliwe ostatni raz w życiu

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie zdecydowałem jakie buty i wiązania, myśle ze wiązania za około 400zł i buty tak samo. Myśle iść z deską do sklepu jak kupię i dobrać coś na miejscu żeby było wygodne i dobrze pasowało do nogi:)

Jeśli nie chcesz wyjść na durnia, do weź z sobą tylko nogi. Powiedz typowi, że masz taką i taką deskę, i że chcesz do niej dobrać sprzęt. Powinno wystarczyć.

 

nie widzę w tym nic dziwnego... przecież w sklepie od razu skręcą Ci wiązania do dechy, poustawiają przód i tył, żeby pasował do buta więc idź z deską i miej w dupie to, co powie Ci ktoś, kto widzi Cię pierwszy i możliwe ostatni raz w życiu

Taa, w ubiegłym sezonie ustawienie wiązań - 40 złociszy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest za free :) Nie wiem co za wariat chce za takie cos 40zl...

u mnie też jest za free... chyba że kupujesz w hipermarketach rzeczy to tam możliwe, że np koleś, który wcześniej doradzał na stanowisku ogrodniczym i żeby go nie zwalniać dali mu dział z dechami ugada się z tobą na przykręcanie w promocji ale w dobrych sklepach wszystko ustawiają za darmo (tj jak kupujesz u nich np wiązania do Ci je skręcają do dechy bo po to są i powinni umieć i znać się na takich rzeczach)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...