Skocz do zawartości

Jakie buty polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w zeszłym roku dzięki poradom uzyskanym na tym forum kupiłem moja nową deseczkę z której jestem mega zadowolony. Generalnie albo Moja nowa deska jest niesamowita, albo moja poprzednia z której się przesiadłem była do dupy;) Ale wracając do tematu. W tym roku przyszedł czas na zakup nowych butów. Deskę mam Salomon Special II. Do tego wiązania Matt Leblanc (które chcę jeszcze zostawić na ten i przyszły sezeon) niestety buty nie spełniają już swojego zadania (są za miękkie i nie trzymają pięty co je dyskwalifikuje). Chciałbym buty raczej do jazdy po stoku (często szybko więc muszą być twardsze niż przeciętne ale też bez przesady). Jedyne "triki" jakie wykonuje (o ile można je w ogóle tak nazwać) to 180 i 360 z hopki, i raczej nie planuję nic więcej. Uważam że jeżdżę dobrze (jak na max dwa tygodnie jazdy w roku). Do tej pory oglądałem buty Salomon Savage oraz Malamute (te ostatnie przerastają mnie finansowo). Savage są optymalne jeżeli chodzi o cenę czyli ok 600 - 700 zł max!. Panowie w sklepie tłumaczyli mi ze buty Savage mają klasę twardości 6 (chyba w 10 stopniowej) natomiast Malamute już 9 (i to chyba będzie już lekka przesada jak dla mnie). Proszę o porady odnośnie butów jakie byście polecali dla mnie (zaawansowany) do tego 99% szybka jazda po stoku. Podkreślam że nie koniecznie muszą to być buty Salomona.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege, z którym dzis rozmawiałem w sklepie (student od synapsow :P)

Ja Ci polecam Savage i Synapsy (8 flex) ew. Dialogue (7 flex), ktory jest butem bardziej fs, ale idealnie rowniez nadaje sie do jazdy po stoku ;) Problem w tym ze Synapsy i Dialogue kosztuje u nas odpowiednio 999 i 959pln.

Dla mnie liderem wsród butów jest wlasnie salomon, ale nie kazdemu musi lezec :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...
Witam kolege, z którym dzis rozmawiałem w sklepie (student od synapsow :P)

Ja Ci polecam Savage i Synapsy (8 flex) ew. Dialogue (7 flex), ktory jest butem bardziej fs, ale idealnie rowniez nadaje sie do jazdy po stoku ;) Problem w tym ze Synapsy i Dialogue kosztuje u nas odpowiednio 999 i 959pln.

Dla mnie liderem wsród butów jest wlasnie salomon, ale nie kazdemu musi lezec :)

 

Ok, dzięki za odpowiedz. A czy macie może salomon f22? Jak zapatrujesz się na te buciki? Pewnie odwiedzę was w tym tygodniu i ponegocjuje jakiś rabacik :lol: Jak sie dogadamy to pewnie coś kupię. Jeszcze raz thx za pomoc w wyborze.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy f20 i jeden zeszloroczny rozmiar f22 (nie pamietam jaki). Te buty maja zelowa wkladkę, ktora za kazdym razem formuje sie do stopy :) Wszystkie Fy przez ta wkladke sa dla osob o waskich stopach i czesto trzeba przymierzac rozmiar wiekszy :) A but ogolnie do wszystkiego ;) i do skakania i do latania poza trasa ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...