Skocz do zawartości

Laik- ceny, modele, komplety.


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam :)

 

Jestem nowy na waszym forum, ale liczę na wyrozumiałość. Wiem, że jest wiele tematów, w których to początkujący snowboardziści pytają o to co ja, jednak linki i odpowiedzi mogą nie być już aktualne.

 

Od kiedy pamiętam podobała mi się jazda na snowboardzie, jednak nigdy nie myślałem o tym tak poważnie. W tym roku dostałem propozycje wyjazdu ze znajomym do Austrii , gdzie podobno wypożyczanie sprzętu przez tydzień wyniosłoby mnie drożej niż zakup wszystkiego w PL. Obaj z kumplem jesteśmy kompletnymi nowicjuszami w snowboardingu (na nartach spędziliśmy kilka sezonów), nie znamy się na firmach, cenach, kompletnie niczym co związane z deską. Z tabel dowiedziałem się, że przy mojej wadze 66kg i wzroście 175cm powinienem kupić snowboard długości 155-160cm. Domyślam się, ze powinien to być allmountain. Myślę że gdy tylko nauczę się dobrze hamować i skręcać, spróbuję jakichś ewolucji. Chcę wydać pieniądze w granicach rozsądku, a muszę kupić dek, buty i wiązania. Jednak w tym momencie rodzą się pytania: 1. Jaka firma produkuje porządny sprzęt w niewysokich cenach? 2. Gdzie na necie mogę kupić potrzebne mi przedmioty? 3. Ile muszę przeznaczyć PLN? 4. Na co patrzeć podczas zakupu sprzętu? 5. Jeśli jestem prawo nożny i prawo ręczny to czy prawa noga będzie nogą prowadzącą na desce? 6. Podajcie mi w pigułce waszą wiedzę na temat sprzętu :)

 

A ogólnie rzecz biorąc mamy prosty plan- kupić ekwipunek już teraz kiedy ceny nie są zbyt wysokie i schować go do szaf. Gdy tylko sezon się w miarę zacznie pojechać na górkę w Kamieńsku (100km od Skierniewic) gdzie wypożyczymy sprzęt (swojego na tamtym "śniegu" nie będziemy niszczyli), wziąć 1-2h z instruktorem który sprzeda nam parę patentów, a później ponieść się wodzy fantazji. Kiedy opanujemy w miarę ten sport zjechać do rodzinnego miasta i czekać do rozpoczęcia ferii zimowych. ]:->

 

PS. Podczas googlowania natknąłem się na stronę snowboard1 . pl. Ceny tam są oszałamiająco niskie lecz firm tych nie znam i wypowiedzieć się nie mogę.

 

Tak jak napisałem - nie chcę wydać dużo pieniędzy, ale też nie kupić najgorszego bubla. Czyli zaufam tym średnim pułkom, średniej klasy firmom.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ogólnie rzecz biorąc mamy prosty plan- kupić ekwipunek już teraz kiedy ceny nie są zbyt wysokie i schować go do szaf. Gdy tylko sezon się w miarę zacznie pojechać na górkę w Kamieńsku (100km od Skierniewic) gdzie wypożyczymy sprzęt (swojego na tamtym "śniegu" nie będziemy niszczyli), wziąć 1-2h z instruktorem który sprzeda nam parę patentów, a później ponieść się wodzy fantazji. Kiedy opanujemy w miarę ten sport zjechać do rodzinnego miasta i czekać do rozpoczęcia ferii zimowych. ]:->
ciekawy plan :D:D zwłaszcza tekst z instruktorem

 

Przechodzac do sedna sprawy to zupełnemu laikowi który chce się uczyć jeździć, i będzie spędzał w sezonie ok 2 tygodni na śniegu w zupełności wystarczy jakiś zestawik z decha i wiazaniami Ravena. Jedni powiedza że to sheet inni beda sobie chwalili a prawda jest taka ze dechy tego producenta sprzedaja sie najlpiej w naszmy kraju. Jest to kompromis miedzy cena a jakością.

 

Chcąc czegoś lepszego, nie każdy musi chcieć Ravena:P można pomyśleć o jakimś zestawie Heada. Dobry sprzęt w przystępnej cenie. Idąc dalej można pomysleć też jeszcze o czymś z Voelkla - troche droższe niż Head ale bardzo dobre deski.

 

Co do długości to 155 bedzie wystarczające dla Ciebie a nawet mogła by być krótsza. 152-155 będzie dobrym przedziałem.

 

co do sklepu snowboard1.pl to polecam poczytać o im opinie, bo swego czasu było bardzo dużo negatywnych opinii na temat tego sklepu. Sklep generalnie mieści sie w Czechach. Podobno poprawili sie juz.

 

Ja ze swojej strony zapraszam do naszego sklepu http://proboarder.pl - gdyby coś Cie zainteresowało to śmiało:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voelkl Stroke + wiazania (899pln). Tanszego zestawu takiej jakosci to chyba nie ma. Doliczajac do tego buty wyjdzie Ci 1300-1400pln.

 

Co do nogi prowadzacej to w 80% przypadkow tak, choc ja naleze do tych 20% ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po zdjęciach też da się wielu rzeczy chyba dopatrzeć :P no i jak ten link co podałem, komplet fajny jak dla mnie? czy mój but - 45 roz. nie bedzie wystawał spoza tego blatu?

a jeśli miałbym patrzeć używane to moglibyście podać firmy które robią dobre deski?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damskie deski sa mocniej taliowane (mniejszy promien skretu przeklada sie na lepsza zwrotnosc), sa lzejsze i mieksze ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deski damskie oprócz tego że są lżejsze to są też przystosowane do lżejszych riderów. Ty akurat nie jesteś ciężki więc spoko. Przy tej desce prawie na pewno bedziesz miał kłopoty z wystającymi butami. Będziesz musiał mieć duże kąty żeby jako tako to pasowało.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do butów rozmiaru 44-45 to jest - 285mm jakie wiązania będą pasowały? czy M/L będą pasowały czy muszę szukać L albo nawet XL ?

 

[ Dodano: 13 Listopad 10, 12:54 ]

znalazłem parę używanych desek z allegro... moim okiem w dobrym/bardzo dobrym stanie, ale fajnie gdybyście ocenili je i wybrali te, które naprawdę opłaca się kupić :

1. http://allegro.pl/deska-snowboardowa-head-wiazania-head-157-cm-i1316212004.html

2. http://allegro.pl/snowboard-santa-cruz-158cm-z-wiazaniem-i1309847776.html (daje gwarancje)

3. http://allegro.pl/snowboard-volkl-153cm-z-wiazaniem-i1309843937.html

4. http://allegro.pl/deska-snowboardowa-head-152-cm-wiazania-head-i1316213033.html

 

to ma być deska do nauki, wiec pewnie sam ją zakatuje ;>

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do butów rozmiaru 44-45 to jest - 285mm jakie wiązania będą pasowały? czy M/L będą pasowały czy muszę szukać L albo nawet XL ?

 

 

Dzisiaj zakladalem typowi do buta 45 wiazania M/L (najwieksze z danego modelu), ale normalnie zazwyczaj zalecane sa Lki (zalezne od producenta)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie opłaca się brać żadnej "w ciemno". Jak już chcesz używkę wybierz się do sklepu snowboardowego i pooglądaj. Zdjęcia mogą być obrobione np. w Photoshopie lub podobnym programie. Poza tym ten koleś nie ma jeszcze żadnych komentarzy i nie wiadomo co kombinuje, tyle.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...