Skocz do zawartości

Wiązania dla 100kg ridera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

proszę o poradę przy wyborze wiązań. Przejrzałem wiele wątków i mam jakieś ogólne rozeznanie, jednak postanowiłem zapytać o kilka dodatkowych spraw.

 

Mam 193cm i ważę około 95kg, doliczając ciuchy zrobi się 100.

W tej chwili jeżdżę na:

*deska Hammer Sequence 163cm, 26,5cm w talii

*wiązania Blax - rozpadły się w zeszłym sezonie, chyba za dużo ważę i plastikowe mocowania piętki nie wytrzymały

*buty 32 Prion, rozmiar 45, skorupa ma 32cm

Jeżdżę od 4 sezonów (własny sprzęt od 2), głównie trasy, czasem wypad poza wyznaczoną trasę. Umiejętności pozwalają mi śmigać po czarnych trasach, chyba że jest to mega oblodzona stromizna.

W związku ze skasowaniem obecnych wiązań, od tego elementu zamierzam upgrade'ować sprzęt.

Myślałem o wiązaniach DRAKE (do 500 pln) ale widziałem trochę opinii, że są kłopoty z częściami zamiennymi... Czy warto dołożyć 200-300 i kupić coś z wyższej półki? Jeśli tak to co?

W tym roku mam zamiar kupić tylko wiązania, więc muszę znaleźć coś takiego, co będzie pasowało do mojej dechy i butów, ale też, żebym mógł w przyszłym roku zmienić resztę sprzętu.

Co możecie powiedzieć o mojej desce i butach? Czy decha mogłaby być krótsza? Jak wsiadłem na nią pierwszy raz, to sporo się namęczyłem zanim ją wyczułem i przestałem zaliczać gleby przy prostych skrętach.

Nie jeżdżę wiele w sezonie - tydzień, dwa po stokach we Włoszech i trochę na górkach pod Olsztynem (ale po powrocie z prawdziwych gór człowiek łapie doła na 300 metrowej górce :])

Jeśli sytuacja finansowa pozwoli to mam zamiar jeździć więcej w kolejnych latach ale raczej 4 tygodni nie przekroczę.

 

Mam nadzieję, że klarownie to przedstawiłem. Czekam na propozycje :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy decha mogłaby być krótsza?
przy twoich gabarytach 163 to jest to takie minimum, raczej można by sie pokusić o dłuższą deskę ale na pewno nie krótszą:)

 

Co do wiązań to cakiem przyzwoite są tegoroczne Ride LX http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=3537&strona=251

 

Wspomiane przez killera Fluxy to już wyższa półka, za wyższy model Fluxa trzeba już sporo zapłacić, ale masz pewność że będzie miał wiązanie na lata.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomiane przez killera Fluxy to już wyższa półka, za wyższy model Fluxa trzeba już sporo zapłacić, ale masz pewność że będzie miał wiązanie na lata.

Czy ja wiem czy Super Titan to wyższa półka?

Powiedzmy sobie inaczej - ceny w polsce są niezbyt kuszące. Najbardziej się Fluxy opłaca przytargać z japonii gdzie są produkowane jednakże jest z tym problem, drugi łatwy w miare sposób to USA gdzie mogę polecić dogfunk.com lub the-house.com.

 

 

p.s. Bercik - zapomniales o moich rekawicach? ;]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi :)

w tej chwili zastanawiam się nadal nad zakupem Drake Czar http://www.extremsport.pl/index.php?p10257,wiazania-snowboard-drake-czar-rozm-xl-43-5-48-5

Najbardziej kusi mnie cena ;) Pytanie tylko czy warto, czy wytrzymają kilka sezonów?

Co do zakupów za oceanem - mam koleżankę w Kanadzie, która mogłaby mi pomóc, a nawet przywieźć je do Polski. Możecie podać kilka modeli, za którymi warto byłoby się rozejrzeć za wielką wodą? Jazda po stoku i czasem i czasem wypady poza stok :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczarowały Cię :D hihihi

 

Ja jestem z swoich Drake'ów (jakichśtam.. w podobnej cenie) zadowolona, po dwóch sezonach nie jest im absolutnie nic, ale jestem duuużo mnijesza i ich nie tyram ;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Drake są solidne i wytrzymałe. Tego nie można im zarzucić. Jedne wiązania tej firmy już przeżyłem. Jedno jest pewne, na pewno będą lepsze od Twoich poprzednich wiązań i pwoinny wytrzymać kilka sezonów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...