Skocz do zawartości

Ile może przód buta wystawać za deskę????


Rekomendowane odpowiedzi

Według tego co wyczytałem w katalogu snowboardowym but o rozmiarze 44 powinien być do deski o szerokości tali 25.4 - 26.5, a moja deska ma 25.2. Zmierzyłem miarką, wystaje jakieś około 4,5 cm na wysokości około 4 cm. Czy nie będę szorować o stok? Co o tym sądzicie? Ja w waszych dechach to wygląda?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, U mnie też trocghe wystają buty al jest jeszcze zawsze ta opcja że mozesz sobie troche zmniejszyć poprzez regulacje wiązań ustawić pod większym kątem , przesunąć na dyskach do tyłu lub też poprzez regulacje piętki..jakza dużo będzie wystawało z przodu to możliwe że przy ostrym skręcie przody butów zachaczą o podłoże i wtedy czeka cię np. upadek :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedż jest prosta jak będą odpowiednie warunki to jedź na kasprowy jak będiesz u góry ztrawerzuj na beskid ale do tego potrzebny jest lud jak będie twardy śnieg to będiesz znał odpowiedź.

 

ale tak do rzeczy to chodzi o to że jeśli chcesz jeździć bardziej freeride to to może preszkadzać ale i nie musi bo wystarczy że przekręcisz wiązania o parestopni więcej, jeśli masz wiącania na wysokiej płycie tym peliej bo już będiesz mógł się głębiej złozyć ale jeśli jeździsz na wiązaniach o cienkiej podstawie i do tego przy kontach 5 i 0 stopni to będie to dawać w dupe.

 

Admin Edit: Pisz dalej tak poprawnie a posypią się osty...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

ja mam rozmiar buta 36-37(mam 170cm wzrostu):D:D, wiec mi nie wystają buty z deski:D wogóle:D przynajmniej jeden plus małych stóp:D

ale wg mnie to chyba troszeczkę za dużo wystaje... bo to w sumie prawie 5 cm, ale zawsze możesz pokombinować przy wiązaniach- w sumie nic odkrywczego z nimi nie zrobisz, ale zawsze te 0,5-1cm mozna jakoś "ukryć" przy kombinacji z wiązaniami:D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 10 months later...

Heh ma ten sam problem 183 cm wzrostu i but 29cm.. a standardowe maja od 24 do tam 26 szerokosci deski :/ mam konty tyl 15 przod 30 i tez niestety wystaje regulacja pietki i katow nic innego nie zostaje.. (zmiana deski za duzy koszt)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie musisz pogodzic z tym...cudów nie zrobisz...Też mam tak samo ale po regulacjach wiązań i odpowiednim ustwieniu problem da sie troche wyeliminowac.

 

Jeżeli preferujesz jazde po stokach, ostre ,cięte skręty to wiadomo że przy takim układzie albo zaryjesz przodem buta albo piętką wiązania...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym alpine to żartowałem oczywiście. Trim, dobrze się jeździ w 30/15? Ja na różnych kątach jeżdżę, ale teraz ustawiłem sobie 12/-9

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale zjazd to już zupełnie inna sprawa. Twarda decha, twarde wiązania, ogólnie blat jest dużo węższy. Mało ma to wspólnego z miękką, tradycyjną deską, której my używamy.

 

Rzeczywiście kaczka jest fajna. Szczególnie jak się jeździ w pajpie, chociaż trzeba przyznać, że HP to cholernie trudna rzecz. Za dwa tygodnie jadę do Zieleńca, więc wypróbuję drugi w Polsce halfpipe i nowy Village Snowpark. :)

 

Poza tym kątów różnych używam. Możliwe, że na stoku zmienię sobie tył na -6 albo nawet -3 jak nie będzie zbyt wygodnie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...