Skocz do zawartości

szukamy pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nie wiem od czego zacząć.

 

Jeździłem na snowboardzie 2 lata [raz tydzień i raz 1 dzień]. Zawsze dechę mi wybierali w wyporzyczalni, wiadomo.

Teraz postanowiłem kupić swoją i mieć ją zawsze pod ręką.

Prosiłbym o pomoc w skompletowaniu jakiegoś przyzwoitego zestawu.

Wzrost: 177cm

Waga: 55kg

 

z tego co pamiętam miałem wcześniej przyjemność jazdy na desce burton cruzer 151.

Dotychczas byłem na stoku lecz chciałbym też może spróbować coś w snow parku.

 

Jeśli możecie to zaproponujcie coś w rozsądnej cenie. Może przeglądaliście w necie jakieś okazje i coś jest warte polecenia.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voelkl Stroke

rossignol circuit/imperial (byla chyba jeszcze trzecia decha. Wszystkie roznia sie jedynie malowaniem)

Head True Black

 

Co do wiazan to albo te z zestawu do tych desek (zazwyczaj te deski sa laczone z jakimis wiazaniami w promocyjne oferty) albo jakies podstawowe, prawie kazdej firmy oprocz Ravena i Rossignola (masz na forum rozpiske firm).

A po buty won do sklepu i przymierzaj ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskoczyłem przypadkowo googlując na opinię o tej desce rossignol circuit i niby jej nie polecają ponieważ ma rdzeń ECO

ludzie bardziej polecają Voelkl Stroke lub Head'a

 

Jeśli chodzi o flex. To czy lepiej jak ma 4/10 czy większy? (jaki ma flex voelkl nie wiem nie znalazłem)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja smigam na Stroke z przed 3-4 sezonow (wtedy nazywal sie Fact albo Style - roznila sie jedynie grafika ;P). Polecam. Na Hedzie nie jezdzilem, ale rowniez jest polecany.

 

Co do Flexu, 4 jest ok. Stroke ma flex okolo 5-6 (nigdzie do nie podaja, ale to deska AMowa). Najprostsza regula brzmi ze im mniejszy flex to lepszy do FS a im wiekszy tym lepszy do FR. W rzeczywistosci roznie to bywa i wiele desek ma np flex na ogonach 6 a w srodku po 4 ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z Voelkl można śmiało szukać Stroke Fact lub Style, takie same parametry inny jedynie design? Stroke tak sobie właśnie wygląda lepsza już Fact ;D

 

Gdzie kupić może coś polecacie bo Voelkl jest bardzo mało tych desek a właściwie pojedyncze sztuki.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes z Warszawy?

Fact i Style to deski z przed 3-4 sezonow ^^ Dash jest jeszcze podobna deska do Stroke, tylko troche lepsza, drozsza i bardziej ukierunkowana w strone fr.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego Dash'a sprawdziłem troszke przy drogo z wiązaniami wychodzi.

Myślałem właśnie coś koło 1k żeby się zmieścić bez butów.

 

Voelkl Stroke 152 z wiąz Voelkl Straptec myślę, że na pare sezonów mi styknie. O ile mi się nie odmieni snowboard bo czasem to ciężko pupe nawet na browar wyciągnąć.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...