Skocz do zawartości

Burton na początek ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkującym snowboarderem i mam pytanie czy burton i wiązania burtona będą dobre na początek ? mam 155 cm wzrostu i ważę 40.5 kg raczej będę jeździł freestyle, ale może to być na początku all mountain oto link do snowboardu http://allegro.pl/burton-cruzer-139-cm-wiazania-snow-pro-sd74-i1243762957.html czy może lepiej będzie trochę większą np 145 cm ?? :shock:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deska nie jest zla, ale to jak kupowanie kota w worku. Tak samo samochodu bez uprzedniego obejrzenia na zywo, nie kupisz. Zwroc uwage rowniez na to, iz nie sa to wiazania burka. Bedziesz jeszcze rosl to 145 bylaby deska bardziej perspyktywiczna.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz je szanowal to na jakis tam czas Ci wystarcza. Ciezko powiedziec ;)

Jeszcze zalezy czy pytasz o jakosc czy o "ograniczenia" (nie wiem jak to nazwac). Wszystko zalezy od tego jak szybko bedziesz sie rozwijal.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo uważam że to zły pomysł na początek,bo wypłacisz się za potencjał,którego ze względu na niskie umiejętności nie będziesz umiał wykorzystać,a kiedy będziesz już na poziomie takim żeby umieć to wykorzystać deska będzie już styrana i zmęczona.

 

edit: Albo nie,bo przed napisaniem postu nie popatrzyłem na cenę :D Możesz brać :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zapytam szanownych kolegów, bo pamięć mi szwankuje... To bullety, czy cruzery były produkowane w polsce? Ja bym obstawiał za tym drugim. O ile dobrze pamiętam, to jedna z większych wpadek burka. Rdzeń z mieszanki drewna i piany w zasadzie zamyka temat.

 

Jak brak kasy, to bierz cokolwiek. Czytaj i ucz się, bo wiedzy teoretycznej, to ty chłopie nie masz(no offence).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o_O, zgadza sie cruzery sa produkowane w polsce. blaty typowo dla ludzi poczatkujacych z naciskiem bardziej na fr niz jej "zastosowanie".

Rdzeń z mieszanki drewna i piany w zasadzie zamyka temat.

osobiscie nie sprawdzalem tego blatu wiec nie wiem jaki ma rdzen.

Z ciekawosci zadzwonilem po znajomych i uslyszalem od dwoch ta sama opinie

 

"przy sprawdzaniu rdzenia" stukajac blatem o podloze. Rdzen wydaje troche gluchawy podzwiek.

 

WNIOSEK: o_O, ma racje to moze byc mieszanka z piana.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voodo to firma nie model ale skoro chińczyk to lipa

 

[ Dodano: 28 Wrzesień 10, 21:20 ]

a OXYGENY ??? w OGÓLE JEST TAKI WYBÓR ŻE HEJ chciałbym kupić coś dobrego ale też nie drogiego

 

[ Dodano: 28 Wrzesień 10, 21:21 ]

myślałem o tym burtonie ale nie przyuważyłem że jest używany

 

[ Dodano: 29 Wrzesień 10, 12:36 ]

i jeszcze jedno ostatnie pytanie dlaczego nie rayen ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Voodo to firma nie model ale skoro chińczyk to lipa

 

[ Dodano: 28 Wrzesień 10, 21:20 ]

a OXYGENY ??? w OGÓLE JEST TAKI WYBÓR ŻE HEJ chciałbym kupić coś dobrego ale też nie drogiego

 

[ Dodano: 28 Wrzesień 10, 21:21 ]

myślałem o tym burtonie ale nie przyuważyłem że jest używany

 

[ Dodano: 29 Wrzesień 10, 12:36 ]

i jeszcze jedno ostatnie pytanie dlaczego nie rayen ?

Miej na uwadze, że pytasz ludzi, dla których snowboard jest częścią życia, a nie tylko sposobem na spędzenie paru dni w sezonie na stoku. Z reguły mają mają oni określone wymagania co do sprzętu i próżno szukać w ich setupach bubli. Nieskromnie powiem, że też zaliczam się do tego grona. Żaden rozsądny rider nie poleci ci sprzętu nieznanego producenta, bo z nigdy nie wiadomo na jakie kompromisy poszedł, by wyprodukować tenże. Za jakość się niestety płaci i trzeba o tym pamiętać. Dlatego zamiast zadawać bezsensowne pytania weź katalog, wyszukaj najtańszy model z serii i zrób rozeznanie jak stoją modele z lat ubiegłych. Wielokrotnie widziałem jak bardzo dobry blat sprzed 2och/3ech sezonów, nowy, kosztował ułamek ceny detalicznej. Jeśli mimo wszystko, jak amator, nie dasz rady samodzielnie z tym sobie poradzić, skorzystaj w wątku o polecanych przez forumowiczów firmach snow. Szukaj asortymentu z półki tych zaufanych. Ostatecznie, żeby nie było żadnych niespodzianek, konsultuj wszystko na forum.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...