Skocz do zawartości

Deska+wiazania+buty- poczatkujacy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w poprzednim sezonie zaczalem uczyc sie jazdy na desce no i juz calkiem mi to wychodzi. am zamiar teraz zakupic cos wlasnego, poniewaz to wyporzyczanie sprzetu sie nie usmiecha. Mam 1100 zl do wykorzystania. Nie wiem jakiej firmy kupic deske, czym i co sie rozni. Mam 177 cm wzrostu i 69kg. Czyli musze szukac deski o dl od 152-158 cm. Ma ktos jakies propozycje. Chcialbym ja kupic jak najszybciej, poniewaz sa teraz promocje przedsezonowe:) dziekuje

 

znalazlem taki zestaw, czy dobry by byl? i moze ktos podac przyklad jakichs butow do tego tak do 300zl moze byc do 350? chce zeby to byl juz sprzet na kilka sezonow poprostu, a nie zeby sie rozpadl.

 

http://allegro.pl/deska-rossignol-circuit-156-cm-2010-wiazania-i1208119875.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jesli chodzi o dlugosc deski to zalezy od stylu jazdy, chcesz kupic deske do AM, FR czy FS?

A ten rossignol jak najbardziej dobry wybor dla poczatkujacego, deska solidna :) Napisz ile mozesz wydac na deske ile na wiazania a ile na buty, wtedy bedziemy czegos szukac

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze ten zestaw bedzie dla Ciebie bardzo dobry, dlugosc tez jest ok. To solidny zestaw na dobry poczatek :) Co do butow to smialo bierz te: buty , w tej cenie chyba nie ma lepszych. Gdybys znalazl ta deske bez wiazan to polecam wiazania Drake King klik , ale wtedy chyba sie nie zmiescimy w budzecie...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Ci bardzo za pomoc:) jeszcze takie pytanie. mam tutaj taki zestaw uzywany, bo uzywany ale chyba deski burtona i wiozania flow sa renomowanej firmy. oplaca sie to kupic za o.k 500zl?

 

http://allegro.pl/deska-burton-flow-tanio-i1227541088.html

 

i jeszcze jedne

 

http://allegro.pl/burton-custom-156-wiazanie-burton-sezon-2010-i1226888327.html

 

http://allegro.pl/burton-joystick-57-wiazanie-burton-sezon-2010-i1226888762.html

 

no i na koncu salomon

 

http://allegro.pl/salomon-i1209107126.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętem używanym jest tak, że raczej trzeba go obejrzeć (najlepiej z doświadczoną osobą) lub umówić się na możliwość zwrotu jeśli kupujemy przez internet.

Aukcja którą podałeś w Flowami nie wygląda zbyt dobrze (i już została zakończona). Generalnie Flow robi dobre ale specyficzne wiązania. Są warte swojej ceny jeśli stać Cię na DOBRE buty od Flow`a (z innymi często staje się problematycznie używanie).

Do tego Flow ma sens ale wyższe modele - te niskie mają marną jakość.

 

Druga aukcja - z Customem - to wg mnie dobry wybór. Jeździłem na tym blacie i jest wg. mnie dobry na początek ale jak mówię - musisz pomacać używke.

 

Ostatnia aukcja prawdopodobnie pochodzi od osoby która zrezygnowała ze snowboardu (miejmy nadzieje że się nawróci :mrgreen:) a więc sprzęt raczej służył do nauki i może być w różnym stanie.

Dodatkowo buty powinno kupić się nowe ponieważ but snowboardowy dopasowuje się do nogi i jeżdżenie w butach z wypożyczalni nie jest ani wygodne ani bezpieczne (to samo tyczy się używanych).

Nawiasem mówiąc reszta sprzętu oferowane na aukcji również jest budżetowa. Sam blat jest w miarę ale wiązania to typowy no-name.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z kilerem, jak chcesz kupic uzywke musisz ja zobaczyc na zywo, bo na zdjeciach wszystkiego nie widac.

Nie widać pół biedy ... gorzej jak ktoś postara się jeszcze o "cienie" tj. mały photoshop AKURAT PRZYPADKIEM w miejscu uszkodzeń - niestety nie wszyscy robią uczciwe interesy :???:

Ja już ze swoim zaufaniem "przejechałem" się na kurtce więc zasada ograniczonego zaufania powinna być w handlu internetowym surowo przestrzegana.

 

 

Co do butów - nawet więcej niż przymierzyć - dokładnie zawiązać, przejść przez sklep 3x w każdej parze, stanąć w pozycji prawidłowej dla deskarza itp.

Np. na mnie w sklepie pasowało teoretycznie kilkanaście par, praktycznie kilka, wygodne były dwie .... jedna trzymała prawidłowo moją stopę (a to jest najważniejsze!).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisal kiler129, zasada ograniczonego zaufania. jest tyle pseudo sprzedawcow ktorzy tylko czekaja na twoje podkniecie ze nawet nie wiesz ilu. Niestety w dzisiejszych czasach photoshop i retusze staly sie tak modne ze wykorzystuja go do praktycznie wszystkiego.

a buciki to jak najbardziej przymiezyc ... pochodzic... i jak dobrze trzymaja kostke i nigdzie nie ugniataja ... to brac. ( masz miec uczucie po zalozeniu buta ze nie masz go na nodze w przeciwnym razie narobisz sobie biedy ze stopami) .... po zakupie najlepiej jeszczce zapytac w sklepie czy nie maja czasem nagrzewnic do butow ( takie dwie duze suszarki)

Powinni nagrzac ci buta przez okolo 15 minut pozniej powinienes zalozyc je na nogi zasznurowac i pochodzic po sklepie przez okolo 20 -30 minut. Po takiej czynnosci but bedzie pasowal do ciebie jak by byl robiony tylko i wylacznie na twoja noge ( i bedzie ci sluzyl - gwarantuje)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...