Skocz do zawartości

Porada i opinia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam 33 lata. 180 cm wzrostu. Waga 97 kg (do zimy będzie 90). Umiejetności poczatkujący. Jeden sezon za mna, bardzo intensywny. Jeżdże, skręcam na krawędziach ogólnie idzie mi nieźle, ale bez szaleństw :). Wybrałem taki zestaw:

Deska Voelkl STROKE długość 158 cm - czy nie lepiej 160?

Wiązania: http://allegro.pl/nowe-wiazania-sp-brotherhood-rozm-m-l-i1215232263.html - może polecicie coś innego

Buty: http://www.sklep.supair.pl/celsius_19m/buty-celsius-rexford-09_3619t.html - czy nie za twarde jak dla poczatkującego.

 

styl ze względu na wiek :) to typowy FR. Uczę sie szybko. Deska mysle że lepszą byłaby 160, ale stroke o tej długośći nie moge nigdzie znaleść. Aktualnie dostępna jest 158 cm. Wiązania wolałbym Flow, ale są za drogie dlatego wybór padł na SP (choć sie nie upieram), no i te buty wydają sie rewelacja ale flex 8 - troszke mnie to przeraża.

 

Prosze o opinie o wybranym zestawie, ewentualnie korekte. Bardzo dziekuje i licze na pomoć od doświadczonej braci SNOWBOARD'OWEJ

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do deski jak chcesz smigac na fr to na pewno 160 conajmniej - model calkiem niezly jesli nie wiazesz z nim dlugiej przyszlosci:p (2 sezony pewnie wytrzyma przy dosc duzej eksploatacji)

wiazania do dupy nie ruszaj niczego co ma podpis raven! nie jestes za mlody i nie chcesz niszczyc sobie stawow i deski przy okazji - polecam po raz setny drake king w podobnej cenie i nie znam nikogo, kto by na nie narzekal

but to sprawa indywidualna - te na pewno beda sztywne:) nie kupuj w ciemno przez internet, pierwsze przymierz gdzies

 

zdr

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chicco, buty dosc ciekawe! w sumie flex 8 ale nie powinienes sie tym az tak bardzo przejnowac gdyz po jakims czasie kazdy but ( niezaleznie od marki i z ktorej polki) snowboardowy traci swoj dotychczasowy flex ( robi sie miekszy) owszem z 8 nie zrobi cie sie 4 :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja opinia co do tego wszystkiego . Patrzac na twoja skale umiejetnosci, na styl ktorym chcesz jezdzic to ja wedle mojego uznania proponowal bym ci blat bardziej AM niz FR.

Nie wydaje mi sie zebys non stop jezdzil w puchu na dziewiczych trasach.(chodz moge sie mylic.)

 

to ze radza brac 160 - hmm powiem szczerze ze to i tak malo na Freeride'owa deske do twoich gabarytow. smialo bym powiedzial 162.

 

Moja sugestia :

 

rozgladnij sie za blatem Allmountain w przedziale 159-162. ( tylko zbij wage do 90)

 

Jezeli wiazesz snowboarding jako sport ktory bedzie bardziej rekreacyjny z "niewielkimi" szalenstwami. To po co naciagac sie z blatami typu FR czy tez FS. AM w zupelnosci ci wystarczy i bedziesz z niego zadowolony

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiazania do dupy nie ruszaj niczego co ma podpis raven!
za przeproszeniem gdzie tu widzisz wiązania Raven ? Są to wiązania SP i napewno godne uwagi. Powiedziałbym że nawet lepsze od Drake King.

 

Chicco napisałeś że chciałbyś Flow, SP również robi wiązania z bardzo podobnym systemem który przez niektórych jest nawet lepiej oceniany. Tutaj masz takie wiązania: http://snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=3011&strona=251

 

Co do butów to za twarde :) Nie ma co sie teraz pakować w takie buty, fakt faktem że się rozbiją po pewnym czasie ale też bez przesady. Poszukaj czegoś z flexem 5.

 

Co do deski to 158 wystarczy ale lepiej by było 160 :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała dygresja apropos butów które wybrałeś. To dobry i masywny sprzęt ale ma swoje wady - używanie go z SP Fastec lub Flow`em może być kłopotliwe.

Osobiście posiadam Celsiusy LTD Lance i testowałem jeden dzień Flowy NXT-FSE oraz M9. Generalnie system działa fajnie tyle, że nie z tak masywnymi butami, niekiedy zapięcie sprawiało mi więcej problemu niż z klasycznymi strapami.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...