Skocz do zawartości

Odpowiednia długosc deski.


Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem sie na kupno nowego Neversummer titana (07) i mam dylemat odnosnie długosci poniewaz do tej pory zdarzało mi sie trafiac albo za miekko albo za twardo.

 

Jeżdze dość agresywnie, lubie sie scigać ale mam zamiar w tym sezonie TROCHE poskakac. Priorytetem jest dobre zachowanie sie na stromych zjazdach na FR(w miare mały promen skretu) i dobre zachowanie przy duzych predkosciach. Jednak miło byłoby troche poskakac(360tki etc.). Mam 179cm wzrostu i waze 60-63kg.

Teraz jezdze na palmerze prophecie 162 i jest to deska zdecydowanie zadługa i za twarda(Swietnie sie sprawuje kiedy sie z kims scigam bo jest sztywna przy kazdej wlasciwie predkosci ale do niczego innego sie nie nadaje)

No i teraz pojawia sie problem bo nie wiem czy bardziej pasowałby mi Titan 156cm czy 160cm bo przecież Titan ma znacznie mniejszy promien skretu niz fsowy prophet nawet przy tej samej długosci. Jak radzicie? Iść w 156 czy w 160?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci proponuje 156 :mrgreen: Sam mam 180 cm wzrostu i smigam na desce 157 cm i jestem zadowolony z takiej długości dechy. No jeśli chcesz i poskakać i posmigać to tak długość będzie optymalna dla Ciebie jeśli mówisz ze 160 jest za długa.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mam pytanie co do dlugosci deski...otoz mam 181 cm waze 70 kilo i jeszcze nigdy nie mialem deski na nogach, ale moge kupic deche praktycznie za pol darmo o dlugosci 146 cm. Troche to chyba za malo jak na moj wzrost...ale jak do nauki jazdy myslicie ze mi styknie?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche krótka no alewiadomo że nauczyć sie nauczysz na niej jeździć z tym że wiesz przy dużych prędkościach decha nie będzie stabilna no ale jak masz okazje kupić tanio to kupuj z tym że musisz się liczyć że jak sie już nauczysz śmigać to pewnie zobaczysz wady.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest to troche krótka deska, ale własnie zapewne na poczatku nie zobaczysz wielkich wad, dopiero potem jak juz zaczniesz lepioej śmigać. Sama mam taka deske / tej dlugosc/ i che ja dac moejemu ukochanemu, ktory jest Twojego wzrostu, albo nawet troszke wyzszy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz 176 i 43 kg wagi?? To musisz być naprawde szczupłą dziwczyną:P Hmmmm teoretycznie powinnaś mieć przy takim wzroście deche o długości tak ok 154 cm długości .
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

ja mam 191 cm i waze 90kg mam deske długosci 159cm

na normalnie jest dosc sztywna jednak podemna :P:P staje sie miekka i ogolnie fajna sprawa jezeli chodzi o freestyle.

 

a jakbym chcial freestyle to musialbym miec jakies....165cm... a jezeli ty masz 179cm to 159/157 byloby wsam raz zarowno na freestyle ,procz dlugosci to wiadomo ,ze snadwich i twin tip co do reszty to nie wiem ile chcesz na deske wydac a co za tym idzie , drewno ,slizg i reszta pierdół

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak jeśli ktoś chce sobie poskakać i pojeździć po lodzie niech sobie kupi symetryczną fr. długości po górne zęby ale w przedziale wagowym takim aby dech była np do 60 kg a samemu się warzyło 70 kg takie rozwiązanie pozwala nam na wykorzystanie dechy na wszystkie sposoby. ale jak wiadomo decha do wszystkiego to decha do niczego

ale wiadomo równiez że płonej tańculi rąbek u spudnicy zawadza :) heheeheh

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...