Skocz do zawartości

Konserwacja deski na lato


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem, że sezon dawno się skończył i w porę się za to zabieram :oops: ale chciałbym się dowiedzieć, co zrobić żeby dobrze zabezpieczyć swoją deskę na lato i jesień, żeby "przeżyła" do kolejnego sezonu.

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 27 Czerwiec 10, 18:18 ]

A dokładniej:

Czy powinna leżeć czy stać oparta o coś? Czy powinienem ją nasmarować, jeśli tak to jak i czym?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoja deske trzymam na scianie wiec mozesz tak samo zrobic :) ladna estetyka pokoju + wiecej wolnego miejsca w pomieszczeniu.

Co do konserwacji to ja zalepiam ubyski na slizgu i smaruje na goraco slizg. To powinno wystarczyc.

dodam ze mi to wystarcza

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem ze nie masz glebokich rys na slizgu i nie zawilgotnieje ci rdzen przez nie ... to niesadze zeby cos stalo sie z blatem. Tak czy siak proponuje zrobic renowacje ( teraz czy tuz przed sezonem)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tuż przed sezonem? czyli nie ma żadnych specjalnych warunków co do przechowywania deski?

są, przy czym nie kłócą się z tym co napisał wcześniej @kortne. Deski nie wolno kłaść "na płasko" - przechowywać jej ślizgiem na ziemi, bo grozi to odkształceniem rdzenia. Jeśli zostawiasz deskę w miejscu wilgotnym(przynajmniej czasowo), a w wyniku uszkodzenia jest dostęp do rdzenia, to koniecznie coś trzeba z tym zrobić. Prywatnie też wieszam wszystko na ścianie i zgodnie z obyczajem smaruje wcześniej na gorąco bez cyklinowania.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie uściślić "trzymanie na ścianie"? :) Stoi oparta o ścianę, przywiązana, przykręcona, przyklejona, przybita czy jak? :D

Gdzieś znalazłem info, że należy trzymać dechę płasko żeby się nie odkształciła, toteż tak zrobiłem z jedną, a druga stoi pionowo oparta o ścianę... Wy z kolei piszecie, ze druga opcja jest poprawna i sam już nie wiem :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna uwaga - lepiej mimo wszytsko postawic ja zdala od miejsc typu kaloryfer, okno w ktore czesto wali swiatlo bo tego typu sprzet jest raczej produkowany i zabezpieczany przed wplywem zimna a nie odwrotnie

zdr

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam chyba 8 haków w scianie, na ktorych wisi deska, ubior (kask, spodnie itp) oraz bajery od innych hobby ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...