Skocz do zawartości

nidecker vs. deeluxe


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

potrzebuję w miarę szybkiej porady odnośnie butów.

która firma lepsza?? nidecker czy deeluxe?

mam okazje kupić te buty za identyczną cene i nie wiem na jakie się zdecydować...

przygodę z dechą dopiero zaczynam.

 

a modele butów to dokładnie nidecker bliss

http://www.allegro.pl/item917797572_nowe_buty_nidecker_bliss_40_26cm_zamiast_599zl.html

 

deeluxe shuffle

http://www.allegro.pl/item948250764_buty_deeluxe_shuffle_r_40_260mm_70_mega_wyprz.html

 

proszę o poradę

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba buty sa dla sredniozaawansowanych riderow. Co podoba mi sie w shuffle to zastosowane w niej juz wzmocnione usztywnienie kostki. czego nie bylo widac w poprzednich modelach. co do samego buta to jednak skusil bym sie na nidecker bliss. But przyjemny w chodzeniu jak i samej jezdzie. dobrze trzyma noge a co najwazniejsze pieta jest unieruchomiona. Posiadaja system "antywibracyjny w podeszfie" ktory bardzo ladnie niweluje wiekszosc drgan. pamietaj tylko zeby przymierzyc jeden i drugi model buta... .bo moze okazac sie ze bliss nie beda pasowaly dobrze na twoja stope a shuffle jak ulal.( ps. dobra deska z anti shockiem + odpowiednie wiazania + te buty = jazda na stoku jak " po masle" )

Polecam ... moja rada kup bliss

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajga, spokojnie flex jednego czy drugiego buta nie jest kosmiczny wiec poradzisz sobie z nim. Tak czy siak but po pewnym okresie czasu traci swoje "walory" [ flex staje sie miekszy]

o firmie nidecker znalazłam baaardzo różne opinie,

Kazdy produkt ma swoich zwolennikow jak i przeciwnikow Kwestia do ktorego przedzialu ty sie zaliczasz

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj też, że jeśli masz zamiar kupić wiązania Flow`a to musisz sprawdzić czy but będzie pasować (Burtony mają z tym problemy).

Pierwsze slysze zeby flow mialo problemy z butem burka. Sam mam buty burtona i dwie pary wiazan flow amp5 i flite 3 ( jezdzilem w burkach na wiazaniach m9 i tez bezproblemowo)

Okresl kiler129 o jakich wiazaniach konkretnie mowa.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z forów dwie osoby pisały, że niektóre buty burka mogą być zbyt szerokie oraz zbyt długie wg standardowej tabelki.

Tak czy siak uważam, że wiązania i buty można zamówić na internecie dopiero wtedy gdy sie pomaca i spasuje w realnym sklepie :)

 

p.s. Jak ogólnie się flowy sprawują? Jakie warto kupić w duecie z butami za ok. 1000zl jeśli mógłbyś doradzić? :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiązania mam voelkl. but powinien w nie wejść, bo z tego co poczytałam nidecker i deeluxe nie robią jakis wyjatkowo ogromnych kajaków:)

 

mam tylko nadal dylemat, ponieważ pytając także innych o radę zebrałam bardzo różne opinie. jedni wolą nideckera innu deeluxe. zdecydowac musze szybko, bo za 10 dni wyjazd, a musze mieć jeszcze zapas w dniach na ewentualną wymianę numeru.

 

w deeluxe przy flexie 2/6 obawiam się tylko tego, że po kilku dniach jazdy zrobi mi sie "kapeć". z drugiej zaś strony nie mieszkam w górach i w sezonie na stoku spędzam raczej kilka dni. chce kupić buty przyszłościowe, czyli nie tylko takie które wybaczają błędy podczas nauki, ale także takie które dobrze będa trzymać nogę jak już wkroczę w stadium średniego zaawansowania.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

a ja polecam Deeluxa poniewaz robi tylko buty i w tym sie specjalizuje...naprawde robi porzadne buty w odroznieniu np wspomnianego wyzej nideckera ktore swoje kajki pcha do supermarketow............pozdr

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...