Skocz do zawartości

Jakie wiązania stokowe z nutką fs


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Deska zakupiona (ta w profilu). Teraz czas na wiązania i buty.

Taką górną granicą jaką daje to buty+wiązania to ok. 1000zł, jeśli wyjdzie więcej i warto dołożyć to nie ma problemu ;)

Większość czasu będę spędzał na stoku ale mam zamiar próbować również fs.

 

Co możecie polecić? Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo Elo ja pisałem już o wiązaniach do FS i mój ostatni post ( pytanie ) rozchodził się o Burton EXILE z sezonu 2010 niestety jeszcze nikt mi nie odpowiedział ale ja już je mam i szczerze są bardzo dobre miękkie bardzo dobrze czuć desek w parku jak i na stoku, dobrze trzymają, Bercik polecił mi inne wiązania do FS miedzy innymi K2 Formula 2010 które ma mój kolega i razem doszliśmy do wniosku ze Burton EXILE jest rewelacyjny łatwiej zapinać wiązania lepiej trzyma i naprawdę rewelacyjnie czuć deskę wiec ja bym ci polecił te wiązania w sklepie www.sparkstreet.pl maja je w cenie 539 zł i najtaniej jak dotąd znalazłem, i ogólnie maja najniższe ceny bo tam kupiłem wszytko co mi było potrzeba i można jeszcze utargować i myślę ze zmieścisz się w kwocie 1000 zł Pozdro jakbyś miał jakieś pytania odnośnie tych wiązań to pisz

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w przypadku Burton EXILE wygląda sprawa insertów? Obiło mi się o uszy, że oni mają swój system 3Di.

Jak z dokładnością trzymania butów? Dobrze wykonane pompki?

 

Mam jeszcze na oku następujące wiązania:

Flow Flite 3 2010

Drake Mentor 2009

RIDE LX 2010

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie zmieniłem FLOW Flite 3 na te burtony tak jesli chodzi to wiazania trzymaja sie na 3 insertach ale bartdoz mocna i solidnie, pompki sa rewelacyjne bo nawet w grybych rekawicach bezproblemowo zapinam jak i rozpinam jeśli chodzi o trzymanie buta to tak jak pisalem pelna regulacja w pionie i poziomie wiazan co pozwala nam na naprawde sztywne utrzymanie buta jak i luzne do parku dla mnie to najlepsze wiazania jakie mialem Pozdrawiam i polecam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy one sie rożnia jedyny w nich plus to to ze sie szybko zapina ale jeśli chodzi o wyregulowanie tych wiązan to porażka naprawde bardzo ciezko jest wyregulowac wiązania tak zeby wszytko bylo ladnie i dobrze trzymało a do tego mi przez te wiązania porazwalały sie buty :( bo przy zapinaniu od tylu na butach jest tak jakby zaciagnieta z podeszfy taka latka gumowa na pięety i przy zapianiu jak i rozpinaniu tylna łyżka ktora zapinamy wiązania zachacza o to i obciera mi to naderwalo te gume w obu butach a jak chcec zeby tak nie obcieralo to trzeba poluzowac wiązania ale juz wtedy jest luzno i trzbea recznie dociagac z przodu wiec bezsens miec takie wiązania

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie! pojezdzcie troche na flow'ach a pozniej piszcie opinie. Jakos ja niemam problemu z ustawieniem wiazan. wiekszosc riderow tez raczej niema z nimi problemow ( bynajmniej moi znajomi).sp3ed, wypisujesz bzdury w ktore niesadze zeby kto kolwiek uwierzyl. w ktoryms poscie ci napisalem co musisz zrobic. ale najwidoczniej uparles sie przy swojej metodzie to masz i skutki. ( moze po prostu masz za male wiazania do buta. ( masz wiazanie M a powinienes miec L - tyle na twoj temat)

 

@kiler129, sprecyzuj bardziej bardziej swoja wypowiedz jak mozesz

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo butów nie pasuje tj. ponoć nie da się dobrze wyregulować (np. niektóre burki).

To tyle co czytałem na forach.

W sumie teraz rozważam M9 lub Quattro (lub wersje -SE) i tak naprawdę nie wiem które były by bardziej odpowiednie dla mnie.

Do tego chciałbym kupić w miarę dobre ale nie drogie buty i powstaje problem - lepiej zainwestować w jakieś najtańsze Flowy czy kupić raczej np. Head Classic BOA 2010 [nie będzie problemów z dopasowaniem do wiązań?].

 

Może to jest jak z orczykiem - wszyscy straszą czymś co tak naprawdę jest banalne tylko wymaga zimnego podejścia do sprawy i trzymania sie faktów :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie! pojezdzcie troche na flow'ach a pozniej piszcie opinie. Jakos ja niemam problemu z ustawieniem wiazan. wiekszosc riderow tez raczej niema z nimi problemow ( bynajmniej moi znajomi).sp3ed, wypisujesz bzdury w ktore niesadze zeby kto kolwiek uwierzyl. w ktoryms poscie ci napisalem co musisz zrobic. ale najwidoczniej uparles sie przy swojej metodzie to masz i skutki. ( moze po prostu masz za male wiazania do buta. ( masz wiazanie M a powinienes miec L - tyle na twoj temat)

 

@kiler129, sprecyzuj bardziej bardziej swoja wypowiedz jak mozesz

 

hmmm po pierwsze zastanawia mnie po czym stwierdziłeś ze miałem wiązania M skoro miałem XL a po drugie to co pisałem to prawda inni inaczej odbieraja fukcjonalność wiązań FLOW a inni inaczej

Ps. nie mi pisales jak regulować wiązania ale czytałem to i nie jestem jakimś nie rozumiącym człowiekiem i wiem jak regulowac wiązania ale podam ci kolejny przykłąd kolega ma FLOW Flite 2 i Flow BOA z tego sezonu i w tym tygodniu odesłał buty na gwarancje ponieważ zrobilo mu sie to samo co mi i to w 2 tygodniowych butach i teraz już wiem ze cieżko jest dopasowac buty do tych wiązań zeby wszystko bylo ok ponieważ jego buty maja zaledwie 3 tygodnie a wczesniej jeździł w butach salomona i nic mu sie nie dzialo ja jeżdze na L4Y i najwidoczniej BOA jak i moje nie pasuja do FLOW Flite i prosze nie mow ze pisze bzdury tylko opisuje prawde jaka mnie i kolego spotkała z wiązaniami FLOW, nie twierdze że są to beznadziejne wiązania ale jak widac nie każdemu trafia sie dobrze spasowac buty z wiązaniami a na to wychodzi zeby wszstko bylo ok to muszą byc dobrze dopasowane buty

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerzepowiedziawszy jestes pierwsza osoba ktora miala takie dolegliwosci z wiazaniami flow. nie dziw sie ku mojemu zdziwieniu. po prostu nikt wiecej nie mial takich problemow.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...