Skocz do zawartości

Rossignol Imperial 2010 VS Head True White 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch sezonów jeżdżę na desce i uznałem że nadszedł czas by kupic cos nowego.

Zastanawiam się właśnie nad tym rossignolem

http://allegro.pl/item934182144_rossignol_imperial_2010_dl_160_nowy_hit_cena.html

 

a tym Head-em

http://supersklep.pl/c3-deski-snowboardowe/i72634-deska-snowboardowa-head-wi-10-true-white

 

Jestem jeszcze początkującym riderem i jeżdżę głównie po stoku, ale chciałbym spróbować się w niedalekiej przyszłości również we freestyle u. Wiec jeśli możecie mi coś doradzić w kwestii wyboru deski będę wdzięczny.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zanabyłem identyczną deseczkę tutaj http://sklep.intersport.pl/product-pol-1233650844-Deska-Head-True-White-334019.html w cenie 499 zł :)

 

Jak na razie jeździłem tylko 2 razy, ale wrażenia bardzo pozytywne - podobnie jak wszelkie opinie, jakie znalazłem w internecie. Deska chętnie współpracuje z riderem i nie ma problemu z jej wyczuciem. Nie miałem styczności z Rossignolem, ale jeśli w grę wchodzi ta sama cena, chyba górą jest tutaj Head.

 

Pozdrawiam,

Smuggler

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najważniejsze czy te deski nadają się nie tylko do jazdy na stoku ale i do sporadycznych skoków czy snowparku??

do sporadycznych skokow czy do snowparku to kazda "deska sie nadaje". spokojnie bedziesz mogl wyjechac nia na jakas chope czy wskoczyc na funboxa

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości ofert na Allegro tudzież w sklepach internetowych, Head True znajduje się w kategorii FS, więc z palca chyba nikt sobie tego nie wyssał :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYdawało mi się, ze w większości jest klasyfikowana jako AM. Na którejs stronie jest naisane, ze ma flex 4/10, wiec raczej miękka niż niemiekka.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Rossignola, ta moja to nie jest ten model co Ty podajesz, bo jest to Rossignol Contrast, ale ogólnie jestem z niej zadowolona, na niej też stawiałam swoje pierwsze kroki na stoku jak i snowparku i muszę powiedzieć, że na serio decha daje radę, oczywiście jest to tylko moje zdanie. :)

Co do długości, ja mam 180cm wzrostu a moja decha jest długości 156cm, no i z tego co mi mówiono, jest już trochę za krótka ;p jednak ja nie narzekam na to i póki co nie zamierzam jej zmieniać, bo dobrze mi się ją prowadzi :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do długości, ja mam 180cm wzrostu a moja decha jest długości 156cm, no i z tego co mi mówiono, jest już trochę za krótka ;p

A to dziwne, bo np (jak dobrze pamietam) Jed jest wyższy, jest facetem i ma krótszą deskę ;p

Zastanowiłabym się nad krótszą.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy nie powinienem może wziąć deski typu WIDE przy rozmiarze buta 45??

wez normaly blat ...

gdybys mial 46 to wtedy mogl bys miec deske wide.

jak najbardziej poradzisz sobie z normalnym blatem

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Ogolnie twoja granica jezeli chodzi o deski AM jest 156-160 w tym przedziale powinienes szukac blatow. Aczkolwiek deska 154 tez by sie nadawala. Przy twoim stopniu zaawansowania nie odczujesz roznicy w 2cm. Krutsza deska pozwoli ci na latwiejsze manewrowanie i szybsza nauke. wybor nalezy do ciebie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...