Skocz do zawartości

zestaw dla studenta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Rozumiem, że macie już dość wałkowania w kółko tego samego, ale połknąłem dopiero bakcyla jakim jest snowboard i chce kupić sobie pierwszą deskę (do tej pory jeździłem na kolegi desce-FireBird) i pragnę aby to był przemyślany zakup.

 

 

Przeczytałem parę poradników na temat sprzętu, jednak to teoria. Jako student mam do rozdysponowania 400zl(na deskę z wiązaniami używaną). Mam świadomość, że nie kupię za te pieniądze czegoś szałowego, ale bardziej mi chodzi abym mógł się nią cieszyć przez dłuższy czas. Moje umiętętności określam na początkujące jednak widać wyraźnie tendencje wzrostową ;) Nie planuje używać deski do skoków, raczej do jazdy na krawędzi i cieszenia się funem jaki mi dostarcza snowboard!

 

 

Moje dane techniczne to: wzrost 185cm, waga 90kg (dobrze zbudowany jestem), rozmiar buta 44.

 

 

Z tego co wiem to wszyscy polecaja raczej firmowy sprzęt i właśnie za takim się rozglądałem. Oto moje sugestie (jeśli będzie ktoś miał chwilkę to chętnie usłyszę czy dana pozycja jest warta inwestycji):

 

 

www.allegro.pl/item934221526_deska_volkl_160cm_pokr...

www.allegro.pl/item931409907_deska_head_z_wiazaniam...

www.allegro.pl/item927638991_deska_burton_wiazania_...

www.allegro.pl/item934410191_nidecker_diablo_162_no...

www.allegro.pl/item935862412_voelkl_conquer_ii_jak_...

www.allegro.pl/item935102609_nowa_salomon_pulse_163...

www.allegro.pl/item934542544_stuf_mylord_163_cm_now...

 

 

Dzięki za porady i mam nadzieje, że spotkamy się na stoku a ja przy boku będę miał już swój nowy stary sprzęt :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo elo, linki które podałeś nie działają, są wybrakowane. Proszę to wyedytować w przeciwnym razie usuwam temat.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blat 1 - VOLKL ( niestety nie rozpoznaje modelu ) blat jest pewnie z przed praru sezonow - firma jest dobra ale sprzedajacy niezbyt opisal swoj sprzet! do tego nie umiescil jednego jakze bardzo waznego zdjecia slizgu

Co do wiazan BLAX - te wiazania to raczej male nieporozumienie ( aczkolwiek zjezdzac sie na nich da :D )

Blat 2 - HEAD - ["moja subiektywna sugestia" gdyz nie lubie Head'a] odradzam.

Sprzedawca napisal :Komplet był kupiony w sklepie i używany przez jeden sezon (ok 5 wyjazdów) - i tutaj ewidentnie widac ze sciemnia. Wystarczy tylko popatrzec na slizg blatu. Ten slizg jest juz dobrze przezylowany ( koles po prostu nie dbal o niego... najprawdopodobnie w ogole nie uzywal do niego smarow. ( spojz przy krawedziach blatu jak on wyglada do tego widoczne rysy na slizgu mowia same za siebie.

Blat 3 - BUREK - dosc dobry blat - ale tak jak poprzednie aukcje sprzedawca nie wystawil zdjecia slizgu. Nie masz pewnosci czy nie jest on przezylowany. W opisie tez nic nie jest podane. ( tu mozesz zadac mu pytanie zeby wyslal ci szczegolowe zdjecia na maila)

Buty do dupy.... i jeszcze jak mozna opisac ze prawie nieuzywane ? :) - to nieuzywane czy uzywane ps.(nie kupuj uzywanych butow bo mozesz sie nabawic choroby stop...)

 

....

 

Z braku czasu nie dam rady opisac pozostalych blatow... moze ktorys z forumowiczow ci dokonczy... pozdro i mam nadzieje ze rozjasnilem troche w umysle

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozjaśniłeś mi naprawde sporo... Dzięki!

 

 

Nie musicie się rozpisywać, nie chce Wam zabierać czasu w którym mogli byście zrobić pare zjazdów (będę miał wyrzuty sumienia) :D Wystarczy jak napisze ktoś, który jest godny polecenia :)

 

 

Wśród tych desek wydaje mi się, że prym będą miały:

- Salomon Pulse

- Nidecker Diablo (chociaż szata graf mi się nie podoba, ale to mały mankament)

- Voelkl Conquer II

- Burtn Cruzer (chociaż slyszałem bardzo mieszane opinie o niej m.in. za to że jest produkowana w Polsce i jest to najniższy model Burka)

 

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 25 Luty 10, 16:44 ]

A co sadzicie o desce Burton Bullet?

 

http://www.allegro.pl/item937451702_burton_bullet_157_cm_wiaz_flow_stan_ok.html#gallery

 

 

wydaje się w miare ciekawa, tylko chyba trochę za mała jak dla mnie :/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...