Skocz do zawartości

Nowa deska z wiązaniami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakieś 5 lat temu zacząłem jeździć na snowboardzie. Tzn zacząłem sie uczyć. Po roku przyszła kontuzja (nie od snowboardu) kolana która wykluczyła mnie na 3 lata. W tym sezonie zacząłem jeździć, więc można powiedzieć że jeźdże od dwóch lat. Teraz planuje sobie kupić deskę, już tak w sumie po sezonie bo taniej. Jeżdzę w miare dobrze. Tak jak w skali zaznaczyłem na '6'.

Wzrost: 175cm

Waga: 57kg

Rozmiar buta: 43

Wiek: 16 lat

Jeździłem na desce 156 bodajże, którą później wymieniłem na 160 wide (instruktor mi to zasugerował). Jeździło mi się na niej lepiej. Teraz chce kupić deske tak mniej więcej 160W-162W. Co byście mi polecili? W miare niedrogiego? Burton najlepiej tak do 1500zł. Jeżdżę po stokach, no i na snowparkach troche. A no i oczywiście buty do tego.

 

Edit: Prosze o przeniesienie do działu Zestawy snowboardowe.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh desak wiede do buta 43 dobre sobie. Dwoja droga na bardzo dobrze rozeznanego instruktora trafiłeś że ci deske wide doradził. Po pierwsze to szukasz za długiej deski. Do twojego wzrostu idealna decha powinna mieć 152-156. Krótsze jeśli bardziej preferujesz fs dłuższa jeśli jazda po stoku.

 

Jedno o pewne to na 100% nie potrzebujesz deski WIDE !!!! Rozumiem gdybyś miał stope 47 a nie 43. Głupota jest kupować wide w twoim przypadku, po co dodawać sobie dodatkowego zbędnego ciężaru do deski ? Poza tym trudniej manewrować na desce wide.

 

Hmm nei wiem czy Burtona do 1500 zl warto kupować :P Tam przede wszystkim płacisz za logo. Tańszych modeli Burtona nie ma sensu kupować bo za te pieniądze znajdziesz lepsze blaty innych firm. Aczkolwiek teraz mamy wyprzedaże więc może coś sensownego by sie znalazło - ja jednak staram sie nie polecac burtonow:P

 

Poleciłbym ci natomiast:

Option Motive

 

K2 Slayblade 2010

 

Bataleon The Jam 2010

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak miałem deske to mi but wystawał i czasem zaczepiałem o śnieg przy skrętach. 152-156 ? Podobno deska powinna sięgać nosa ;p 160 była mi do ust, i była idealna. No i deska musi mi starczyć na kilka lat... Bo rodzice na wymane po 2 latach sie nie zgodzą. A poza konkretnymi modelami to jakie firmy obok Burtona robią dobre deski?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cos ty ustawial buty prostopadle do deski pod katem 0 stopni ze Ci wystawaly? no bo dla mnie to jest nierealne o czym mowisz. Ja mam 180 cm wzrostu i mam deske 157 a buta mam 45 i 1/3 i nie mam żadnych problemów z tym zeby mi but haczył o śnieg, a deskę a mam normalna NIE WIDE.

 

a o tym jakie deski sa dobre możesz poczytać na forum. Troche poszukaj bo następnym razem dostaniesz ostrzeżenie za nieprzestrzeganie regulaminu forum.

 

zanim zadasz pytanie skorzystaj z opcji szuakj....

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deske miałem na 6 stopni tylnią noge i bodajże 45 przednią.

No to jak tak mówisz to nie będę szukał wide. A deske w takim razie poszukam mniejszej. Wzrostu tez dokładnie nie znam, być może jestem z 2-3 cm wyższy. Będę szukał 156 okolo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...