Skocz do zawartości

Najem długoterminowy samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem w wielu sytuacjach sprawdza się to bardzo dobrze. Porownywalem ten sam model auta biorac w leasing i zakladajac utrate wartosci, oc, przeglady itp to wyszlo mi ze przeplacam na 3 letnim najmie 5k. Oczywiscie mowie tu o warunkach idealnych czyli nic nie wydarzy sie podczas leasingu bo jak sie wydarzy to sie roznica zniweluje + stres. Najem jest bezstresowy. Zerknij sobien a przykład na Master1/Masterlease. Możesz zobaczyć sobie tam ile kosztuje rata dla poszczególnych modeli samochodów. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze zalety najmu

• wszystkie wydatki na auto w jednej racie (ubezpieczenie, serwis, likwidacja szkód)

• w porównaniu do leasingu w tej samej miesięcznej opłacie mamy lepsze auto

• nie odpowiadamy za sprzedaż auta po zakończeniu leasingu (a proces sprzedaży bywa długi i uciążliwy)

• "wolna głowa", nie martwimy się czy w aucie zaraz nie padnie skrzynia lub wtryskiwacze

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najem angażuje mniej kapitału, więc jak ktoś obraca pieniędzmi to każda niepracująca złotówka traci. Więc dla niektorych może się opłacać. Ale 80% wynajmujących to ludzie którzy biorą najem bo rata w leasingu droższa  

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam w leasingu, ale raczej następny samochód to będzie najem. Chcialbym często zmieniać samochody, lubię motoryzację i chce testować nowe marki, modele, nie wyobrażam sobie jeździć 5 lat tym samym samochodem, więc najem na rok i zmiana

No i chciałem tylko potwierdzić, czy to dobry kierunek Waszym zdaniem. Co do Master1 to znam, planuję wybrać się na ich plac jeszcze na dniach. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak trochę poza temat, jaki póki co wydaje się najciekawszym wyborem po przetestowaniu wielu? KTÓRY ZASKOCZYŁ NAJBARDZIEJ

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że mógłbym podać z każdego rodzaju nadwozia po jednym modelu, ale top1 to Alfa Romeo giulia. Bije na głowę wszystkie samochody w budżecie 200-250 tys

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce zmieniać często auta to najem jest o wiele lepszy bo jest wygodniejszy.
Obecnie przepisy podatkowe są tak durne, że wykup auta w celu jego późniejszej sprzedaży jest bez kombinacji alpejskich nieopłacalny. A w najmie odstawiasz auto i tyle. Jedynie co na minus w najmie to delikatnie wyższy koszt plus ograniczenia w ilość km

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mały offtop, ale chciałbym poznać Waszą opinię. Ile Waszym zdaniem powinno się zarabiać na czysto, aby zdecydować się na wynajem samochodu (na firmę, ale do celów prywatnych, czyli nie będzie zarabiał na siebie) o wartości 300k brutto?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lepiej zrobić sobie sumiennie podsumowanie obecnych kosztów życia, wliczyć inflację, wziąć pod uwagę ile musisz odkładać żeby mieć z czego żyć na emeryturze, dodać bufor na nieplanowane wydatki a na koniec dodać 1/12 tego co planujesz wydawać na większe wydatki liczone w skali roku.
Nikt Ci nie da konkretnej sensownej wartości bo to wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz, ile kosztuje Cię dom/mieszkanie, jaki masz styl życia, czy masz dzieci na utrzymaniu czy nie, jakie plany masz emerytalne, itd itd.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjmuję sobie zawsze ratę na poziomie 20% dochodu w wartościach przed podatkiem przy założeniu, że mam na koncie również gotówkę pozwalającą na kupno tego auta ręki. To mi daje względny komfort wtedy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...