Skocz do zawartości

STEP - In - czy warto??? poczatkujacy


Rekomendowane odpowiedzi

wiesz t zależy od Twojego upodobania:) jeśli preferujesz freestyle i będziesz śmigął po hopach i rurach to lepiej weź sobie tradycyjne miękkie a jeśli freeride czy normlana jazda rekreacyjna to jeśli masz na tyle kaski żeby kupić jakiś dobry step-in to nie widze przeszkód:-)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam osboście nie kupułbym step-in'ów i Tobie bym też raczej odradzała.

Chodz racja, bo to też zależy od tegoc o będziesz chciał robić na tej desce.

Czy park czy tylko zwykla jazda.

Bo jak na prak to z\stanowczo odradzam. ALe to jest tylko z mojego własnego doświadczenia.

Decyzja i tak należy do Ciebie :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 weeks later...

Hejka

 

Osobiscie mam Step in i nie oddał bym go za nic na świecie - poprostu zajefajna sprawa wygodna i wogole nie przeszkadza przy skakaniu a w ostatnim sezonie na slowacji w Donovaly na snow parku udalo mi sie przefrunac 16m i nie bylo zle :cool: polecam STEP- IN jezeli tylko fundusze pozwalaja :idea:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: samych butów step in nie polecam Ci kupować bo nie będziesz miał z nich wielkiego pożytku gdyż step in to jest taki system w którym buty wpina się do wiązania , coś na zasadzie takiego zatrzask:P (jest o tym artykuł na stronie) No i jeśli masz buty w systemie step in to musisz mieć także wiązania bo inaczej kicha:P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

ja jezdzilem zeszly sezon na step in :/ potrafily sie czasem wypiac w srodku stoku jak pod zatrzaski wszedl snieg.. POLECAM STANDARDOWE !!!! wolniej zakldasz ale za to bezpieczniej

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Witam,

nie zaczynajac nowego watku, ja rowniez chcialabym przejsc na wiazania typu step in.

 

Spotkalam sie z Emerami, rossignolem oraz Burotonami. Niestety wszystkie sprzedawane na allegro i najczesciej uzywane. Mojego numeru (25, 25.5) wogole nie mozna zlanezc.

 

Czy mozecie mi podpowiedziec gdzie moglabym kupic sobie takie wiazania i buty step in w komplecie ? W wiekszosci sklepow dostawalam informacje ze takich wiazan nie maja i nie sprowadzaja.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie kupuj wiązań step in... Często się psują, słabo trzymają nogę, masz mniejsze panowanie nad deską podczas jazdy i do tego jak będziesz miała śnieg pod butem albo jak przymarznie Ci trochę śniegu na wiązaniach, to będzie problem z wpinaniem deski. Ogólnie najgorszy rodzaj wiązań. ;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ja jeżdże na wiązaniach Beyondsnow z systemem strap-in... jets bardoz wygodny w urzytkowaniu na stoku. Najlepiej się sprawdza na wyciągach, nie musisz wogoel siadac aby je zapiąc, wystarczy się tylko schylić i zapiąć paski które wcześniej się same zatrzaskują pod naciskiem nogi..... poprostu rewelka. Jeździłem na wiązaniach innych firm z systemami szybkiego zapinania i jak do tej pory najbardziej zadowolony jestem z wiązań Beyond. Są tez niezawodne!!!

 

zobaczcie sobie wiązania na stronie www.beyondsnow.com

 

Polecam wszystkim ktorzy są zawiedzenie wiazniami typu flow...........:/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 5 months later...
Jeździłem na wiązaniach innych firm z systemami szybkiego zapinania i jak do tej pory najbardziej zadowolony jestem z wiązań Beyond. Są tez niezawodne!!!

 

Przyjacielu to ze dla ciebie te wiazania sa niezawodne to swoja droga. Co do tego szybkiego zapinania to w cale nie zapinaja sie szybciej od standardowych zapiec.

Jedyne co maja to tylko i wylacznie bajer ktory efektownie wyglada przy wkladaniu buta do zapiecia - zaznaczam ze nic nie maja wspolnego z efekywnoscia prosze nie mylic pojec :D

 

kwestia nr.2

 

Polecam wszystkim ktorzy są zawiedzenie wiazniami typu flow...........:/

 

osobiscie polecam. sam jestem w posiadaniu 3 par zapiec z czego dwie to FLOW (AMP 5) i jedna Burton Mission.

 

Co do szybkosci zapinania wiazan to uwierz mi ze zanim ty bys zapial swoje wiazania ja 3 razy zdarzyl bym zapiac i wypiac buta ze swoich wiazan.

Zapinanie buta w wiazaniach typu FLOW polega na dziecinnej metodzie ktora ja sam nazywam wklatanie nogi do klapka.

Jest to niezmiernie szybkie i wygodne przy czym wiazanie jest bardzo stabilne (nie ma mowy o wypieciu czy peknieciu paska naciagajacego wiazania (przy starszych zapieciach czy tez strap-in)

 

Mysle ze ten kto tak naprawde przejezdzil troszeczke na tych wiazaniach (FLOW) niema im nic do zarzucenia.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

no ja rok temu raz jezdzilem na tych step-in. To byl moj pierwszy wypad i nie umialem z wiciagu korzystac i raczej uczylem sie jezdizc lisciem hehe naszczescie mam to juz za soba. To po kazdym spacerze po sniegu zapiecie w butach bylo zapchane ze zanim wpilemb buta to musialem siadac i wyciagac ubity snieg z buta bo nie chcialy sie wpiac. Trzymanie nogi tez nie bylo najlepsze. Nie ma to jak zwykle miekkie wiazania

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...