Skocz do zawartości

podstawowy snowboardu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie.Jestem tu nowy i mam kilka pytań związanych z podstawami snowboardu.Jestem początkującym, i w tym temacie jestem zielony.Dlatego proszę was o rozjaśnienie podstawowych manewrów na desce,miedzy innymi

- skręcanie

- hamowanie

- bezpieczne upadanie

- trzymanie równowagi

- itd... :shock:

Z góry dziękuje za pomoc i życzę udanych zjazdów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci instruktor pomoze trzeba poprostu poswiecic troche czasu na wyczucie deski i zalapania balansu ew. wlasnie teori sobie poczytac troche na necie instruktor wiecej nie pomoze co teoria na necie ;]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ci instruktor pomoze trzeba poprostu poswiecic troche czasu na wyczucie deski i zalapania balansu ew. wlasnie teori sobie poczytac troche na necie instruktor wiecej nie pomoze co teoria na necie ;]

Ja uważam, że dobry combo to snowprofessor + godzina lekcji ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KSW uczac sie na wlasna reke nabywasz pewne przyzwyczajenie ( zle przyzwyczajenia) ktore pozniej w dalszym ewoluowaniu jest ci ciezko sie ich wyzbyc... owszem nauczysz sie jezdzic ale ile w pozniejszych fazach nacierpisz sie zeby to zniwelowac!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze, ale ja jezdze pierwszy sezon i juz nie mam zadnych problemow z jazda, jazda na strzale i na krawedziach przy duzej predkosci nie sprawia mi problemu, jazda po lodzie i w puchu tez daje rade wiec mysle ze dobrze sie nauczylem jezdzic sam i nie potrzebowalem zadnego instruktora choc fakt poczatki byly ciezkie xD

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz wysokie mniemanie o sobie skoro już w pierwszym sezonie nie masz żadnych problemów z jazdą. A jeździłeś na jakichś innych stokach czy tylko w Przemyślu? Ja myśle, że jest ktoś potrzebny, żeby chociaż podstawy wytłumaczyć i pokazać...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma wysokie mniemanie do tego, jak sie jezdzi? tzn. moim zdaniem mowienie "po pierwszym sezonie" mija sie z celem, bo ja jezdze drugi, tyle ze w pierwszym na desce bylem poltorej raza i nie do konca zalapalem o co chodzi. W drugim juz pojezdzilem wiecej i tez sie czuje dobrze na desce, ladnie skrecam czy umiem jezdzic na dwoch nogach tak samo. To wszystko zalezy od czlowieka, jeden moze i 10h siedziec z instruktorem i nic nie zalapie, drugi bez instruktora w pol godziny nauczy sie w miare jezdzic, prawda? ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie uczylem bez instruktora, w tym roku skorzystalem (byl w pakiecie) i jedyne co mi powiedzial, zebym troche nizej na nogach jezdzil, to bedzie mi sie latwiej muldy wybieralo ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ok, macie racje;] Ja jeżdżę 3 sezon i wchodzi mi to w miarę dobrze, byłem na kilku może kilkunastu stokach, ale ciągle się czegoś nowego uczę... również nie miałem instruktora tylko kuzynka mi wytlumaczyla co i jak.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matzel, prosze cie :) wstydzil bys sie z tym instruktorem:) (zart) oczywiscie tu jest zaprezentowany przyklad na koledze ze jednak jest potrzebny chodzby na to zeby powiedziec ze ciut wiecej ugiac kolana bo bedzie latwiej jezdzic , omijac. Samemu sie tego w zyciu nie zobaczy no chyba ze kolega bedzie obok jechal i nagrywal caly zjazd i po powrocie do domu samemu analizowac ewentualne bledy ( no ale tu mowa o riderach ktorzy sa pare poziomow wyzej od poczatkujacych i wiedza jak wylapac bledy podczas zjazdu.

KSW, )

mysle ze dobrze sie nauczylem jezdzic sam i nie potrzebowalem zadnego instruktora

pisalem o tym wczesniej. jezdzic sie nauczysz ale czy dobrze ? sa elementy takie ktorych na poczatku sie nie zauwaza a pozniej czlowiek klnie jak szewc bo nie moze sie ich wyzbyc bo sa tak mozno zakorzenione w jego naturalnym odruchu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mialem na poczatku myslalem ze jezdze nisko na nogach a naprawde jechalem prawie na prostych haha takich rzeczy faktycznie sie nie widzi ale kolega mi powiedzial i poprawilem sie ;]

Jezdzilem na 3 stokach do tej pory w tym sezonie faktycznie duzo jezdze i pewnie dlatego juz dobrze mi idzie, niektorzy jezdza moze i 5 sezonow ale np. przez 2 tygodnie na sezon wiec nie ma co porownywac w ten sposob ;]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Ja zaczalem w tym sezonie i jest chyba niezle bo juz kilka dobrych stokow zaliczylem ale godzinka instruktora byla.

szczyrk zaliczony (nie wszystkie stoki)

korbielow (baba jaga polecam )

wisla (klepki )

brenna ( wegierski )

a w niedziele wybieram sie do istebnej :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...