Skocz do zawartości

Wybór deski dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Po lekturze tego tematu: http://www.e-snowboard.info/forum/viewtopic.php?t=880 postanowiłem jednak odpuścić sobię wizytę w sklepie i zapytać tutaj ;)

Będąc początkującym jaką deskę powinienem wybrać? Budżet to ok. 1000-1200zł.

Rad dot. wiązań i butów mile widziana ale to już po za w/w kwotą.

Dodam może, że mierzę nico ponad 190cm i waże ok. 95kg. Rozmiar buta 45-47 (zależnie od rozmiarówki).

Z tego co się zdążyłem zorientować potrzebuję parapetu długiego na 161-163cm i szerokiego na 255-261mm. Nie wiem czy dobra sugestia ale do tych wymagań pasuje Nitro Shadow 162 - co myślicie?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dlugosci parapetu a nie wiem jeszcze jakiego chcesz kupic! hmm

powiedzmy ze najlepszym rozwiazaniem dla ciebie byl by blat AM ( jestes poczatkujacym riderem, nie masz wykreowanego wlasnego stylu) Nie bede sie rozpisywal do czego sluzy AM ale sama nazwa juz wskazuje.

moim zdaniem powinienes wziac blat z przedzialu 164 - 166 ( jestes wielkoludem :cool: ).

nie rozumiem troszeczke rozmiaru twojego buta! 45- 47? to 45 czy 47. Najlepiej jak bys sobie zmierzyl stope i podal wynik. Jezeli okaze sie ze but bedzie powyzej 46 to potrzebujesz blatu Wide (szerokiego) w przeciwnym razie bedziesz przy skretach zachaczal koncowkami palcow lub pieta o podloze , co laczy sie z upadkiem rzecz jasna.

Jezeli chodzi o blat Nitro . Te blaty nigdy nie nalezaly do moich faworytow ale to dobre blaty. Dosc solidnie wykonane i bez obawy jezeli chcial bys kupic takowy to niemam przeciw wskazan.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkoludem i niestety chyba jeszcze rosnę ;)

Jeździłem na wypożyczonej desce i faktycznie zahaczałem butami o śnieg z tyłu. Zmierzę dokładnie i porównam ale z tego co widzę to chyba raczej będzie to wide ;)

Deska jak najbardziej ma być AM.

A co do wiązań - lepszy byłby jakiś system step-in czy raczej klasyczne paski?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do wiązań - lepszy byłby jakiś system step-in czy raczej klasyczne paski?

wiazania step-in maja dwie wady ktore mnie odtracaja od nich.

1. do tego typu wiazan potrzebowal bys specjalnych butow step-in

2. przy czestym wypinaniu nogi z blatu i wpinaniu do wiazan tego typu wdziera sie sniego ktory po pewnym czasie przeksztalca sie w lod i ciezko je pozniej zapiac ( czasami zdarza sie ze podczas jazdy gdy nie zwrocimy uwagi czy dobrze but jest wpiety [powodem jest lod] tego typu wiazanie potrafi sie odpiac co nie jest akurat milym zaskoczeniem podczas jazdy)

Maja one natomiast zalete szybkiego wpinania - ale z wiazan ktore umozliwiaja ci szybkie wpiecie i wypiecie buta polecam ci FLOW. Jednoczesnie niweluja one problem gromadzacego sie lodu w wiazaniu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do butów to wiem ale przy wyciągu byłyby o niebo wygodniejsze. A jak jest ze "sterownością"?

Słyszałem ze na stepinach trudniej wyczuć deskę - prawda to?

 

p.s. Co do rozmiaru buta - 27.5-28cm - nawet nie staram się tego przeliczać bo wychodzi mi za u każdego producenta inny rozmiar nawet o 3 numery :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem ze na stepinach trudniej wyczuć deskę - prawda to?

Po czesci jest to prawda ale nie do konca! jest to zalezne od dobrania odpowiedniego buta step-in. Jezeli bedziesz mial but z wysokiej polki to nie bedziesz mial problemu z pod czy nad sterownoscia. Dlatego napisalem ci wyzej ze proponuje wiazania FLOW sa to wiazania ktore tez bardzo szybko sie wpina i wypina. poczytaj o onich .. i nie trzba do nich tych specjalnych drentwych butow do bierac!

Co do nogi 28cm to jest 43 numer buta! niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na stronie flowa (chyba że nie chodziło Ci o markę a o typ?) i niestety stepinów nie znalazłem ale poszukam jeszcze w google artów.

Co do rozmiaru buta to znalazłem kilka tabelek podających mi od 43 do 46 a co najzabawniejsze w jednej wypożyczalni pasował 45 a w drugiej 46 był za mały ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, początkowo szukałem flow-in i znalazłem. Dopiero później doczytałem czym są wiązania flow a flow-in to nazwa handlowa jednej z firm wiązań podobnych do step-in.

Z tego co widzę flowy są swoistym kompromisem między klasycznymi a stepinami.

 

Suma sumarum jakie wiązania+buty polecasz?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles pyta sie o deski i wiazania w dziale "nauka". Do tego watek zatytulowany jest "wybor deski..."

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koles pyta sie o deski i wiazania w dziale "nauka". Do tego watek zatytulowany jest "wybor deski..."

 

Moderatorzy tez deskarze więc są na luzie :mrgreen: A chyba zbyt dużego bałaganu nie spowodowałem ;)

Chociaż faktycznie jeśli któryś się trafi i mu się zechce mógłby przenieść.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie zauwazylem ze to w zlym dziale .. ale jak przyjdzie mod to przeniesie na dobry watek. :)

co do wiazan to moge polecic ci Flow M11 a buty hmmm ciezka sprawa od razu powiedziec to musisz pochodzic i poprzymierzac jakie sa dla ciebie wygodne. Moze cos z Burka albo 32 nie wiem dokladnie. podejdz do sklepu i poprzymiezaj jak najwiecej butow wtedy bedziesz mial pewnosc ze to te ktore ci pasuja! zdrowia

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
buty hmmm ciezka sprawa od razu powiedziec to musisz pochodzic i poprzymierzac jakie sa dla ciebie wygodne. Moze cos z Burka albo 32 nie wiem dokladnie. podejdz do sklepu i poprzymiezaj jak najwiecej butow wtedy bedziesz mial pewnosc ze to te ktore ci pasuja!

Więc z tego wniosek, że muszę wybrać się do wa-wy bo u nas to ciężko o jakikolwiek sklep sportowy.

 

zdrowia

Dzięki, wzajemnie ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc z tego wniosek, że muszę wybrać się do wa-wy bo u nas to ciężko o jakikolwiek sklep sportowy.

nic ci przyjacielu nie poradze na to. But powinienes dobrac jak najlepiej i w miare mozliwosci nie szczedzic na nim pieniadza. Tlumacze dlaczego. Gdy kupisz sobie buty takie zeby tylko byly (nie dopasowane do twojej stopy) to po godzinnym zjezdzaniu ze stoku bedziesz czol sie jak by ktos ci nawrzocal kamieni z pinezkami do nich. Zaczniesz odczuwac niedokrwienie palcow (nie zawsze) Zaczna cie obcierac porobia ci sie odciski i stopy do leczenia.

Zasugerowalem Burtona bo na naprawde duza gamme butow ( inne marki rowniez) ale jedno co powiem. Warto ciut wiecej wydac i miec but na wiele sezonow niz po jednym sezonie z zalem wypierdzielic spowrotem pieniadze na inne gorszej jakosci.But snowboardowy to nie zwykly but ktory po tygodniu rozbije sie do tego stopnia ze bedzie ci sie w nim wygodnie "chodzilo".

Szanujace sie sklepy na swoim wyposarzeniu maja tzw. nagrzewnice ("suszarki") po zakupie buta nagrzewaja ci jego wnetrze i kaza zalozyc but na noge i pochodzic w nim po sklepie przez okolo 20 - 30 minut. But wtedy idealnie uklada sie do twojej sopy i mozna powiedziec ze jestes jego panem. Juz na nikogo tak dobrze nie bedzie pasowal ten but jak na ciebie.

Ot i sie rozpisalem.

Mam nadzieje ze wytlumaczylem zasade kupowania buta i dlaczego lepiej pojsc i przymierzyc niz kupowac w ciemno (pamietaj ze jedna marka buta nie jest rowna drugiej -- stad maja rozne nazwy :D)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

I temat wrócił bumerangiem do mnie :)

Jedna z osób postanowiła, że z chęcią obdaruje mnie blatem na nadchodzące urodziny (nie, nie bogaty tatuś/mamusia - ucinając docinki). Jak już zauważono potrzebuję parapetu szerokiego na 25.5-26.1cm. Problem w tym, że deski przy 162-164cm to już wersje Wide a więc mające 26.5+cm.

Czy możecie zaproponować jakis konkretniejszy model?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...

witajcie , czy mogę liczyć na Waszą pomoc:)?

chcialabym dobrać odpowiednią i dobrą deskę, wiązania i buty dla mojej skromnej osoby:p

otóż mam 165cm wzrostu i około 50kg wagi. Do końca nie wiem czy jestem regular czy goofy bo raz tak i raz tak było okej - co jest troszkę denerwujące ;P

dzięki za wszelką odp:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...