Skocz do zawartości

Jaka decha?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam zapytanie odnośnie deski (a raczej dwa pytania).Mam problem bo nie wiem jaką długość wybrać, mam 178cm wzrostu i ważę 72 kilogramy.Waham sie między 160cm a 155cm, najlepszym rozwiązaniem byłaby 157:) ale mało deków jest tej długości.Na stoku spędziłem narazie jedynie 6-7 dni i preferuje raczej freeride.Na deka mam 600-700max

Widziałem na Allegro Rossignola i Salomony a może Burtona z niższej półki albo jeszcze inne.Naprawde nie znam sie na tym, ale raczej wolałbym nowegą deskę.Proszę pomóżcie bo jestem zielony ludzik w tym temacie.Dzieki

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam specu nie jestem, ale doradzałbym tą dłuższą na 160 bo zawsze możesz troszkę podrosnąć a jeśli nie to 3cm nie zrobi wielkiej różnicy. Deska powinna być na wysokosć między brodą a nosem.

Dalej co do marki to każda dobra poza supermarketową.

Ważne również żeby nie miała rdzenia piankowego (są mało wytrzymałe)!!!

Weż tą z rdzeniem drewnianym (woodcore albo jakies inne wood...).

No i tyle ci doradze bo jak już wspomniałem nie jestem specu i nagadam ci jeszce jakiś głupot;/

Jeśli masz 600-700zl na komplet czyli deska wiązania i buty to troszke brakuje;/

najtansze buty nówki- 200zl

najtansze wiązania nówki- 200zl

i na decka zostaje 300;/

Musiałbyś skombinować jeszce ze 2 stówy

takiego decka dość dobrej jakośći jak dla początkójących taniej jak za 500 RACZEJ(bo czasem sie moze trafić jakaś okazja) nie znajdziesz.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4920855

 

szukaj u tego typa ja rowniez mam 178 ale waze 65, kupilem deche z wiazaniami za 500 zl oczywiscie nowe:) decha ma 158 i mam nadzieje ze spelni moje oczekiwania na desce spedzilem tyle co ty ok 6, 7 dni ale preferuje freestyle mi sie zdaje ze jak na pierwsza deche taka jak moja powinna wystarczyc jest z malo znanej austriackiej firmy PALE a Pyc-Sportem jest jedynym dystrybutorem tych desek w POlsce a co do butow to szukam okazji nowych butow ponizej 200 zl a jak nie znajde to kupuje Blaxa za 200 zl zawszesa na allegro :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki za info napewno sie nimi pokieruje.Jak coś kupie i wypróbuje to na 100% dam opinie jak sie jeżdzi.Jeszcze raz dzięki <-------<<<<<.Jezeli chodzi o buciki to już mam(burton moto z zeszłego sezonu, pasują super),wiązań nie mam ale na deche mam około 650 PLN i sie waham pomiędzy discritem rossignola a jakimś tanim salomonem albo najtańszym burtonem.Jak narazie jestem nowiciuszem i tylko tym firmom ufam(może nie słusznie?).Własnie a co powiecie na tą deche.Czy to ta sama firma co produkuje deski skateboardowe?http://www.allegro.pl/item135469023_nowy_zero_premium_2006_za_29_ceny_sklepowej_.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Ehm... Potrzebuje deski,wiązania i buty na następny sezon,byłbym wdzięczny za pokazanie mi jakiejś dobrej,do 1000 zł,mam troche ponad 180 cm wzrostu,ok. 70 kg,jestem średniozaawansowany,deska miała by służyć gł. do normalnej jazdy,ale miałbym zamiar jeszcze zacząć na niej robić jakieś triki,rozmiar buta ok. 43 na chwile obecnął

 

[ Dodano: 25 Listopad 07, 21:35 ]

UP -.-

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...