Skocz do zawartości

Zestaw do freeride, proszę o ocenę i sugestie (początkujący)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na stoku spędziłem dosłownie kilka dni, lecz chciałbym się już zaopatrzeć we własny sprzęt..

 

Jeżeli chodzi o sprzęt, ubrania jestem kompletnym laikiem.. na tyle co się dokształciłem czytając forum i różne strony na temat snb wybrałem sobie taki zestaw:

 

Spodnie snowboardowe BURTON Ronin Trans: Link lub coś dobrego/lepszego w podobnej cenie.

 

Aha.. wzrost 180cm waga 82kg wszystkie rzeczy będę się starał przymierzać i oglądać na "żywo" w sklepie, nie chcę zamiawiać przez internet.. To lecimy dalej, Buty

 

Mam dylemat pomiędzy 32 Lashed a Burton Tribute - rozmiar buta 42 rozumiem że przy kupnie kupić nawet troszkę ciasnawe bo rozbiją się w trakcie jazdy. Ogólnie na buty do 600zł mam jeżeli byłyby jakieś inne sugestie.

 

Jeżeli chodzi o rękawice to nie mam żadnego faworyta.. Po prostu nie wiem na co zwracać uwagę... chciałbym żeby były ciepłe, nie moczyły się i w miare fajnie wyglądały:)

 

Deska, i wiązania.. tutaj jest największy problem.. bo tutaj trzeba chyba największej wiedzy.. Najważniejsze by deska + wiązania + buty idealnie do siebie pasowały, jestem początkujący, interesuje mnie zjeżdzanie po stoku co do trików to myślę że dużo czasu minie zanim się czegoś konkretnego nauczę..

 

na wiązania chciałbym przeznaczyć max 500zł na samą deskę 1000zł.. proszę o jakieś sugestie, jakąś niewytłumaczalną sympatią darzę firmy Voelkl i Rossignol

 

Chcę jeszcze dodać że tym sprzęcie będę się uczył i chciałbym żeby mi posłużył kilka sezonów o ile to możliwe..

 

 

Edit

Voelkl Dash 2010 - zainteresowała mnie ta deska tylko nie wiem czy występuje w kilku rozmiarach.. z tego co wyszło mi w internetowym kalkulatorze do obliczania długości potrzeba mi deski o długości 158.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

158-160 (dwa cm tu czy tam, nie zrobi wiekszej roznicy)

Voelkl Stroke badz Dash ;)

Rossignol Circuit (czy jakos tak :P) i chyba Imperial (nie chce mi sie juz sprawdzac ;D) Ale tak czy siak, to identyczne deski rozniace się jedynie grafika ;)

 

co do wiazan Strapteci albo Fasteci polecam ;) wiazania rossignola (te podstawowe przynajmniej) sa beznadziejne, albo moja dziewczyna trafila na lewą sztukę.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o deskę to wezmę na 99% Dasha, teraz mam pytanie odnośnie wiązań bo poczytałem i ludzie piszą że te wiązania straptec nie są rewelacyjne.. proponują w zastępstwie Drake King? na wiązania mogę do 500zł przeznaczyć więc proszę o pomoc: co w tej cenie będzie najlepsze i jednocześnie będzie współgrało z deską Dash?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam strapteci (tylko pod inna, stara nazwa) od 3 sezonow. Nic nie skrzypi, nie peka, nie trzeszczy, buta trzyma, a nawet zwyczajne butelki z woda (zabraklo mi miejsca w plecaku, musialem jakos zabrac sie do osrodka ze wszystkimi zakupami ;P)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie:) Czyli biorę Dasha 2010 + Strapteci :) a odnośnie butów mógłbyś coś doradzić? wiem że trzeba iść przymierzyć samemu, ale chciałbym być ukierunkowany na coś już..

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz na buty tych firm:

 

+ Northwave

+ Thirty Two (32)

+ DC

+ Burton

+ Nidecker

+ FLOW

+ Rome

 

na butach juz sie nie znam ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ebda pasowac. co do jakosci butow! nie slyszalem o nich nic zlego . nigdy nie mialem na nogach ale firma odkad pamietam nie wypuscila ani razu bubla wiec mozesz spac spokojnie. jezeli chodzi o flex to mysle ze skoro zaczynasz przygode to odpowiedni dla ciebie!

ogolnie jezeli buty mialy by byc na jeden sezon wybral bym z miekszym flexem (powiedzmy 3) ale 4 jaknajbardziej tez bedzie! (bo mysle ze zakup zrobiles na wiecej niz jeden sezon) pamietaj jeszczce ze but z czasem traci swoje "walory" [flex] i po sezonie czy dwoch z flexu 4 zrobi ci sie flex 3. Dzieje sie to z kazdymi butami nawet tymi z najwyzszej polki wiec bez obaw ze zakupiles jakis bubel! pozdro

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...