Skocz do zawartości

ochrona... tyłka ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;)

 

Ostatnio już pozwalam sobie na większe prędkości na stoku + jakies podskoki itd.. Wczoraj zaliczyłem taki upadek, że po powrocie ze stoku odrazu zamówiłem ochraniacze na nadgarstki

 

Teraz myślę o kości ogonowej, mam już pewną przygodę, gdy po upadku jeszcze 6 miesięcy później nie mogłem usiedzieć w samochodzie dłużej niż 2 godziny w jednej pozycji. Nie chcę by podobna kontuzja się mi powtórzyła

 

No i nie wiem w co lepiej zainwestować, mam kilka propozycji:

 

http://www.shox.com.pl/PL/index.html - 79 zl

 

Pełen żółw - od 90 do 130 zl (aczkolwiek preferuje jednak jazde na stoku + ewentualne podskoki, żadne wygibasy na rurach itd, więc ochrona na cały kręgosłup nie jest chyba najwyższym priorytetem)

 

spodenki w stylu - http://allegro.pl/item869729649_spodenki_ochronne_nakolanniki_zestaw_mega_r_xl.html 180 zl - ZESTAW z ochraniaczami na kolana

 

te same spodneki co powyzej - 140 zl ale bez kolan.

 

 

 

W co najlepiej zainwestować? Prawde mowiąc jakiegoś mocniejszego upadku na kolana nie zaliczyłem jeszcze, zawsze jak lece do przodu to najbardziej sie dostaje nadgarstkom ;) - a na nie ochraniacze już zamówione ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pierwsza opcja wydaje siębyć mało komfortowa. Ten zestaw spodenki plus ochrtaniacze na kolana wygląda dobrze . Widac że spodenki mają dosyć grube ochraniacze tak więc powinny w znaczny sposób amortyzować upadki. Ochraniacze na kolana również się przydają. Cena tego zestaw jest całkiem dobra więc można brać.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dołożyć do tych spodenek ?

 

http://allegro.pl/item894496736_woox_spodenki_ochronne_ochraniacze_rozm_m.html

 

Czy jednak te screw są wystarczające ?:

 

http://allegro.pl/item898242360_nowe_spodenki_screw_proty_rozm_m_mega_cena.html

 

Bo jak bym kupił te screw to jeszcze bym zainwestował w ten protektor screw na kręgosłup, jak w te woox to na żółwik mi już nie starczy

 

Jak lepiej ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie opcja WOOx ! te Screw Boards są badziewne, wiem bo miałem spodenki tego typu. One fajnie wyglądają tylko na zdjęciu a w rzeczywistości te "ochraniacze" są takie cieniutki że prawie nie amortyzują nam upadków.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i nie wiem co kupić.

 

Ostatnio zdarza mi się bawić w skoki na hopce, skoki może nie jakieś potężne, ale te dwa metry jednak lece w powietrzu.. no i upadek na moocno "ubity" śnieg na pewno może źle się skończyć np dla kości ognowej.

 

Dlatego szukam ochraniaczy, pisałem do ludzi na Allegro którzy zakupili te spodenki o które pytałem w 1 wątku - dostałem odpowiedzi, że owszem spodenki wygodne, ale ochraniacze to raczej sama pianka, która złagodzi lekki upadek, ale przy poważniejszym niewiele pomoże.

 

Czy te spodenki woox, o które pyta Conqueror, to coś "pewniejszego" ? - tzn coś co faktycznie pomoże przy troche mocniejszym upadku ?

 

Czy może poprostu szukać żółwia, który sięga as po pas nerkowy ? (inne pytanie czy taki żółw za 140 zl z x-factor faktycznie da jakas realna ochrone, czy trzeba jednak zainwestowac w 2-3 krotnie drozsze ochraniczae, zeby mialy sens)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro albo w piątek Ci odpowiem, czekam na te woox'y. Może spadnę dla Ciebie ze schodów, zobaczymy czy będzie bolało xD.

 

e tam, "spadne" wybij sie chociaz, tak zebys z 3-4 stopnie polecial - jak test to z jajem! :) powodzenia i czekam na relacje ;)

 

 

a tak powaznie to ciekawy jestem czy to cos wiecej niz "poduszka" wbudowana w spodnie :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
upadek na moocno "ubity" śnieg na pewno może źle się skończyć np dla kości ognowej.

skonczyc jak skonczyc w najlepszym wypadku mocno ubijesz ze nie bedziesz mogl siasc na 4 litery przez tydzien lub dluzej lub zlamiesz kosc ogonowa! co wyklucza sie na dlugi okrek czasu....

Najgorsze co moze cie spotkac to polamanie miednicy przy takim upadku! wtedy przyjacielu jestes zdyskfalifikowany na calego.

 

zolw chroni napewno .. ale czy te woox to nie jestem do konca przekonany! cos napewno chronia ale czekamy na glownego testera i na zdanie relacji

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze to nie przeceniac swoich mozliwosci i nie porywac sie na trudne tricki nie opanujac latwiejszych do perfekcji zdrowy rozsadek to najlepsza ochrona dla twojego tylka ;]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...