Skocz do zawartości

Atomic


Rekomendowane odpowiedzi

No fajny zestaw w fajnej cenie ;)

 

Jak mi się wczyta strona SS.pl to pokaże Ci co ja bym proponował dla Ciebie jeszcze.

Rozumiem że długość 145 i interesuje Cie tylko AM?

 

[ Dodano: 7 Grudzień 09, 19:59 ]

Sprawdź jeszcze te 2 deski K2:

http://supersklep.pl/c3-deski-snowboardowe/i69074-deska-snowboardowa-k2-wi-09-brigade-white-147

http://supersklep.pl/c3-deski-snowboardowe/i69093-deska-snowboardowa-k2-wi-09-brigade-black-147

Co prawda obie są 147cm ale nie znalazłem innych rozmiarów w cenie do 900zł.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Witajcie, mam dylemat - ktorą deskę wybrać?

 

Salomon Storm '07 149cm AM

Atomic KungPow '07 148cm AM

Rossignol District '10 151cm FS (czy ta nie będzie zbyt długa?)

K2 Anagram AM (147 lub 152) '09 i Brigade AM (147 lub 152) '09.

Voelkl Stroke 152 '10

 

(wzrost 165, waga 65 - na desce 4 sezony). Preferencje: więcej na stoku ale i chciałbym zacząć FS.

 

Czy warto zawracać sobie głowę starszymi deskami z 2007r.?

 

Dzięki z góry.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam dylemat - ktorą deskę wybrać?

 

Salomon Storm '07 149cm AM

Atomic KungPow '07 148cm AM

Rossignol District '10 151cm FS (czy ta nie będzie zbyt długa?)

K2 Anagram AM (147 lub 152) '09 i Brigade AM (147 lub 152) '09.

Voelkl Stroke 152 '10

 

(wzrost 165, waga 65 - na desce 4 sezony). Preferencje: więcej na stoku ale i chciałbym zacząć FS.

 

Czy warto zawracać sobie głowę starszymi deskami z 2007r.?

 

Dzięki z góry.

 

Miałem dokladnie taki sam dylemat. Ten sam wzrost, waga i deski brane pod uwage ;)

Wybralem Stroke 152 (krotszych męskich nie ma). W tym sezonie przejezdzilem juz 2 x po jakies 3 godiznki na stoku i jest idealny. Polecam :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Dalej jednak się waham... W jednym ze sklepów snowboardowych w Krakowie powiedziano mi, że Stroke to deska typowa dla początkujących i jeśli swojej przygody ze snowboardem nie zaczynam w tym sezonie to nie ma co jej brać. Polecono mi Voelkl Riot (za 1399 bez wiazan). Nie za bardzo mam ochotę tyle wydawać na deskę.

Stroke jest pod względem ceny 'kuszący', ale jeśli rzeczywiście mam stanąć w miejscu i się nie rozwijać to wolę co innego. Z desek wymienionych wyżej przeze mnie chyba tylko Salomon jest przeznaczony dla snowboarderów na poziomie wyzszym niz Intermediate.

 

Może jeszcze ktoś coś doradzi?

Jestem w stanie wydać na deskę 1000 zł (najlepiej z wiązaniami - wiem za tą kasę nie można poszaleć), może jak się sam przekonam do tego że muszę wydać więcej, to to zrobię ale nic na siłę.

Szczerze mówiąc to byłem juz gotowy na Stroke, ale po wizycie w sklepie zmieniłem zdanie.

 

Dzięki z góry za komentarze.

Pzdr

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Ci niezla lipe wcisneli, zobacz na jakiej desce ja smigam (poprzednik stroke) i nadal sie rozwijam. Ucze sie jazdu switchem, troche FSu, doskonale smiganie na krawedziach, wiec to co Ci powiedzieli to niezla sciema ;)

 

Teraz zauwazylem, ze smigasz 4 sezony. Ale na jakiej desce, do tej pory jezdziles? i okresl swoj poziom jazdy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem PW ;)

Dodam jeszcze, ze technologia w jakiej wykonany jest stroke, to technologia z wyzszej polki i w sumie zastanawiam sie czemu ta decha jest taka tania :P Ale to dobrze dla nas - klientow koncowych :)

Co do sklepow to potrafia w nich niezla wode z mozgu robic - jak ja chcialem kupic deche, to powiedziano mi ze nic nie maja w tej chwili, ale moga mi sprzedac fajny rower w promocji :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Coraz bardziej przekonuję się do Stroke 152 + Straptec. Ale szczerze mówiąc 152 mnie trochę niepokoi. Obawiam się, że ta długość utrudni mi dalszy rozwój. Rozumiem, że deskę trzeba dopasować również (a może i przede wszystkim) do wagi ridera. Wcześniej jezdzilem na duzo krótszych deskach na poczatku pozyczonych, potem jakimś L4Y 145cm (pod brodę) i dobrze się czułem z tą długością. Perspektywa 152cm i deska prawie do nosa ;) przeraża mnie trochę (mimo zapewnień o b.dobrym prowadzeniu takiej deski przy tym wzroście @rubel - dzięki!) - mam już w wyobraźni te nieudane triki itp (ale może to tylko moje chore wymysły...). Sorki, że zawracam głowę ale niechciałbym być niemile zaskoczony na stoku... Czy ktoś z Was ma jeszcze doświadczenie z taką długością deski przy tym wzroście?

Dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deska rossiego slabsza, ale rowniez dobra, zas wiazania drake'a znacznie lepsze niz Strapteci. Voelkl wypuszcza swietne deski w dosc niskiej cenie (nie wszystkie modele) ale podstawowe wiazania to ma akurat slabe ;) chyba, ze sie cos zmienilo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. właśnie nie chce koniecznie do FS. Wole AM z moliwoscia rozpoczęcia podstawowych tricków a potem jak mi sie spodoba to moge deskę kupić następną do FS. Juz zgłupialem.

Czyli do AM 152cm bedzie ok, a do FS:144? a jakbym wzial tego Head-a True 148 cm to do [AM]/[FS poczatki] będzie dobra? Nie mam pojęcia na jaką wagę przeznaczona jest deska Head True 148cm ale pewnie 65 tez 'udźwignie'.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchając dziwnych rad zaraz będziesz kupował deskę dziecinną albo damską.

 

Ważysz 65 kilo także deska 150-153 do jazdy i parku będzie optymalna, szczególnie jeśli będzie to deska mięciuchna. Heada i Rosoła nie kupuj straszne toporki klepiące na lądowaniach. Jak nie masz kasy na porządną deche to chyba rzeczywiście ten Stroke bedzie najlepszy, choć ja bym i tak szukał czegoś co jest miękkie ale ma włokno weglowe w środku.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie on pisze że chce w parku jeździć? Pisze że chce deskę do jazdy z możliwością nauki podstaw FS.

Nie umie lądować, nie umie się wybijać, na krótkiej desce nie nauczy się skakać bo się będzie bał.

Na rurki pchać się pewnie nie będzie więc krótsza deska mu nie jest potrzebna.

 

Poziom wiedzy na tym forum jest żenujący, nie wiem po jaką cholerę się wogólę produkuję.

 

Deski nie dobiera się do wzrostu a do wagi i przeznaczenia, czyli tego co delikwent chce robić na śniegu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zenujacy to jest poziom twoich wypowiedzi, idz sie pobawic lopatka w sniegu.

 

nic, kompletnie nic nie stoi na przeszkodzie zeby uczyc sie fs na krotkiej desce, ty twierdzisz inczaej i nagle wszycy maja cie sluchac? chlopie ogarnij sie troche

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rysiuzklanu, moze jakas wiedze masz, ale przekazujesz ja w dosc aroganckim stylu. Na tym forum jest wielu uzytkownikow i ja biore pod uwage wszystkie czynniki przy dobieraniu deski, wage rowniez choc w niewielkim stopniu. Na upartego liczy sie rowniez motoryka, siła nog oraz brzucha, ale czy ktos na to patrzy?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...