Skocz do zawartości

Deski Capita - Super DOA czy BSOF (Black Snowboard of death)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Jestem nowy na forum, więc pozdrówka wszystkim. 

Jak w temacie, prośba o pomoc w wyborze deski. Wstępnie wybrałem te dwie z Capity. 

Postaram się krótko, ale może warto dodać kilka info na temat mojego doświadczenia. Kilka lat na karku juz jest, dobijam pod 40stke :) Dechę kupiłem na studiach, wiec już kilkanascie lat ma. Jestem samoukiem, mieszkam w Polsce Północno wschodniej, więc do gór daleko.... dopiero od kilku lat jeżdżę w wysokie góry (Polska, Austria, Włochy). Ostatnie wyjazdy wsporo mi dały i wydaje mi się że na desce radzę już sobie całkiem nieźle. Ale na razie głównie na trasach. Szybciej mi do puchu niż na snowpark, ale chęć do kilku skoków i zabawy na desce też jest. 

Do tej pory jeździłem głównie na swoim sprzęcie, dechę kupiłem na studiach, wiec już kilkanaście lat ma. Wybrałem gotowy zestaw Rossinol - deska  Rossignol Butane w rozmiarze 166. Nawet nie wiem teraz jaki ma flex, czy dokładny profil :( Raczej deska twarda (jeździłem kilka razy na raven kumpla o flexie 5 to wydawała mi się dużo miększa niż moja). Na necie brak już jakichkolwiek info, znalazłem tylko jakieś aukcje używek, wiec jedyne co to mogę wstawić link do foto:

https://www.ozo-7.top/ProductDetail.aspx?iid=78402215&pr=82.88

Obyty z aktualnymi ofertami dech za bardzo nie jestem. Czytam sobie troche na tym forum i opisach dech. 

Zacząłem od Pathrona Legend, potem Carbon Gold - słyszałem że mają niezły stosunek jakości do ceny. Czy prawda, nie wiem, nie jeździłem. Skłaniałem się ku Goldowi, ale w sklepie usłyszałem że to decha dość twarda. 

W między czasie poczytałem trochę o dechach capita. Wstepnie myślałem o:

Black Snowboard of Death - moje wątpliwości, czy to na moje możliwości nie jest zbyt szybki sprzęt, wszędzie piszą o zawrotnych prędkościach, ale też o bardzo dużym poczuciu panowania nad deską, nawet przy kiepskich warunkach stoku.  Flex 6,5/7 

Potem natrafiłem na jeszcze ulepszoną wersję Super Doa, z tego roku, opinie ma rewelacyjne, jako deska wszechstronna. Flex 6

Jaki rozmiar dechy, mam but 45 więc pewnie W. 187 cm i 93 kg? 

Jazda głównie stok, pewnie sporadycznie puch (do tej pory rzadko trafiałem na miejsca i warunki żeby jazda na puchu była możliwa, ale chętnie bym się tak pobawił przy najbliższej okazji) plus podstawowa zabawa na stoku, raczej nie typowy snowpark..... - pytanie co Waszym zdaniem lepsze. 

Myślałem o wiązaniach Union, który model polecilibyście do Super DOA a który do BSOD? w budżecie raczej kilka stówek niż 1,5 tys :) 

 

Miało być krótko, nie wyszło. Z góry dzięki za wszystkie wskazówki. 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

w sklepie polecono mi jeszcze dwie deski. z Capity Mercury, oraz lib tech travis rice pro  - jako dwie opcje bardziej uniwersalne niż BSOD. Ktoś mógłby mi podpowiedzieć która z tych dwóch byłaby lepsza? 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Kupilem capite mercury 160w i wiazania union atlas. Sprawdze i dam znac jakie wrazenia. Po zglebieniu tematu dostalem info ze jezeli glownie stok i krawedz bedzie to lepsza opcja niz t rise pro.... chociaz wahałem sie dlugo... :) mam nadzieje ze to byl dobry wybor. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...