Skocz do zawartości

Build the box


Rekomendowane odpowiedzi

Sezon się zbliża a snowboard mam tylko przez ok.2 miechy max.Wiec postanowiłem to wykorzystać i che zbudować boxa do dechy.Sprawa jest taka konstrukcja jest dosyć prosta tak jak każdy box zbudowany z drewna,obudowany,zabezpieczony i pomalowany.I chodzi o górna cześć na której się ślizga.Ponieważ znam tylko 2 sposoby i jeden jest z youtube.To pierwsze to jest hdpe(którego nie wiem jak dostać) i blacha(tylko że z blacha jest problem z krawędziami).I tu mam pytanie czy zna ktoś dobry materiał do boxa??Chodzi o to żeby był wytrzymały,nie przemakał,(ogólnie to żeby przetrwał zimie to i jeszcze może parę).

 

Thx za odp.Pozdro

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box jest fajny do nauki, ale jest z nim sporo roboty. O wiele łatwiej byłoby zrobić np. dubeltówkę albo dwa profile połączone. Też muszę coś pomyśleć nad tym. W prawdzie w zeszłym roku zrobiliśmy box, ale jest cały z drewna i na górnej części nie ma żadnej specjalnej warstwy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa jest taka konstrukcja jest dosyć prosta tak jak każdy box zbudowany z drewna,obudowany,zabezpieczony i pomalowany
nie kązdy jest zbudowany z drewna :P Przeważnie są to konstrukcje metalowe obite np płytą OSB albo blachą. No ale drewniany też może być.

 

a w zeszłym roku zrobiłem boksa jednak też miałem sporo problemów z warstwą wierzchnią. Robiłem boksa o stalowej ramie, obijałem blachą a na wierzch dałem deche do której przybiłem panele pcv jednak to rozwiązanie nie do końca się sprawdza gdyż panele są tak zrobione że są puste w środku i po iluś razach pękają.

 

Też jestem na etapie poszukiwań materiału i mam coś na oku tylko teraz muszę kupić i sprawdzić czy będzie się nadawało. Jak tylko bede miał pewność że się nada to napisze.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...