Skocz do zawartości

Nauka na snowboardzie a kolana ?:/


Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

Mam takie pytanie do was:) Bo w przyszłym sezonie zamierzam nauczyć się jeździć na desce tylko ,że mam problem z kolanami tzn mam chore:/ i niby lekarz zabronił mi jeździć na nartach ale nie mówił nic o snowboardzie. Jak to jest czy snowboard też tak bardzo obciąża kolana jak narty?? Będe wdzięczna za poważne odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Snowbaord znacznie mniej niż narty obciąża kolana.

Oczywiście pod warunkiem, że nie bedziesz skała, tylko postawisz na samą jazdę.

Bo jak wiadomo, wszytskie skoki obciązaja bardzo mocne te neiszczęsne kolana.

Chodz na początku może byc nie miło jak bedziesz miała na nie gleby, ale polecam ochraniacze np do siatkówki

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

bardziej obciazy Ci to piszczele - miesnien przedni ,zeby wzmocnic uda rob krzeseko przy scianie i staraj sie jezdzic zachowawczo a wszytko powinno byc ok, w snowboardziej pracujesz dosc mocno miesniami bocznymi brzucha, czworoglowymi uda i przysrodkowymi. kolania wiadmo musza pracowac ale ty przy bardzo zaawansowanych technikach przy skretach cietych, przy normalnych skretach lekko uginasz kolana

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym krzesełkiem to sie nie dokońca zgodze bo to jest wiele alternatywnych ćwiczeń a to akurat jak dla dziewczyny to jest trudne dość :P tzn ymaga sporej sily miesni ud no i kolana tez obciaza . A co do snowboardu to też mi się wydaje że w mniejszym stopniu obciąża kolana niż narty. Snowboard bardziej obciąża kręgosłup a to ze wzlędu na sylwetke podczas jazdy. Myśle że możesz spróbować - tak zwykłą rekreacyjna jazda nie powinna spowodować skutków ubocznych.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh no skoro taki "kozak" z Ciebie to rób krzesełko przez 2 minuty :) gwarantuje niezapomniane wrażenia - wiem sam bo robiłem kiedyś trening na skoczność i to ćwiczenie wykańczało człowieka:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wychodzi na to że masz mocne nogi :):) ale tak jak KAczor mówi są inne ogólnorozwojowe ćwiczenia przy którytch wszystkie mięśnie pracują ale to oczywiście portrzeba partnera(ki) :P 8)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to będziesz musiał ze mną poćwiczyć te pozycje kochany, skoro to może pomóc :D chociaż i tak już chyba nie jest aż tak źle, prawda?? i potem za rok będziemy sobie razem śmigać walić kolana:D byle tylko sie nie połamać:D:D kocham Cię:*:*

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

je jednak optowałbym za pewna nuta intymnosci - nie zebym mnie to gorszylo... skoro Ifi tak bardzco chcesz fotek to zrob sama ze swoim facetem i nadeslij :twisted: :twisted: u mnie gorzej z fotkami poniewaz moje partnerki zmieniaja sie dosc czesto (monotonia wrogiem milosci - jak to napisala pani Wisława Szymborska), powiedzmy ze nie znalazłem jeszcze tej co by mnie na dluzej zatrzymala :P:P ale cwicze :D tylko tyle ze nie reguralnie :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

ja? ochraniaczy nie używam bo ograniczają troche ruchy, w zeszłym sezonie kupiłem kask którego używałem tylko w snowparku (po co dzie indziej? ;)) ale w tym roku musze go sprzedać bo na dniach robie sobie dready i sie w niego nie będe już mieścił :) A nowego raczej nie kupie bo w tym roku wymieniam cały sprzęt i na kask raczej mi już nie styknie hajsu :(

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kask firmy 'kurtz' rozmiar m (obwód nie jestem pewny jaki ale sprawdze to napisze) używany 3 razy, z paroma naklejkami firm snowboardowych (nitro, o'neill, hammer), niedługo będe miał fotki i wystawie na allegro, chyba że chcesz kupić :) jak cos to pisz pw, maila albo gg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm sama mam te ochrnaicze / tylko ze na rolki / i zastanaiwam sie czy byłyby dobre na snowboard, ale doszła do wniosku że nie.

Wprawdze nie krępuja ruchów sa wygodne, ale akuratnie te ochranicze sa po to aby nie zedrzeć sobie kolana ,/ no wiadomo przed ubiciem tez chronia/. Ja bym osobiscie na snowabord polecila ochrnaicze miekkie bez plastiku.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...