Skocz do zawartości

Nauka na snowboardzie a kolana ?:/


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo optymistyczne...

Szczególnie że tydzień temu wróciłem z obozu na którym przez 6 dni przejeździłem około 33 godziny (nie licząc przerw),i do tej pory jak wstaję,czy chodze po schodach jeszcze mnie troche bolą kolana :/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czasem chodzenie do lekarza dobija. moj przez jakies gardło zakazałby mi wszystkiego co prowadzi do przeziebienia wiec o chodzeniu na basen i marznieciu i desce nawet mu nie mówie ;] chociaz tak obiektywnie patrząc to średnio zdrowe rozwiązanie. wracając do kolanek. moj kolega miał pozrywane wiezadła w kolanie, chwilową przerwe w jakichkolwiek sportach i całkowity zakaz nart. na nartach jeździł. na razie żyje :) to chyba zależy od tego jak powazne są te uszkodzenia kolanek czy się lekarzami przejmować czy nie.

ps. nawet nie mam pojecia co to są te łękotki :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi zyje z wycietymi łękotkami i jakosniemaja problemow ze sportami. Niemoga tylko niektorych dziwacznych ruchow wykonywac. A łękotka to taka czesc w kolanie(nawikipedi obszerniejsze wyjasnienia)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 6 months later...
Nawiązując do tego temau który założyła moja dziewczyna to problem wyglada tak że ona nie ma czy też ma mało mazi w kolanie i to powoduje tarcie kości o kość :evil: i bywaja dni kiedy ją to naprawde boli. A co do łękotki to nie wiem nic na ten temat.

 

troche późno ale zawsze :P dopiero znalazłem to forum także pzdr for all . a co do tej mazi i kolan to mam pytanie i odpowiedź jednocześnie. po primo moja kolezanka miała tez za mało mazi w kolanie i z tego co wiem to przeszła jakiś zabieg który polegał na wstrzyknięciu strzykawką jakiegoś płynu chyba odpowiednika mazi i ją przestało boleć :) takze warto sie dowiedzieć o szczegóły. Polecam takze Glukozamine na bolące stawy a no i żelek dużo jedz one naturalnie wytwarzają tą maź :D przyjemne z pozytecznym :P.

 

a co do pytania to ktoś miał artroskopie z rekonstrukcją więzadeł przednich krzyżowych bo tez chciałem sie nauczyć jezdzić tzn. juz jezdziłem ale tylkokilka razy i niby git ale to chyba najpowarzniejszy uraz dla kolana a no i łękotke w częsci przysrodkowej mi wycieli

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 6 years later...

Maź w kolanie można dodatkowo uzupełniać :) ale powiedzcie mi, czy wy, gdy dużo jeździcie i trenujecie przyjmujecie też dodatkowe białko, o jak to tutaj http://tanie-odzywki.pl/aminokwasy/1715-myprotein-bcaa-500g.html, by wasze mięścnie szybciej się regenerowały? Wiem, że stosuje się to nawet w kolarstwie :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 6 months later...

Jezdze na desce, co prawda nie jestem jeszcze na poziomie "master" dlatego też zakładam ochroniacze, które kiedyś były na rolki :D sprawują się świetnie. Kask zawsze na głowie, a rękawice róznież z usztywnieniem nadgarstka ( po pęknięciu kości w nadgarstku zrobiłam się bardziej ostrożna) >> http://farm4.static.flickr.com/3367/3336748838_07f9d511d9.jpg

Polecam.

 

__________________

http://www.vinnst.pl

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 years later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...