Skocz do zawartości

RIDE Contraband


Rekomendowane odpowiedzi

ridecontraband.jpg

 

RIDE Contraband

 

Oto co piszą w sieci(nie szukałem zbyt wiele, ale opis na stronie producenta zbliżony):

Linia Mobility to wiązania , ale też deski oraz buty dedykowane w 100% Freestyle'owi. DFC to jeszcze więcej freestyle'u we freestyle'u

# Wiązania CONTRABAND posiadają szybki system wpinania dzięki zastosowaniu specjalnego paska, teraz mozesz spędzać więcej czasu na desce, a mniej na ...

# Podstawa CONTRABAND super lekka i elastyczna

# Bardzo lekki Highback FlexLite

# Górny pasek zintegrowany CONTRABAND, brak klasycznego dolnego paska

# Ultra lekkie pompki Quick-Draw

# Wnętrze podstawy wyściełane pianką EVA w połączeniu z Poliuretanowymi poduszkami

# Uniwesalne dyskipasują do układu 4x4 i 3D(BURTON)

 

Cena detaliczna to 779 zł i 799 za wersje limitowaną. Teraz jakoś w okolicach 500, czemu bardzo się dziwię.

 

No i stało się, contrabandy już cały sezon na sklepowych półkach. Ubiegłoroczny szok wywołany pierwszymi testami jak widać minął. Na contrabandy trafiłem przypadkiem. Nie interesowałem się nimi i w kwestii wiązania buta i deski byłem raczej tradycjonalistom. Do dzisiaj boję się flow'ów, choć nigdy nie miałem przyjemności ich testować. Wracając jednak do tematu, zakup okazał się w stu procentach trafiony! Wiązania są typowo freestyle'owe, miękkie i bardzo lekkie. Są dosyć komfortowe, choć gdy mocno ściśnie się buta, potrafi pojawić się ucisk miejscowy. Podstawa jest osadzona nisko na blacie. Największą wadą tych wiązań jest trudna, a dla niewprawionego ridera wręcz mozolna regulacja. Z tymi paskami jest naprawdę wiele do zrobienia. Nie jest to takie łatwe jak na filmach instruktażowych, bo buty bywają bardzo różnie rozbudowane. Niemniej jeśli nam się uda, to możemy cieszyć się wszystkimi zaletami contrabandów. Design - sprawa subiektywna, mi się podoba.

 

Zalety:

-wpinamy się łatwo i szybko;

-bardzo dobre trzymanie buta;

-niesamowicie lekkie;

-bardzo dobre materiały;

-lekkie, aluminiowe pompki;

-aluminiowy talerzyk w zestawie;

-nic się nie odkręca(przynajmniej nic takiego nie zaobserwowałem);

 

 

Wady:

-trudna regulacja;

-wypinanie typowe dla wiązań ride'a;

-potrafią obetrzeć but na nosie;

 

Ogółem polecam!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...

Witam.

Można wiedzieć jak długo używałeś tych wiązań ,czy nie trzeba zmieniać paska po każdym sezonie?

Ciekawi mnie ta zmiana kąta wiązań względem deski... pomaga czy raczej przeszkadza w wykonywaniu pewnych tricków typu pressy,nose grab itp , bo kolanom pewnie dają troche odsapnąć ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...