Skocz do zawartości

Thirty Two : Exus 07/08


Rekomendowane odpowiedzi

thirty_two_exus.jpg

Opis producenta:

# Lekka skorupa wykonana z poliuretanu

# Komfortowa podeszwa EVA

# Język 3D

# Termoformowalny but wewnętrzny - Level 1

# Patent antybakteryjny

# Usztywniona kostka

# Flex: 4

 

Opinia:

Jest to zeszłoroczny model Thirty Two. Jest to najtańszy but tej firmy za który w zeszłym roku trzeba było zapłacić 400zł. Na pierwszy rzut oka but robi bardzo pozytywne wrażenie. Wygląda solidnie, skorupa z wysokiej jakości materiałów, ogólnie zgrabny bucik. W porównaniu do moich poprzednich butów skorupa Thirty Two Exus jest mniejsza, a co przy rozmiarze 46 jest miłym zaskoczeniem i wpływa na komfort jazdy na desce. But posiada system szybkiego sznurowania który można powiedzieć jest całkiem skuteczny. Bez problemu można dobrze ściągnąć wkładkę wewnętrzną buta, system dobrze trzyma, nie trzeba aż tak często sznurować butów. Buty są bardzo wygodne, spokojnie mozna spędzić w nich cały dzień na stoku a stopy nie będą nas bolały. Buciki są ciepłe i właściwie w ogóle nie przemakają. Nie mam również żadnych zastrzeżeń do ich wytrzymałości. Po dwóch sezonach nie ma śladów eksploatacji.

 

Uwagi:

Miałem problem z tymi butami przy wiązaniach DRAKE F-50 rozmiar M/L. Wg producenta rozmiar 45 był jeszcze dopuszczalny jednak szybko się okazało że na dłuższą metę nie da się komfortowo jeździć w tych butach w tym konkretnym modelu wiązań. Pomimo niemal pełnej regulacji wiązań okazywało się że strapy były a krótkie no ale to raczej wina wiązań i te właśnie wymieniłem.

 

We freestylu but spisuje się całkiem dobrze, flex dobrze "przysiąść" na boksa czy raila. Po dłuższym czasie eksploatacji but się rozbija przez co we wkładce wewnętrznej tworzą się pewne luzy które mogą być dokuczliwe. Moim zdaniem but mógłby również lepiej trzymać piętę.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...