Skocz do zawartości

katy dla poczatkujacych


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnosnie katow ustawienia wiazan dla poczatkujacych

wiem ze juz bylo wiele tych pytan ale troche sie juz pogubilam bo w kazdym miejscu znajduje co innego

np. na ulotce rossignola przod +18 tyl 0

na jakims portalu czytalam ze przod +30 tyl +15

na stronie sklepu snowsport +21 przód i 0 do +5 tył

a jeszcze gdzies ze 15 przod 0 tyl

wiem ze to sprwa indywidualana ale co wy na ten temat sadzicie co najlepsze na strat

pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest to sprawa bardzo indywidualna. Jeździłem na wielu ustawieniach, bo z konieczności musiałem poeksperymentować, i najgorzej wspominam +xx/0. Dlatego polecałbym Ci na początek +30/+15. Ważnym jest aby różnica w kątach nie była większa, niż 15 stopni. Niektórzy jeżdżą na większych, ale osobiście sobie tego nie wyobrażam, no i nie jest to do końca bezpieczne. Ja zaczynałem na +18/+6, a obecnie tylko kaczka.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na +15, 0 i ostatnio zostałam za to prawie zrównana ze śniegiem przez jakiegoś instruktora~~ poszło o to, że ja twierdziłam, ze, z tego co wiem, powinno się jeździć tak jak jest wygodnie, on twierdził że wygodnie może mi być tylko na kaczkę, bo wszyscy pro jeżdżą na kaczkę ( ~~ ) i on by mi te wiązania przestawił na tył -9. Po czym doszedł do wniosku, że on ze mną dyskutował nie będzie. Generalnie jak to powiadają filozofowie 'gadaj z dupą a cie osra' i nie dowiedziałam się od Pana Pro niczego, poza tym, że jestem zUa i niedobra, bo mam inne zdanie niż on.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Nie wszyscy pro jeżdżą na kaczkę. A mówił tak tylko ze względu na to, że kaczka jest dla naszego ciała najbardziej naturalna. Trzeba go było zapytać, czy widział jakiegoś race'owca z kaczką? :)

 

Jak dla mnie przerzucenie się na duck stance, nie było niczym trudnym. A jeździ się o wiele bardziej komfortowo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak się rozpisała o tym w SMSach...

spaadaj ; p bo mnie zirytował gosć ; p

 

czy widział jakiegoś race'owca z kaczką?

spytałam ; p niestety nie był mi w stanie odpowidzieć xD

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie jest ustawienie na kaczke ;p?

 

ja mam 21/-18 wiec to naprawde sprawa mocno indywidualna ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kaczke czyli chyba że stopy na zewnątrz... To chyba tylko w half-pipie się sprawdzi

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do katow dla poczatkujacych to raczej tyl plus 15 a przod plus 30 max - nauczysz sie dobrej pracy kolanami i wyczujesz krawedz. co do kaczki - na pierwszej desce mam -15 i +21

na drugiej mam -7 i plus17

co do kaczki - zajebista sprawa, trzymasz nogi jak na deskorolce na jib i freestyle nie ma lepszego ustawienia ,zawsze ktoras noga jest ustawiona w kierunku jazdy,niezaleznie czy robisz 180 czy 360 ,54 ,72,90 118, itp itd

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 weeks later...

Hehe ja jeździłem ostatnie dni ustawieniem -15/15 ponieważ uczyłem sie jazdy stylem Regular (normalnie jeżdżę goofy) gdyż przy obrocie 180 teraz łatwiej mi jechać tyłem xP I fajnie sie jeździło nawet ^^ Chyba tak zostawie xP

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 8 months later...

Podręczniki proponują zaczynać naukę jazdy od ustawienia +15 / 0, natomiast w praktyce należy przestrzegać tylko zaleceń odnośnie różnicy kątów obu wiązań, która nie powinna przekraczać 15 stopni. Wszyscy, którzy już trochę jeżdżą powiedzą ci, że trzeba eksperymentować i szukać optymalnego rozwiązania. Prywatnie 15/0 kompletnie mi nie odpowiada.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile szkol tyle teorii jedni mowia ze kaczka 15/-15 inni ze jak kolega wyzej podaje ja zaczynalem 30/15 i bardzo wygodnie mi sie tak jezdzilo chociaz rozni teoretycy lamentuja teraz ze tak bylo kiedys a teraz ma byc inaczej lol

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zaczynałem na podobnych kątach jak shaft. Sam musisz poeksperymentować. Przede wszystkim musi być Ci wygodnie, musisz czuć sie swobodnie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, sam jestem "kaczka" i nie wyobrażam sobie jazdy z drugą nogą "na plusie". Podobno jest to najbardziej naturalna pozycja dla naszego ciała na desce, ale też nie wolno przesadzać z tą różnicą między kątami. Wielu pro jeździ właśnie na 15/-15.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie w zeszłym roku jakiś wczuty insrtuktor prawie nawrzucał "jak to 0/15?! przestaw sobie na -9/15!!" Skończyło się na tym, że każdy pozostał przy swoim. Bo z tego co ja wiem, to powinno się jeździć tak, zeby było wygodnie, natomiast wczuty pan ze stoku twierdził, ze albo 'na kaczkę' albo co najmniej -9/15, bo to nie alpine. Nadal mam 0/15 i jest mi z tym dobrze ;p Ale np mojego kuzyna przekonał i podobno wyszło mu to na dobre.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

30/15?

osobiście zaczynałem na 15/0

a co do fotki to raczej nie będzie potrzebna :-)

na dysku mocującym wiązania masz liczby, a na wiązaniu powinna być strzałeczka, z tego co widzę to jeździsz regular więc lewa noga skierowana w stronę nose 30' a prawa do środka deski na 15' ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...