Skocz do zawartości

Deska__Jak przygotowac deche przed wyjazdem?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko :P jestem posiadaczem snowboardu juz sprawdzalem wysokosc i twardosc jest dostosowana do mojego wzrostu i wagi:P chcial bym te deske przygotowac do zabawy w snowparku :P chodzi mi o to czy ostrzyc krawedzie jak tak to w jakim stopniu, jakiego wosku urzyc i pod jakim katem ustawic wiazania :) (jezdze na prawa noge)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jakby cofnac tuning ;P tak to rozumiem ;D

 

Blazerr, zadam podstawowe pytanie ;P umiesz jezdzic ;P? zarowno normalnie i switchem ;P? (tak to sie pisze?)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detuning to nic innego jak tępienie krawędzi na nosie i tail'u, czasem więcej, wedle uznania. Termin pochodzi z języka angielskiego i jest obecnie szeroko używany.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienie wiązań to sprawa indywidualna , sam musisz popróbować z różnymi katami i zobaczysz jak będzie Ci najlepiej. To że jednemu jest dobrze -9,12 innemu 5, 10 to nie znaczy że Tobie tak będzie dobrze.

 

O ustawianiach wiązań jest artykuł na stronie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jezdze 21/-15 ;D albo -18 ;P nie chce mi sie isc zerknac ;P

Woah! Zaleca się aby różnica między wiązaniami nie wynosiła więcej niż 15 stopni. Kąty większe są po prostu nienaturalne dla naszego ciała, większa jest podatność na urazy kolan. Mi genialni jeździ się na 9/-6.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że z ostrymi krawędziami przy jibbingu jest ciężej bo wgryzają/trą o przeszkody...ale czy jazda z ostrymi jest w ogóle możliwa? jak jadę pośmigać na stoku albo freeride to ostre krawędzie/i się przydają a do parku też czasami fajnie wpaść :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...