Skocz do zawartości

Świeradów Zdrój - kolej gondolowa


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem ze Świeradowa, gdzie od miesiąca działa 8-osobowa kolej gondolowa. Ogólne wrażenie bardzo dobre. Wyciąg robi wrażenie i ma bardzo duża przepustowość, więc z kolejkami raczej problemów nie powinno być. Ja śmigałem akurat w dzień powszedni i ani chwili nie musiałem czekać. :)

 

Poza tym trasa ma 2.5 km długości i można całkiem nieźle pośmigać. Warunki były dobre, pomimo zlodowaconego stoku. Oświetlenie jest max zajebiste i nocna jazda nie sprawia najmniejszego problemu. Ogólnie cały ośrodek klasa światowa. :)

 

Tutaj możecie obczaić foty, tutaj cennik, a tu ogólne info o miejscówce.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o stary ;P troche daleko mam na taki jedno czy nawet dwu dniowy wypad ;P musial bym sie na jakies 3-10 dni wybrac, ale widze ze karnety tanie nie sa ;P w sumie nie mam obycia z takimi gorkami jesli chodzi o ceny, wiec moge sie mylic ;P

 

w przyszlym roku pewnie sie wybiore na dluzej ;P w tym nie mam juz ani tyle czasu ani funduszy ;P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Karnety niby drogie. Z drugiej strony 85 (dla mnie jeszcze 65 ^^ ) złotych za cały dzień, to nie jest aż tak strasznie dużo patrząc na jakość wyciągu. Niewiele taniej jest w Zieleńcu, gdzie najdłuższy stok ma 850m i w dodatku przez jego środek przebiega sobie ulica. :)

 

Jeśli się pospieszysz i nie ma kolejek, to da radę wciągu godziny zjechać z 4 razy. Przez 7.5 godziny masz 75 przejechanych kilometrów. :) Gdzie za 85zł przejeździsz tyle?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw wlasnie jestem jak to bedzie z kolejkami, jak obiekt sie rozprzestrzeni w Polske, ludzie do niego zaczna lgnac... kolejka zrobi sie 30 minutowa do gondolki ;P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będzie tak źle. Dość sprawnie to wszystko przebiega. Poza tym stok jest długi i przeciętnemu narciarzowi trochę zajmuje pokonanie go. Musiałoby się naprawdę duużo ludzi zjechać, żeby trzeba było długo stać w kolejce.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...
Gość Anonymous

Gondolka jedzie 8 minut na górę, więc mało prawdopodobne żeby się zrobiłą jakaś big kolejka. Przy dużym natężeniu czekałam jakieś 5 minut :). Trasa długa, przyjemna.

Polecam!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gondolka jedzie 8 minut na górę

13 z zegarkiem w ręku..

Trasa długa, przyjemna.

Długa - owszem, w miarę długa.

Przyjemna?? Noł ofenz, ale nudna. Przez pół trasy jest płasko jak na stole. Jak ktoś chciałby zjechać z jakąś prędkością - nie polecam.

Baj de łej, kolejka i stok może i dają radę , ale o dojazd <200 metrów asfaltu chociaż>, to mogliby się postarać.. ; ]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 8 months later...

jako mieszkaniec Lwówka , 35km od Świeradowa powiem , potwierdzę , że Stok jest fajny i bardzo ciekawy. Trasa ma fragment zaliczany do zjazdów alpejskich, lecz są też momenty bardzo płaskie.... Ja stawiałem tam pierwsze kroki na desce i szerokość sprawiała mi problemy. Lecz na nartach śmigałem bez problemu i jest wielka satysfakcja z jazdy. Kolejka na wypasie , jedna z najlepszych w Polsce. :) Ceny tez nie taki straszne . Polecam ! :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Ja jako iż mieszkam około 60 km od Świeradowa bywam tak często i powiem że naprawdę jest przyjemnie zero kolejek szybki wyjazd do góry.Można poczuć się jak w Alpejskim kurorcie wszystko na wypasie ceny wcale nie są takie wysokie w stosunku do warunków, które zawsze są świetne.Stok jest dość trudny szczególnie jakieś 500m do dolnej stacji,a tak poza tym jest stabilny ale nie za łagodny jest to Czerwono-Niebieska nartostrada.Atrakcją jest jazda nocna można pojeździć bez stresu mało osób oświetlenie jest na wysokim poziomie.Na dole mamy przyjemna restauracje gdzie można zjeść dobry obiad i napić się czegoś ciepłego.Miejsce warte polecenia bo na prawdę warto długość stoku to 2,5km czyli sporo jak na nasze warunki :).

 

P.S

Jest i też zadbany snowpark który jest od około 3 tygodni.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 10 months later...

Wczoraj wróciłam z 5 dniowego swiatecznego pobytu w Świeradowie. Na chwile obecna sytuacja na gondoli wygląda tak:

 

trasa przygotowywana byla bardzo dobrze ale po wigilijnym marznacym deszczu zrobila sie skorupa ktora przykryl przyjemny puszek i w swieta bylo rewejacyjnie. Wczoraj niestety prawie na calej górnej czerwonej częsci wiatr zwiał snieg i był totalny beton.

 

nie polecam tego ośrdoka do nauki. Na górze za stromo a na płaskiej niebieskiej cześci jak sie początkujący deskarze zatrzymaja to musza isc pieszo.

 

snowpark aktualnie nieczynny.

 

ceny. no cóż ciezko tu coś powiedzieć. karnet 4 dniowy dzienny za 238PLN czyli niby tanio bo w jeden dzień około 18-20 razy śmignełam trase. Ja lubie wiedziec co ile kosztuje a tam niestety niewiadomo. Cennik sobie a ceny sobie. do 24.12 była promocja 25% rabatu (ja wyczytalam o tym w internecie) ale i w święta były jakieś promocje cenowe niestety na miejscu zadnej informacji o tym.

 

dojazd dobry (łańcuchy nie zaszkodzą ale nie są konieczne). parking darmowy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...