Skocz do zawartości

Używane deski dla początkujących - pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Jako, że zaczynamy z dziewczyną swoją przygodę ze snowboardem (bylismy dwa razy, raz jakaś dwugodzinna lekcja z instruktorem żeby ogarnąć podstawy i nie wyrobić złych nawyków) i bardzo nam się spodobało to szukamy sprzętu na początek żeby ograniczyć koszty wypożyczania sprzętu. Jako, że jesteśmy studentami to budżet mamy MOCNO ograniczony niestety.

Znalazłem w okolicy ogłoszenie o sprzedaży dwóch desek z wiązaniami. Obie za 400 pln, czyli przystępnie cenowo. Stan wiązań nie wzbudza u mnie podejrzeń, na moje laickie oko wyglądają w miarę. Natomiast deski o ile od górnej strony nie noszą większych śladów użytkowania, to ślizgu i krawędzi nie umiem ocenić. Jestem od dawna majsterkowiczo/inżynierem i po zapoznaniu się z technikami renowacji desek nie sądzę żebym sam nie umiał zlikwidować co głębszych rys i następnie wykonać smarowania, ale nie wiem czy te deski nie są w stanie agonalnym i nie ma co się w ogóle w nie pakować.

Na pierwszy zdjęciu jest pierwsza deska, czy rysy 1 da się jakoś zeszlifować i uzupełnić? Czy uszkodzenie w kółku 2, które wygląda na jakieś wybrzuszenie od uderzenia jest do naprawienia? w kółku 3 jest krawędź, jaka powinna być grubość żeby jeszcze na sezon dwa dało radę używać tego sprzętu?
Na drugim desku jest deska numer 2, widać mnóstwo rys ale nie wiem w sumie czy to normalne oznaki dłuższego użytkowania czy one dyskwalifikują deskę.

Z tego co się orientuję to producent tych desek od dawna nie funkcjonuje (Wild Duck), także te deski pewnie mają z 10 lat. Czy taki wiek snowboardu go dyskwalifikuje jeżeli chcemy do końca sezonu się pobujać i potrenować (i prawdobodobnie dojechać ten sprzęt na amen)? Na kolejną zimę pewnie zainwestujemy w nowy sprzęt i przełożymy wiązania na przykład.

Trochę się rozpisałem ale mam nadzieje że dobrze opisałem swoje wątpliwości. Podpowiedzcie proszę czy warto wydać te 4 stówki żeby mieć na start własny sprzęt czy szukać czegoś innego.

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sobie darował te deski. Ani cena nie jest atrakcyjna ani stan tych desek.Wiązania to zapewne najbardziej podstawowe modele sprzed kilkunastu lat.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Hej! Nie chcę  zakładać  nowego tematu. Po ostatnim wypadzie w góry strasznie wkreciłem  się w snowboard podłapałem podstawy i planuję  zakup swojej deski ,dlatego proszę  o poradę  kogoś  doświadczonego  czy ta deska i wiązania z linku są warte swojej ceny i ogólnie  zainteresowania? Z góry  dziękuję  za pomoc.   https://www.olx.pl/oferta/deska-snowboardowa-nitro-prime-158-cm-z-wiazaniami-snowpro-CID767-IDvZKvH.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...