Skocz do zawartości
Kuba

Pomoc przy wyborze deski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozglądam się za nową deską. Myślę o czymś uniwersalnym tak aby dało się jeździć po stoku ale też zacząć naukę fs. Jestem średnio-zaawansowany. 

Wzrost : 178 cm

Waga : ok.61 kg

Rozmiar buta : 43

Budżet powiedzmy do ok. 700/800 zł.

Moglibyście coś doradzić? Co sądzicie o deskach Raven? Ewentualnie jakie wmiarę przyzwoite cenowo i jakościowo wiązania do tego możecie polecić? 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli chodzi o deski w tym budżecie to z Raven fajną opcją byłby Core 2019 lub Shape 2019 tylko że może być problem z dostępnością. Wiązania o dobrym stosunku cena/jakość to Pathron AT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie widzę że z dostępnością nie jest najlepiej. Możesz polecić coś podobnego? Ewętualnie jaką długość szukać? Czy 158cm nie będzie za długie pod moje wymiary? 

A co sądzisz o Raven Decade 2018 lub Relict 2019? 

Ewentualnie może taki zestaw :

https://proboarder.pl/p/15/8270/raven-relict-2019-raven-ft-270-black-zestawy-snowboardowe-snowboard.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesteś dosyć lekki więc ja bym raczej wbierał z 154-156. Jeśli chodzi o Relicta to dosyć miękka deska, więc jeśli już masz w miarę opanowaną technikę to w sumie Decade byłby lepszą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Czy deska directional taka jak właśnie Decade będzie bardzo utrudniała naukę jazdy na switch'u ? Możesz wypowiedzieć się o marce Gravity ? I jeszcze jedno co sądzisz o wiązaniach raven s250 lub Gravity G2 ? Wydają się być całkiem ciekawą opcją w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto zgłosić się do miejsca, gdzie taką rzetelną pomoc można otrzymać. Ja ze swojej strony polecam sklep Boardslide, gdzie pracownicy wykazują się niezwykłą kompetencją w temacie. Pomogli mi wybrać odpowiedni sprzęt. Jestem mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi