Skocz do zawartości

Triki na początek


Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam adma te trikli na poczatek sa bardzo dobre :) ja bym a jak juz wytrenujesz ollie to kazdy rodzaj graba bedzie kwestia kilku powtorzen ;) pozdrawiam Jesli masz dostep do boxa lub "banana" (rainbow) to polecam tez treningi na nim wycwiczysz przenoszenie ciezaru i bardzo dobrze zrobi ci to na przyszlosc;) pozatym nie jest to dosc skomplikowane:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczyłbyś co to tail i nosepress. ;p Poza tym nie bardzo zrozumiałem czemu miałby to być trik dla początkujących? Na jibbach (boxy, rurki etc.) jakoś strasznie łatwy nie jest, na skoczni nie ma czegoś takiego, a podczas jazdy to żaden trik. ;]

 

Według mnie jak już zaczynać to raczej od ollie. To przecież najważniejsze. Przydaje się we freestyle'u i w jibbingu. Slide'y zacznij ćwiczyć na boxach. Na początek 50-50, później bs boardslide. Opanujesz bs board to możesz próbować bs nosepress albo noseslide i fs board. ;] Na skoczni zaczynasz od indy i mute. Jeśli czegoś nie wiesz (np. jak wygląda dany trik) lub nie rozumiesz, to pytaj. Chętnie wytłumaczę. :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

jasne indy i mute to podstawowe graby, zdecydowanie łatwiejszy jest indy.

 

Jeżeli chodzi o jibb to na początek polecam jakiegoś prostego boksa, i próbować 50-50, potem jak już opanujesz to boardslida.

 

Tailpress,Nosepress

no to raczej nie są podstawowe triki, które są jakieś bardzo proste zwłaszcza a początku. To już jest wyższa szkoła jazdy.

 

Nie bardzo rozumiem czemu to wypisałeś. Może chodziło Ci o tailroll albo noseroll ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, na początek sugeruje bardzo dobrze opanować ollie, by potem nie mieć problemów z 50-50. Mi o osobiście z deskorolki przeniósł sie bardzo zły nawyk rotacji fs 180, który po jakimś czasie okazał sie bardzo kłopotliwy. Do dzisiaj jakoś łatwiej wykonuje mi się boardslide niz 50-50. Box rodzi mniej problemów, ale rurka...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej chodzi Ci o rotację fs 90. ;) Dziwny nawyk. Przecież na deskorolce wykonuje się triki także podczas jazdy i nie musisz przy nich wykonywać obrotu ciałem. Poza tym slajdy wykonuje się także frontside, więc powinieneś mieć nawyk rotacji fs i bs 90... :P

 

W sumie nie powinno coś takiego przeszkadzać, bo myślę, że mimo wszystko łatwo to opanować, a poza tym będziesz miał mniej problemów przy próbach obrotu na skoczni.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotacja wcale nie musi wspomagać się ciałem. Snowboard łatwiejszy... No i pamiętajmy, że fs i bs 180 on skateboard to zupełnie inna skala trudności.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak bez choć delikatnego ruchu ciałem nie masz szans na rotację. Nawet lekki ruch rękoma, to już jest nabieranie rotacji.

 

Co do skali trudności, to jak najbardziej się zgadzam. Obroty na deskorolce są znacznie trudniejsze. Podobnie jak slajdy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Jak dla mnie Mute jest latwiejszy niz Indy... co do nose i tail rolli to od deski duzo zalezy jak masz bardziej miekka to bedzie Ci latwiej ze sztywna nameczysz sie troche. Ja zaczynalem od zwyklych ollie na skoczniach z czasem probowalem chwytac deske pozniej obracac sie...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że deska ma duże znaczenie, szczególnie jak potrafi się już jeździć. ;) Nawiasem mówiąc powinienem sobie jakiś dobry sprzęt sprawić. ;p

 

Ogólnie mute i indy nie są jakimiś superzaawansowanymi ewolucjami, ale mimo wszystko mute dla mnie jest nieco trudniejszy. Wynika to z tego, że równowagę w locie podczas trzymania graba łatwiej złapać raczej przednią ręką niż tylną.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozniej nose graby i tail graby, nie mowiac o stealfish czy japan air generalnie jest sporo tego wszystko zalezy od tego jak pewnie sie czujesz w powietrz i co najwaznijesze jak dlugo lecisz :P na poczatek dobre stylowe ,miekkie Olie bez zbednej nerwowki jest spoko pozniej jak poczujesz rytm deska sama zacznie sie kleic do rekawic

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...