Skocz do zawartości

Uszkodzoną łąkotka a jazda na desce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Hideko

Hideko

Świeżak

• User
  • 1 postów
  • SkądWrocław
  • Preferowany styl:jazda po stoku
  • Skala umiejętności:1
  • Stance:Goofy

Napisano 02 grudzień 2017 - 01:59

Witam,
Jestem nowy na forum i nie wiem czy piszę w dobrym temacie ( jak coś to przenieście ten post w odpowiedni dział :) )
Na początku tego roku( styczeń 2017 ) uszkodziłem sobie łąkotkę przyśrodkowa w prawym kolanie.
Nosiłem orteze przez 3 tygodnie a następnie rehabilitacja aby wzmocnić mięśnie w nodze.
Ortopedą powiedział mi, że jeżeli nie doskwiera mi zbyt mocno to narazie wstrzymał by się z operacją więc tak zrobiłem.
Do tej pory odczuwam czasami to kolano jak dużo pochodzę albo siedzę w niewygodnej pozycji.
Dlatego moje pytania:
1. Czy któryś z forumowiczów miał podobne problemy i czy jeździł na desce?
2. Jeżeli tak to czy zastosować jakiś ochraniacz/stabilizator czy orteze na kolano?
Dodam, że dopiero zaczynam swoją przygodę z deską i wszystkiego będę się uczył od początku.
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam

#2 Istar

Istar

Świeżak

• User
  • 12 postów
  • SkądRzeszów
  • Preferowany styl:freestyle
  • Skala umiejętności:2
  • Stance:Regular

Napisano dziś, 07:29

Wiesz ja mam tak podobnie ale u mnie to zaleczone zostało tylko już nie jeżdżę tak brawurowo. Poza tym cały czas dbam o kondycję. Możesz spróbować ale na oślich łączkach i bez brawury. jak poczujesz blokadę w kolanie to przystopuj. Ja cały rok staram się ćwiczyć. W lecie fajną opcją dla ćwiczenia mięśni tych co pracują podczas jazdy na desce jest wakeboard. Możesz poszukać sobie na https://www.wheretowake.com/pl/ spotu do pływania aby utrzymać kondycję.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych