Skocz do zawartości

Dobór dechy i wiązań

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Anton90

Anton90

Świeżak

• User
  • 1 postów
  • SkądŁódź
  • Preferowany styl:Jasna na stoku
  • Skala umiejętności:4
  • Stance:Goofy

Napisano 01 grudzień 2017 - 04:44

Cześć,

kilka lat temu kupiłem używaną deskę z wiązaniami, do tego kupiłem nowe buty:
https://www.the-hous...k13zz-k2-snowbo ard-boots.html
Buciki w rozmiarze 44 - lub jak kto woli 10,5

Już rok temu zastanawiałem się nad zmianą deski, myślałem wtedy o Voelkl Spade 17, ale plany porzuciłem. Wróciły one właśnie teraz ponieważ zaczyna się sezon a obecna decha ma jakieś 100 lat i tylko się na niej męczę. Wyczytałem gdzieś, że Voelkl jest już R.I.P. (jeżeli chodzi o snowboard), ale to chyba nic nie wnosi :) Jeżdżę około 10 dni rocznie po dobrze przygotowanych trasach nie kręci mnie park, jeżeli już to puch. Na ten moment chcę podszkolić skręty cięte i nauczyć się robić je praktycznie na glebie.Generalnie patrzyłem jeszcze na Xbreed i teraz pytanie odnośnie tego co napisałem wyżej dalej Xbreed, czy bardziej amatorski Spade? Co powiecie na temat tych dech (myślałem o długości 159cm)?

Dodatkowo przydadzą się wiązania i tutaj jest problem, bo generalnie mało na ten temat wiem. Nie wiem też, czy do tej deski we wskazanym rozmiarze moje buty będą pasowały, a jak będą to jeszcze jakie wiązania dobrać tak, aby wszystko się "zgadzało".

Dodam tylko, że mam 184cm wzrostu około 75 kg wagi.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

#2 bercik

bercik

Wujek dobra rada

• Administrator
  • 1810 postów
  • SkądWojkowice
  • Preferowany styl:freestyle
  • Skala umiejętności:9
  • Stance:Goofy

Napisano 04 grudzień 2017 - 06:02

Anton90 jeśli chodzi o dylemat miedzy Spade a Xbreed to zdecydowanie lepszą deską będzie Xbreed. Skoro już sobie radzisz na desce a chcesz doskonalić technikę to Xbreed Ci to umożliwi. Jeżeli chodzi o długość to faktycznie 159 byłaby lepszą opcją tylko może być problem żeby tą długosć znaleźć. Z innych desek mogę Ci jeszcze polecić tegoroczne modele Pathron Sensei i Pathron Legend. W tym sezonie deski zostały "postawione" na nowych profilach i pod kątem właściwości są naprawdę fajnymi konstrukcjami które dobrze jeżdżą na krawędzi. Legend jest bardziej ukierunkowany na jazdę po trasach a sensei bardziej pod kątem parku/zabawy ale na krawędzie też dobrze jeździ.

Co do wiązań to wszystko zależy ile przewidujesz na zakup. Z tańszych wiązań naprawdę przyzwoite są Raven Team , Raven s250 z lepszych wiązań Union ST, Union Force, Flux TT,
Wszystko czego potrzeba do uprawiania snowboardingu, wakeboardingu, kitesurfingu, SUP surfingu znajdziecie w sklepie proboarder.pl . Dla stałych użytkowników forum przewidziane rabaty lub GRATISY !

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych