Skocz do zawartości

Wymiana wiązań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prześmigałem 2 sezony sprzętem do tej pory się nie przejmowałem, gdy zaczynałem kupiłem komplet za 500zł i fajnie się śmigało, ale z biegiem czasu odczuwam coraz gorszą kontrole nad deską, wiązania jakby coraz gorzej trzymały, może dlatego że przerzuciłem się na "kaczke" albo się buty wybiły, ogólnie zawsze miałem wrażenie że gdy był duży mróz buty się usztywniały i było ok, ale gdy robiło się trochę cieplej buty miękły, paski gniotły, kontrola znacznie gorsza.

 

Aktualnie mam wiązania Ride LS ale są już w kiepskim stanie do wymiany całe komplety pasków, pompki, trochę ułamały się aluminiowe elementy od regulacji łyżki ale nie przeszkadza w używaniu, widzę że ich regeneracja jest kosztowna więc naprawiać je czy kupić nowe (oczywiście bardzo ekonomicznie) np nowe rental drake traffic black xl za 300zł (zależy mi na łatwej regulacji kątów)

 

pytanie tylko czy to nie jakieś syfy? przeraża mnie trochę ilość pianki amortyzującej pod butem.

 

Ogólnie dechę mam średnio twardą, (brat zawsze miał z wypożyczalni i zawsze były miękcejsze i nie mogę złapać ręką nosa) ale mi się fajnie śmiga na mojej, śmigam głównie po twardych / przygotowanych stokach w tym sezonie dojdzie jeszcze snowpark, czy jakieś wiązania do 300zł mają sens? Jeśli używki to jakich modeli szukać czy nie ma znaczenia i szukać tylko marek?

 

na co zwracać uwagę przy zakupie? (nie jestem wybredny i będę jeździć na tym co będę mieć bez wybrzydzania) ale nie chciał bym trafić na jakieś odczuwalne dziadostwo, i jeszcze kwestia twardości, zawsze myślałem że im twardsze tym lepsze, ale wyczytałem że przy szybkich przeskokach, ostrych skrętach są lepsze miękcejsze?

 

pozdro dla snowboardzistów

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć adi, jeśli chodzi o nowe wiązania do 300 zł to obawiam się że nic szałowego się nie znajdzie. W używanych już pewnie będzie większy wybór więc jeśli ma to być coś lepszego ponad podstawowe modele to musisz szukać używki.

 

(zależy mi na łatwej regulacji kątów)

Powiedz mi do czego Ci to potrzebne? W ciągu jednego dnia na stoku zmieniasz kilka razy kąty ? W wiązaniach do wypożyczalni ma to sens ale na własny użytek nie widzę większego sensu tym bardziej że wiązania rentalowe to podstawowe modele wiązań poszczególnych firm.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 weeks later...

dzięki za odpowiedź, tak myślę że zmiana kilka razy w ciągu dnia ma duży sens, jak nie jestem zmęczony ustawiam kaczkę lubię jeździć na zmianę regular/goffy, nie chce się ograniczać do 1 pozycji, więc tak bardziej freestyle, jak już padam z sił wygodniej przestawić tył tradycyjnie wygodniej śmigać większymi prędkościami :P a jakich marek/modeli szukać jeśli chodzi o używki? jeżeli chodzi o nowe myślałem nad:

Wiązanie Snowboardowe Salomon Piq L/XL

Nowe Wiązania Rental Drake Traffic Black XL

 

co powiesz?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...