Skocz do zawartości
gregorek

Deska w Czarnogórze

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając z wakacji w Czarnogórze postanowiliśmy odwiedzić najgłębszy kanion w Europie w Parku Narodowym Durmitoru położonym w Górach Dynarskich . Rejon ten jest słynny z ekstremalnego raftingu górską rzeką Tara. Po drodze zauważyliśmy tablice informacyjne do centrum narciarskiego położonego niedaleko miejscowości Źabljak. To wyjątkowe miejsce bo nawet rzeka która płynie tym kanionem przez cały rok nie przekracza 6 stopni, a śnieg na stokach narciarskich jest gwarantowany przez cztery miesiące. Trasy zjazdowe może nie są zbyt długie. najdłuższa ma 3,5 km, ale do wybrania tego miejsca zachęcają z pewnością niskie ceny zarówno noclegów, jak i karnetów. Podobno to miejsce wybiera wielu Polaków. Z uwagi że jest to dość daleko od Unii Europejskiej i naszej ochrony przez kartę EKUZ może polecilibyście jakieś stosowne do tego miejsca ubezpieczenie. Zastanawiam się nad Towarzystwem Ubezpieczeniowym Europa. Co prawda niewiele wiemy o tej firmie ale ostatnio z nich korzystamy przy podróżach zagranicznych. Zwłaszcza że mają pakiety uwzględniające aktywny wypoczynek http://tueuropa.pl/sport-and-fun.htm .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem tam, musze przyznać że było super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedy zaczyna się tam sezon? tak jak u nas, czy później? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz byłem na Kapaoniku w Serbii. Ośrodek narciarski jest położony na wysokości 1057-2017 metrów. Są tam 23 wyciągi i 52 km tras zjazdowych. Tygodniowy karnet kosztuje 100 Euro. Na Žabljaku w Czarnogórze mniej ludzi. Ceny podobne. Trasy zjazdowe od 3,5 km do 800 m. Śnieg leży 120 dni w roku.

----------------------------------

Pozycjonowanie stron internetowych - New Project Łódź - nasi klienci to - http://www.newproject.biz.pl/realizacje/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz byłem na Kapaoniku w Serbii. Ośrodek narciarski jest położony na wysokości 1057-2017 metrów. Są tam 23 wyciągi i 52 km tras zjazdowych. Tygodniowy karnet kosztuje 100 Euro. Na Žabljaku w Czarnogórze mniej ludzi. Ceny podobne. Trasy zjazdowe od 3,5 km do 800 m. Śnieg leży 120 dni w roku.

Dzięki za przydatne informacje. Jak dotąd miałam okazję być tylko w Serbii. Zawsze jakoś wydawało mi się, że w Czarnogórze jest znacznie drożej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi