Skocz do zawartości

Potrzebuje porady.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Czytam to forum i czas chyba zwrócić się do was z prośbą o pomoc w wyborze swojego pierwszego własnego sprzętu. Mój poziom zaawansowania jest praktycznie równy zerowemu potrafię zjechać z góry na dół od prawej do lewej bez zaliczenia gleby i tylko taką przyjemność potrafię sobie zapewnić na stoku mimo wszystko daje mi to ogromne ilości radości i chciałbym to praktykować częściej i wiadomo sukcesywnie coraz lepiej mam za sobą 3H z instruktorem który powiedział że jestem strasznie uparty i sobie poradzę, i jakoś sobie radzę mimo wszystko. No mimo wszystko ceny wypożyczania skutecznie ograniczają częstotliwość wyjazdów w góry. Więc taka moja prośba do was, co moglibyście mi polecić otwarcie mówię że przyszłościowo chciałbym jeździć wszędzie poza snowparkami bo to mnie generalnie póki co nie interesuje może kiedyś mi się odmieni. waga 95 wysokość 176cm buty rozmiar 42. z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeżeli chodzi o snowboardy dla początkujących, warto zwrócić uwagę na to by flex (sztywność) deski, nie był zbyt duży... Miękka deska wybacza więcej błędów więc szybciej się na niej uczy (miękka czyli w skali 1-10, musi mieć mniej niż 5). Łatwiejsza w opanowaniu będzie też decha trochę krótsza, bo dodaje to zwinności, czyli łatwiej jest skręcać. Chociaż kupując dechę nieco krótszą, zawsze zwracaj uwagę na jej przedział wagowy, ponieważ jest to jeden z najważniejszych czynników. Decha będzie przyjemna w jeździe jak nie będziesz na nią, ani za lekki, ani za ciężki. Nie martw się staromodnymi metodami doboru długości deski... sprzęt wcale nie musi sięgać Ci idealnie do brody, pachy czy innej części ciała. Na początek najważniejsze jest, żeby decha była dla ciebie jak najwygodniejsza, ponieważ umiejętności umiejętnościami, ale sprzęt też może bardzo ułatwić lub utrudnić progress w jeździe. Przechodząc do profilu, unikaj desek hybrydowych (jest to połączenie różnych profilów do różnych stylów jazdy, na to zerkniesz jak będziesz już bardziej zaawansowanym riderem ;)). Ja osobiście najbardziej chwalę sobie klasyczny camber (decha wygięta między nogami lekko do góry), dobrze trzyma krawędzie, przyjemnie się na nim skręca, chociaż rocker (wygięty jak banan :P) też będzie ok, z tym że, taka decha trochę gorsza będzie na skrętach, przy czym nie łapie tak krawędź (często takich desek używają freestyleowcy, oraz łatwo się na nich robi triki butteringowe), lub deska flat (zupełnie pałska bez wygięć). Jeżeli chodzi o marki to na pierwszy sprzęt raczej nie warto wydawać sporo kasy, nie nakręcaj się koniecznie na Burtona z wpakowanymi w niego najnowocześniejszymi technologiami... Możesz śmiało kupić nieco tańszą nową dechę firm Raven (to był mój pierwszy sprzęt i nie narzekałam), czy Pathron i wcale nie będzie się na nich gorzej jeździło. Najważniejsze, żeby decha miała drewniany rdzeń i opierała się na konstrukcji snandwich (czyli takiej, że po obu stronach rdzenia masz włókno szklane następnie pod spodem ślizg, a u góry grafikę z laminatem, a od boków wszystko zasłania ścianka z tworzywa sztucznego). Co do rodzaju deski dobry będzie twin tip (środek deski symetryczny), lub AllMountain z środkiem lekko przesuniętym do tyłu (często da się go też przesunąć na środek montując wiązania na wyższe inserty-te dziury na śrubki). Taka decha będzie fajna do nauki i nie będzie szkoda jej zjechać, a później jak już wskoczysz na wyższy poziom pomyślisz o bardziej wyspecjalizowanym sprzęcie. :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Czytam to forum i czas chyba zwrócić się do was z prośbą o pomoc w wyborze swojego pierwszego własnego sprzętu. Mój poziom zaawansowania jest praktycznie równy zerowemu potrafię zjechać z góry na dół od prawej do lewej bez zaliczenia gleby i tylko taką przyjemność potrafię sobie zapewnić na stoku mimo wszystko daje mi to ogromne ilości radości i chciałbym to praktykować częściej i wiadomo sukcesywnie coraz lepiej mam za sobą 3H z instruktorem który powiedział że jestem strasznie uparty i sobie poradzę, i jakoś sobie radzę mimo wszystko. No mimo wszystko ceny wypożyczania skutecznie ograniczają częstotliwość wyjazdów w góry. Więc taka moja prośba do was, co moglibyście mi polecić otwarcie mówię że przyszłościowo chciałbym jeździć wszędzie poza snowparkami bo to mnie generalnie póki co nie interesuje może kiedyś mi się odmieni. waga 95 wysokość 176cm buty rozmiar 42. z góry dziękuje za pomoc.

 

Czesc jaki masz budzet ??? Pamietaj zainwestuj w buty na tym nie oszczedzaj.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady :-) ja już normalnie zwariowalem od oglądania desek i czytania co dobre co złe... Sam się zgubiłem we własnych myślach. Co do budżetu to myślę że tak z 1200 na samą deskę jestem w stanie wydać a o butach to wiem ale to musiałbym jechać do sklepu i mierzyć bo online to ciężko by było mi wybrać odpowiednie co do ravena to też się nad tym zastanawiałem a i o pathronie wiele dobrym słów można wyczytać i polecają model legend względnie na 2016 rok mogę się szarpnac tylko pytanie czy nie porwe się z Motyka na słońce

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem na samą dechę możesz kupić naprawdę dobry sprzęt, chociaż ja bym na początek szukała taniej... O pierwszy sprzęt się zazwyczaj nie dba, a szkoda niepotrzebnie zchamrać krawędzie w super desce i tak naprawdę ani razu nie użyć ich w sposób przeznaczony. :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie bulwersuj się tak. ;) Majchem dobrze mówi, chodzi mi o to, że przy pierwszej desce, dużo się "ratrakuje" po stoku, nie ostrzy się tak często krawędzi i nie smaruje ślizgu... Mówię tak z własnego doświadczenia i obserwacji znajomych. Szkoda by mi było strasznie dechy za 1,5 tys po takich paru sezonach mojej jazdy jako początkująca, bo najprzyjemniej się ścina zakręty na idealnie ostrych krawędziach, a gdy już w końcu nauczysz się to robić, to te już będą mocno poszczerbione. Z resztą nowe, droższe dechy są tworzone pod konkretne warunki i styl. Ktoś kto dopiero się uczy trochę przepłaca za tą całą technologie której tak naprawdę i tak nie wykorzysta. Ale fakt, może się mylę... To co piszę jest zgromadzoną przeze mnie wiedzą zdobytą od innych snowboardzistów i niewielkiego jeszcze, własnego doświadczenia. Także może lepiej będzie jak odezwie się ktoś jeszcze i też wyrazi własną opinię. :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko. :) Może popatrz sobie na deskę Pathron Sensei. Wydaje się to być fajny sprzęt w dobrej cenie, a jej parametry powinny Ci odpowiadać. A jeśli chcesz popatrzeć na coś jeszcze, to śmiało możesz wejść na stronę Ravena tam masz wszystko przejrzyście rozpisane, więc możesz poszukać jakiejś dechy na podstawie tego co na górze napisałam. ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...