Skocz do zawartości

Co to za deska? (wycena?)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam na stanie taką oto deskę (zdj w linku poniżej), przyfrunęła do mnie razem z moim wujkiem z Ameryki (jest zapaleńcem w sportach zimowych i raczej się zna na rzeczy) i nie wiem kompletnie co z tym sprzętem zrobić... Wygląda mi to na jakąś ręczną robotę. Ogólnie na nią patrząc (z mojego niewielkiego doświadczenia wiem, że grafiką lepiej się nie sugerować, choć "Windows 7" wygląda podejrzanie...) nie wydaje się to być kiepski sprzęt, ale zachować go raczej nie chcę. Z parametrów udało mi się określić tyle, że to raczej deska AllMountain: directional, camber, flex między miękkim, a średnim (chociaż wiadomo... flex, flexowi nie równy), jej długość to 147 cm, i wydaje mi się, że spod laminatu (jeżeli idzie to w ten sposób określić) widać, że jest pokryta triaxialem (albo jeszcze się okaże, że to niedobrze, że cokolwiek spod niego prześwituje :/). No ale cóż mi po takim określaniu... Nie mam żadnych parametrów spisanych przez producenta (nie wiem jaki ma ślizg, jakim włóknem szklanym jest pokryta, czy ma jakieś inne dodatki, itd), a takie pisanie na oko co to może być, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlatego też proszę was, pomóżcie mi z tym sprzętem, może ktoś z was go rozpoznaje, ma doświadczenie z takimi zagadkowymi dechami. Może też uda nam się ją jakoś wycenić...

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam. :)

 

http://www.fotosik.pl/u/kali_naa/album/2406671

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam na stanie taką oto deskę (zdj w linku poniżej), przyfrunęła do mnie razem z moim wujkiem z Ameryki (jest zapaleńcem w sportach zimowych i raczej się zna na rzeczy) i nie wiem kompletnie co z tym sprzętem zrobić... Wygląda mi to na jakąś ręczną robotę. Ogólnie na nią patrząc (z mojego niewielkiego doświadczenia wiem, że grafiką lepiej się nie sugerować, choć "Windows 7" wygląda podejrzanie...) nie wydaje się to być kiepski sprzęt, ale zachować go raczej nie chcę. Z parametrów udało mi się określić tyle, że to raczej deska AllMountain: directional, camber, flex między miękkim, a średnim (chociaż wiadomo... flex, flexowi nie równy), jej długość to 147 cm, i wydaje mi się, że spod laminatu (jeżeli idzie to w ten sposób określić) widać, że jest pokryta triaxialem (albo jeszcze się okaże, że to niedobrze, że cokolwiek spod niego prześwituje :/). No ale cóż mi po takim określaniu... Nie mam żadnych parametrów spisanych przez producenta (nie wiem jaki ma ślizg, jakim włóknem szklanym jest pokryta, czy ma jakieś inne dodatki, itd), a takie pisanie na oko co to może być, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlatego też proszę was, pomóżcie mi z tym sprzętem, może ktoś z was go rozpoznaje, ma doświadczenie z takimi zagadkowymi dechami. Może też uda nam się ją jakoś wycenić...

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam. :)

 

http://www.fotosik.p...a/album/2406671

 

Czesc nie znam tego modelu ale z reguly takie deski to tzw sprzet reklamowy wyprodukowany w celu promocji danej firmy , raczej tez nie na sprzedaz.

Nie znam firmy , ktora by wprodukowala owa deske ale mysle ze mogl maczac w tym Burton ( mieli deski w roznych kolabo np Nokia itp) albo jakas inna firm z usa moze Unity itp.

Jest na niej gdzies cos wybite ??? Made in Austria ???

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nic nie ma na niej wybite. :C Chociaż taka teoria wydaje się być bardzo prawdopodobna...

 

wiec pewnie byla naklejka, a jak jest naklejka to na 99% made in china.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nistety... Ale wiadomo, prawie wszystkie czołowe marki produkują w Chinach. :( Z resztą, to też jest taki rozpasły i niepewny temat... Bo nieraz decha chińska, wyprodukowana z pomocą nowoczesnych maszyn i surowców, jest o niebo lepsza od jakiegoś handmadea z USA. Osobiście najbardziej ufam tym producentom, którzy chwalą się swoimi manufakturami. Burton do tych marek nie należy i na większości swoich produktów ma napis "made in china" co oczywiście jak już wspomniałam nie znaczy, że jest złym sprzętem. :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nistety... Ale wiadomo, prawie wszystkie czołowe marki produkują w Chinach. :( Z resztą, to też jest taki rozpasły i niepewny temat... Bo nieraz decha chińska, wyprodukowana z pomocą nowoczesnych maszyn i surowców, jest o niebo lepsza od jakiegoś handmadea z USA. Osobiście najbardziej ufam tym producentom, którzy chwalą się swoimi manufakturami. Burton do tych marek nie należy i na większości swoich produktów ma napis "made in china" co oczywiście jak już wspomniałam nie znaczy, że jest złym sprzętem. :P

 

Tutaj akurat sie niezgodze Burton wszystkie swoja glowne deski prucz kilku ripcorda , descendant, blunt czy clasha itp ...czyli glownie desek dla beginersow robi w swojej fabrycie w Austrii.

Rozczauje Cie lepsze deski nie powstaja w kraju srodka.

Wszystkie Lib techy, Gnu , NS robione sa recznie w USA ....pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie miałam tego na myśli... Trochę się o tym już naczytałam, i nie rozczarowałeś mnie. Wiem gdzie ma swoje manufaktury Lib Tech i Gnu, Capita i Bataleon, oraz inne marki dbające nie tylko o jakość swojego produktu, ale i dbające o środowisko i zatrudnianych ludzi. Nie próbuję też wywyższyć chińszczyzny ponad amerykańską produkcję (absolutnie nie zgadza się to z moją ideologią!)... Zwyczajnie zdarzają się takie sytuacje, że chińczyk będzie lepszy od randomowego handmadea z Ameryki, Austrii, czy innych Niemiec... a wszystkie ogromne marki jak K2, Burton itp, swój średniej jakości sprzęt produkują w Azji. Ja oczywiście w tego pochodzenia sprzęcie nie gustuje (chyba, że chodzi o japońskie freeridowe gentemsticki :)). Mam nadzieję, że teraz się rozumiemy. :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę też, żebyś pomyślał, że się z Tobą kłócę... Mało jeszcze wiem w temacie, jesteś na pewno bardziej doświadczony w kwestii snowboardingu, po prostu chce zaznaczyć swoje zdanie i chętnie posłucham Twojego. Chcę rozwijać, a nie uwsteczniać swoją wiedzę o snowboardingu, a żeby było to możliwe chętnie wysłucham każdego mądrego słowa. :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...